Ana Sayfa / Alışveriş / Kar botu nasıl olmalı

Kar botu nasıl olmalı

Kar botu nasıl olmalı , bayan kar botu , erkek kar botu , çocuk kar botu , ülkemizin dört bir yanında soğuk havanın ve karın etkili olduğu bu günlerde bir çok insanın internetten araştırdığı konuların başında geliyor bunlar. Çocukluğumuzda kar yağsın, okullar tatil olsun, dışarıda bol bol oynayalım, diye dört gözle beklerdik. Fakat yetişkinler için soğuk hava koşulları, karlı havalar gerçekten çetin mücadeleli geçiyor. İşe gitmek zorunda olanlar çoğu zaman vasıta bulamayıp yürümek zorunda kalıyor. Diğer taraftan karın tadını çıkarmak, bol bol karda yürümek isteyen yetişkinler, oyun oynamak isteyen çocuklar için de su geçirmeyen kaliteli bir kar botu ayakları soğuktan korumak için önemli. Çünkü, özellikle kış hastalıkları dediğimiz grip, nezle, soğuk algınlığı genellikle ayakların ve başın üşümesinden kaynaklanmaktadır.

kar botu nasıl olmalı

Kar Botu Nasıl Olmalı

Peki kaliteli bir kar botu nasıl olmalı? Bayan kar botu erkek kar botu çocuk kar botu özellikleri neler olmalı? Şimdi madde madde kaliteli bir katı botu nasıl olmalı aşağıda sizler ile paylaşacağız.

  • Kalın bir tabanı olmalı: Özellikle tabanı kalın, kauçuktan yapılmış kar botları tercih edilmeli. Kauçuk olması botun temizlenmesini de kolaylaştırır
  • Bilek bükümünü kaplamalı: Kar botları yürümeyi zorlaştırmaması açısından çok uzun olmamalı ama en azından bileklerimizin üzerinde olmalı ki ayaklarımızın içerine kar girmemeli. Ayrıca, karın içeri girmesini engelleyecek şekilde yukarıdan bağcıkları olmalı.
  • Botun dışı su geçirmemeli: Botun dışı su geçirmeyen malzemeden yapılmış olmalı. Yürüdüğümüz her yer bembeyaz kar olmayabilir. Özellikle karın erimeye başladığı zamanlarda bastığımız cıvık kardan ayağımıza sı girmemeli.
  • Botun içi kürk kaplı olmalı: Botun içerisi de soğuğu geçirmeyen kürk ile kaplı olmalı ki ayağımız sıcak olsun.
  • Tabanı tırtıklı olmalı: Buzda ya da karda gönül rahatlığı ile düşmeden yürüyebilmemiz için kar botunun tabanı tırtıklı olmalı.

Kar botları maalesef içerisi yünlü oldukları ve pek hava almadıkları için ayağımızı terletir. Bu nedenle kar botlarının içerisine pamuklu çorap giymeliyiz ki ayaklarımız terlemesin. Umarız, yukarıda paylaştığımız kar botu nasıl olmalı konusundaki bilgiler kaliteli bayan kar botu erkek kar botu çocuk kar botu alırken sizlere faydalı olur.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın