Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Akçaağaç şurubunun faydaları

Akçaağaç şurubunun faydaları

Akçaağaç şurubunun faydaları , şeker yerine kullanabilecek sağlıklı alternatiflerden olan akçaağaç şurubu, adından da anlaşıldığı gibi akçaağaç isimli bir bitkiden elde ediliyor.  Vücudumuzdaki birçok hastalığın sebebi şeker tüketiminin verdiği zararlardan kaynaklanmaktadır. Akçaağaç şurubunun cilt sağlığından, bağışıklık sistemine, sindirim sistemine, kemik sağlığına ve kansere kadar faydaları saymakla bitmiyor. Peki, akçaağaç şurubu nedir, nasıl yapılır? İşte akçaağaç şurubunun faydaları .

Akçaağaç şurubunun faydaları

1. Birçok antioksidan içerir.

Akçaağaç şurubu bünye açısından yoğun besleyicidir, koruyucu antioksidanlar konusunda da etkileyicidir. Fenolik bileşikler biçimindeki bu antioksidanlar, iltihaba neden olan ve çeşitli kronik hastalıkların oluşumuna katkıda bulunabilecek serbest radikal hasarını azaltmak için faydalıdır. Mümkün olduğunca, daha koyu, sınıf B akçaağaç şurubu seçin, çünkü bunlar daha yararlı antioksidanlar içerir.

Akçaağaç şurubu içinde bulunan birincil antioksidanlar arasında benzoik asit, gallik asit, sinnamik asit ve kateşin, epikateşin, rutin ve kersetin gibi çeşitli flavanoller bulunur.

2. Glisemik indeksi düşüktür.

Rafine şeker ve rafine edilmiş karbonhidratların genel olarak karaciğer tarafından hızla metabolize olduğu biliniyor. Daha da kötüsü, çok fazla şeker tüketirseniz kan şekerinizin hızla artıyor olması ve insülinin yükselmesi kan şekeri yönetimi açısından da tehlikelidir. Bu şekilde devam ettiğinde ise diyabet ortaya çıkar.

Fazla şeker tüketmek; obezite, tip 2 diyabet ve kalp hastalığı gibi sağlık sorunlarının önde gelen nedenlerindendir; akçaağaç şurubu gibi doğal tatlandırıcılar bile belli ölçüde kullanılmalıdır. Diyabetin doğal olarak tersine çevrilmesine yönelik çözümler veya diğer kan şekeri ile ilgili koşullar söz konusu olduğunda, genel olarak şeker alımını en aza indirgemek ve özellikle rafine şekeri kullanmaktan kaçınmak en iyisidir.

3. İnflamatuar hastalıklarla savaşır.

Akçaağaç şurubu tüketmek, iltihap azaltan polifenol antioksidanları içerdiği için artrit, inflamatuvar bağırsak hastalığı veya kalp rahatsızlığının önlenmesinde yardımcı olan sağlıklı bir diyetin parçası olarak değerlendirilebilir. Akçaağaç şurubundaki bitki esaslı bileşikler, bizi daha hızlı bir şekilde yaşlandırmaktan ve bağışıklık sistemimizin gücünü azaltmaktan sorumlu olan oksidatif stresini azaltır.

4. Kanseri engelleyici özelliklere sahiptir.

Şekerin kansere neden olabileceğini veya en azından katkıda bulunduğunu gösteren birçok çalışma var. Akçaağaç şurubu bu konuda çok daha az zararlıdır. Bunun nedeni, DNA hasarı ve mutasyonundan hücreleri koruyabilen akçaağaç şurubu içindeki antioksidanların varlığından kaynaklanmaktadır. Akçaağaç şurubu tek başına kanser gelişimi için riskin azalması ile sonuçlanmazken, diyetinize yüksek seviyede rafine edilmiş şeker veya yapay tatlandırıcılar eklemekten daha güvenli bir seçenek olarak tercih edilebilir.

5. Cilt sağlığını korur.

Akçaağaç şurubu saf bala benzer şekilde ciltte oluşan iltihaplanmayı, kızarıklığı, lekeleri ve kuruluğu azaltmaya yardımcı olabilir. Çiğ süt veya yoğurt, yulaf ve saf bal ile yapılan bu doğal karışım, cildi nemlendirir.

6. Gelişmiş sindirim için faydalıdır.

Yüksek düzeyde rafine edilmiş şeker tüketimi kandida, IBS, sızdıran bağırsak sendromu ve diğer sindirim sistemi bozukluklarına neden olabilir. Aslında, sızdıran bağırsak ve otoimmün bozukluklarını iyileştirmek için atabileceğiniz en büyük adımlardan biri, rafine edilmiş şeker alımını azaltmak ve bunun yerine az miktarda doğal tatlandırıcılar kullanmaktır.

Çoğu yapay tatlandırıcı aynı zamanda gaz, şişkinlik, kramp ve kabızlık gibi hazımsızlık semptomlarına neden olur. Akçaağaç şurubu pişmiş ürünler, yoğurt, yulaf ezmesinde kullanılmak üzere sindirim sistemini daha sağlıklı bir biçimde, kimyasallardan ve yüksek şekerli bir diyetten kaynaklanan hasardan korumak için kullanılabilir.

7. Önemli vitaminler ve mineraller sağlar.

Akçaağaç şurubu, potasyum ve kalsiyumun yanında, oldukça yüksek miktarlarda çinko ve manganez içerir. Manganez, yağ ve karbonhidrat metabolizması, kalsiyum emilimi, kan şekeri regülasyonu, beyin ve sinir fonksiyonlarında çok önemli bir rol oynarken, çinko hastalıkla savaşmaya ve bağışıklık sistemini geliştirmeye yardımcı olabilir; çünkü beyaz kan hücrelerinin seviyesini korur.

8. Yapay tatlandırıcılara sağlıklı bir alternatiftir.

Eğer yapay tatlandırıcılar, yani tehlikeli olarak adlandırılan splenda, sukraloz, agave, aspartam veya şeker gibi rafine edilmiş şekerli ürünler kullanıyorsanız, lütfen hemen mümkün olduğunca çabuk akçaağaç şurubu ve saf balla tüm bunları değiştirmeyi düşünmelisiniz. Yapay tatlandırıcılar kalori içermezler ancak kilo alımı, yorgunluk, kaygı, depresyon, öğrenme güçlükleri, kısa süreli hafıza kaybı ve çok daha fazlasını içeren sayısız sağlık sorunuyla bağlantılıdırlar.

Birçok mevcut hastalık, artan oranda suni tatlandırıcı kullanılırsa zamanla kötüleşebilir ve kilo verme konusunda da olumsuz sonuçlara neden olurlar. Birçok diyet veya hafif gıdada kullanılan yapay tatlandırıcılara bağımlılık olması olasılığı çok yüksektir. Çünkü gıda isteğinizi ve vücudunuzun açlık ve dolgunluk belirtilerini kontrol etme becerinizi etkilemektedir.

Akçaağaç şurubu bu sağlık problemlerinden hiçbiriyle bağlantılı değildir, ayrıca doğal tatlı tadından dolayı daha fazla tatmin yaratır.

9. Antibiyotik etkilerini geliştirebilir.

Antibiyotikler birkaç farklı hastalığa hızlı, kolay bir çözüm gibi görünebilir, ancak yeni araştırmalarda antibiyotik kullanımının tehlikelerini görmezden gelmek zorlaşmaktadır. Kötü bakteriler hedef alınırken, antibiyotikler sağlıklı hücrelere de saldırabilir; buna karşın antibiyotiklerin aşırı kullanımı antibiyotik tedavisine artık cevap vermeyen “süper böcek belirtisi” yaratır.

Akçaağaç şurubu, ayrıca, kemik erimesine iyi gelir, idrar yollarında oluşan rahatsızlıklara iyi gelerek boşaltımı kolaylaştırır.

Kaynak: https://www.aysetolga.com/akcaagac-surubunun-saglik-konusunda-9-faydasi

Not: Akçaağaç şurubu, doğal bir tatlandırıcı olsa da şeker bakımından oldukça yüksek değerlere sahip olduğu için oranına dikkat edildiği ölçüde fayda sağlar.

Not: Şeker hastalığına bitkisel kesin çözüm başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/seker-hastaligi-tedavisi/

Hayatınızdaki değişiklikleri şaşkınlıkla izleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 80 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Kapıda nakit ödeme sistemi ile sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Hematit taşının faydaları

🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Negatif enerjilerden ve nazardan korur.
🍀 İş ve özel hayatta sürdürülebilir, sağlıklı ilişkilerin ortaya çıkmasında çekim gücü vardır.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında detaylı bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Instagram’da bizi takip etmek için tıklayın: https://www.instagram.com/ilahisifa/

instagram logo ile ilgili görsel sonucu

Birçok antioksidan içerir, cilt sağlığını korur, sindirim için faydalıdır, kanseri önleyici özelliklere sahiptir, antioksidan içerir, yapay tatlandırıcılara sağlıklı bir alternatiftir, vücuda önemli vitaminler ve mineraller sağlar.

akçaağaç şurubu ne işe yarar , akcaagac surubunun faydalari , akçaağaç şurubu nedir ne işe yarar .

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın