Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Tahinin faydaları saymakla bitmiyor

Tahinin faydaları saymakla bitmiyor

Yediklerimiz, içtiklerimiz ve soluduğumuz hava nedeni ile vücudumuzda, adeta zehir etkisi yapan toksik maddeler birikebiliyor. Eğer, bu toksik maddeler vücudumuzdan atılmaz ise ruhsal ve bedensel çeşitli hastalıkların ortaya çıkmasına zemin hazırlamış oluruz. Virüsler ve hastalıklara karşı vücudumuzun direnç gösterebilmesi ve sağlıklı bir şekilde yaşamımızı sürdürebilmemiz için bağışıklık sistemimizin güçlü olması çok önemli. Tahinin faydaları saymakla bitmiyor

Uzmanlar, vücuttaki zehri atabilen tek besinin tahin olduğunu ve sağlığımıza inanılmaz faydalar sağladığını belirtiyorlar. İşte tahinin daha önce hiç duymadığınız faydaları…

Tahinin faydaları
Tahinin faydaları

Tahinin faydaları

Kabukları soyulmuş ve kızartılmış susamların ezilmesi ile elde edilen tahin, insan sağlığına sayısız faydaları olan mucize bir besin kaynağıdır. Tahin, vücuttaki zehri yok edebilen en önemli besindir.

 • Bağışıklık sistemini güçlendirir. Tahin, bağışıklık sistemini destekleyen 4 ana madde olan, çinko, demir, bakır ve selenyum mineralleri bakımından zengindir. 
 • Kemik gelişiminde faydalıdır. Tahin, yüksek oranda kalsiyum, bakır ve magnezyum minerali içermektedir. İçeriğindeki zengin mineral yapısı sayesinde kemik gelişiminde oldukça faydalıdır.
 • Vücuttaki zehrin atılmasına yardımcı olur. Tahin, vücuttaki zehri yok edebilen en önemli besindir. Vücuda alınan ağır metaller, zehirli bileşikler, radyasyon ve bazı ilaçların yarattığı toksinlere karşı koruma sağlar.
 • Kalp sağlığını korur. Tahin, birer sağlıklı yağ asidi olan, omega 3 ve omega 6 yağ asitleri bakımından da iyi bir besin kaynağıdır. İyi bir protein kaynağı olan tahini, vejetaryen olarak beslenen kişiler rahatlıkla tüketebilirler. Üstelik tahinin şeker ve doymuş yağ oranı oldukça düşüktür.
 • Antioksidan. Tahinin sağlığa olan birçok olumlu etkisinin altında, tahinin sahip olduğu antioksidan özelliğinin etkisi bulunmaktadır. Tahinin, anti-iltihap etkileri, astım ve solunum yolları problemlerine karşı koruyucu olması, bağışıklık sistemini koruması gibi birçok etkisi, tahinin antioksidan özelliğinden kaynaklanmaktadır.
 • Romatizmal hastalıklar. Bakır bakımından zengin bir besin kaynağı olan tahin, eklem kemiklerinin sağlığını koruyarak romatizma riskini azaltır.
 • Karaciğer dostu. Tahin, özellikle karaciğerin zararlı maddelerden temizlenmesi için ideal bir detoks özelliği olan besin maddesidir. Omega 3 yağ asitleri gibi sağlıklı yağ asitleri bakımından zengin olan tahin, karaciğeri temizler ve karaciğerin daha sağlıklı işlev görmesine yardımcı olur.
 • Sindirim sistemi. Tahin, sindirim sistemini yormadığı için, sindirim sistemi organları için faydalı bir besin kaynağıdır.
 • Safra kesesinde oluşan taşların dökülmesinde, bronşite aynı zamanda da nefes darlığına iyi geldiği bilinmektedir.
 • Günde iki kaşık yenilen tahinin bir kilo biftekte yer alan proteinin olduğu söylenmektedir.
 • Yaşlanmaya bağlı hafıza kayıplarının (Alzheimer) önlenmesinde olumlu etkisi olduğu kanıtlanmıştır.
 • E vitamini çok güçlü bir antioksidandır. Vücuda enerji verir.Tahinde çok miktarda bulunan E vitamini ile tüm bu yararları da vücudumuza kazandırabiliriz.
 • E, C ve B vitaminleri açısından zengindir. Hücre yapısının bozulmasını engeller. Yaraların iyileşmesini hızlandırmaya yardımcı olur.

Tahin tüketimi

Sabah ve akşam yemeklerden sonra 1 yemek kaşığı tüketilmesi tavsiye edilir. Tahini mümkünse taze çeken yerlerden satın almanızı öneririz.

Kaynak: https://www.mynet.com/tahinin-faydalari-sasirtiyor-gunde-2-kasik-vucudu-temizliyor-1170522-myyemek

HAYATINIZDAKİ DEĞİŞİKLİKLERİ ŞAŞKINLIKLA İZLEYECEKSİNİZ!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 200 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Kapıda nakit ödeme sistemi ile sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Hematit taşının faydaları

🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Negatif enerjilerden ve nazardan korur.
🍀 İş ve özel hayatta sürdürülebilir, sağlıklı ilişkilerin ortaya çıkmasında çekim gücü vardır.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.

tahinin faydaları nelerdir , tahinin mideye faydaları , tahinin erkeklere faydası , tahin faydaları nelerdir , tahinde hangi vitaminler var , tahin yararları , tahinin cilde faydaları .

kavrulmuş tahin faydaları , çifte kavrulmuş tahin faydaları , çifte kavrulmuş tahinin faydaları , kavrulmuş tahinin faydaları .

Tahinin faydaları , umarız düzenli olarak tüketerek ruhsal ve bedensel olarak sağlıklı bir yaşam sürersiniz.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın