Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Ya Latif Duası

Ya Latif Duası

Ya Latif Duası , sıkıntıların, dertleri ve kederlerin açılması, rızkın kolaylaşması, artması ve isteğinin yerine gelmesi için okunacak dua terkibini aşağıda sizlerle paylaşacağız. Bu terkip denenmiştir. İnanarak ve Allah’a tevekkül ederek uygulandığı takdirde etkisi çok kuvvetlidir.

Ya Latif Duası

  1. “Ya Latif” ism-i şerîfini sabah namazından sonra (dünya kelamı konuşmadan) 129 kere zikret, 
  2. Bismillahirrahmanirrahim (3 kere), Euzübillahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim (1 kere) Allâhu latîfun bi ibâdihî yerzugu mey yeşâu, ve huvel gavîyyul azîz (şura 19.ayet) (7 defa)
  3. Bismillahirrahmanirrahim. Elhamdulillahi rabbil alemin.ves salatu ves selamu ‘ala eşrafil enbiya-i vel murselin ve ala alihi ve sahbihi ecmain.Allahumme ya musahhiras semavatis seb’ı vel eradines seb’ı ve men fihinne ve men aleyhinne sehhir li kulle şey’in min ibadike mimma fi berrike ve bahrike hatta la yekune fil kevni şey’un muteharrikun ve la sâkinun sâmitun ev nâtıgun illa sehhartehu bismikel latıyfil meknun hayyu ya gayyum ya bedias semavati vel ard, ya zel celali vel ikram ya allahu :{innema emruhu iza erede şey’en ey yegulu lehu kun feyekun} ilahi cudike delleni aleyke ve ihsanuke karrabeni ileyke eşku ileyke ma la yahfa aleyke ve es’elüke ma la yesuru aleyk iz ılmuke bihâli yuğni an sueli ya mufferricu anil mekrubi kerbehu anni ma ene fiyhi ya men leyse biğâibin fe enteziruhu ve la binâimin feuvgızuhu ve la biğafilin fe ezkuruhu ve la biacizin fe umhiluhu ya alimen bil cumleti ya ğaniyyen anit tefsili kefa ılmuke anil megâli ve kefa keremuke anis sueli ingataar reca’u illa minke ve haebetil emalu illa fiyke ve seddetit turugu illa ileyke ya allahu ya semiu ya basiru ya garibu ya mucibu iğfirli verhamni birahmetike ya erhamer rahimin. ve yessirli rızgi ve sehhirli cemiu halgıke inneke ala kulli şey’in gadir ve sallâllahu alâ seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve sellim velhamdülillahi rabbil alemin.

Ya Latif Duası

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın