Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Hangi ilaç ile ne yenilmemeli

Hangi ilaç ile ne yenilmemeli

Bazı ilaçları kullanırken yediğimiz ve içtiğimiz şeylere özellikle dikkat etmemiz gerekiyor. Peki hangi ilaçtan sonra ne yenilmemeli, hangi ilaç ile ne yenilmemeli?

Hangi ilaç ile ne yenilmemeli

Tansiyon ilacı ile muz
Tansiyon ilaçları vücudumuzdaki potasyum miktarını arttır. Normalde vücudumuz için faydalı olan potasyum gereğinden fazla alındığı zaman kalp problemleri baş gösterebilir. Muz başta olmak üzere yeşil yapraklı sebzeler ve portakalda bolca potasyum vardır.

Hangi ilaç ile ne yenilmemeli

Kolesterol ilacı ile greyfurt
Greyfurt ve greyfurt suyu, kan dolaşımımızdaki kolesterol ilacı seviyesini oldukça arttırır. Bu da bacak ağrısı başta olmak üzere ilaçların diğer yan etkilerine karşı vücudumuzu duyarlı hale getirir.

Hangi ilaç ile ne yenilmemeli

Kan sulandırıcı ile kızılcık suyu
Kan sulandırıcı ilaç kullanırken kızılcık suyu içen hastaların kanlarının ekstra sulandığı ve bunun da vücudumuzda tehlikeli komplikasyonlara yol açtığı görülmektedir.

Hangi ilaçla ne yenilmemeli

 Kan sulandırıcı ile ıspanak
Ispanak ve diğer koyu yeşil yapraklı sebzelerde bulunan K vitamini, kan sulandırıcıların etkisini azaltır ve pıhtılaşma riskini arttırabilir. Lahana ve brokoli de kan sulandırıcı ilaç kullanırken yenmemesi gereken sebzelerdendir.

Hangi ilaçla ne yenilmemeli

Tiroit ilaçları ile ceviz
Ceviz ve diğer lif bakımından zengin yiyecekler tiroit ilaçlarının emilimini engelleyerek, etkilerini azaltır. Tiroit ilaçlarında bulunan kimyasalların emilmesi için yatmadan hemen önce alınması daha uygundur.

Hangi ilaçla ne yenilmemeli

Kalp yetmezliği ilacı ile siyah meyan kökü
Siyah meyan kökünde bulunan gliserizin, digoksin ile bir araya geldiğinde kalp atışı düzensizliklerine neden olmaktadır. Meyan kökü, aynı zamanda tansiyon ilacı, ağrı kesiciler, doğum kontrol hapları ve kan sulandırıcıların etkisini de azaltabilir.

Hangi ilaçla ne yenilmemeli

Tetrasiklin antibiyotikler ile süt ve süt ürünleri
Süt ve süt ürünlerinde bulunan kalsiyum, antibiyotiklerin emilimini azaltabilir ve bu da antibiyotiklerin etkisini azaltabilir, yok edebilir. Bu yüzden süt ve süt ürünleri tükettikten 1-2 saat sonra antibiyotik ilaçlar alınmalı.
Hangi ilaçla ne yenilmemeli
Bakteriyel enfeksiyon ilaçları ile işlenmiş et
Amino asit tiramin içeren tütsülenmiş yiyecekler ya da salam, sosis ve sucuk gibi işlem görmüş etler tükettikten sonra bakteriyel enfeksiyon ilaçları almak, tansiyonda ani sıçramalara neden olabilir. Avokado, muz, çikolata ve alkol de amino asit içerir.
Hangi ilaçla ne yenilmemeli

http://www.milliyet.com.tr/hangi-ilacla-ne-yenmez–pembenar-galeri-genelsaglik-2345318/?PAGE=1

HAYATINIZDAKİ DEĞİŞİKLİKLERİ ŞAŞKINLIKLA İZLEYECEKSİNİZ!

KALBİN SİMYASI: Türkiye’de ve dünyada çok satan kitaplar listesinde yer alan, sonradan Müslüman olan Amerikalı yazar Hamza Yusuf’un muhteşem bir kitabı. “Manevî Yaralara Çare Bulmak” konusunda sizlere rehber olacak, baş ucu niteliğinde, her bireye lazım olan bir kitap. Kendisi de önemli bir âlim olan İmam Mevlüd’ün manzum eserinden yola çıkarak, kalbin manevî hastalıklarını teşhis edip bu hastalıklara Kur’ân, gelenek ve ilim eksenli sürdürülebilir tedavi yöntemleri öneriyor.
Sadece arayan ilk 50 kişiye “Kalbin Simyası” kitabı ve “Havlit bileklik” online alışverişlerde kargo dahil 70 TL. Sipariş için tel 0212 284 19 41-0532 547 99 57 (WhatsApp)
Kredi kartı ile satın almak için tıklayın: https://shopier.com/2735002

Havlit Taşı Faydaları:

💎Strese iyi gelir,
💎Son derece sakinleştirici, dinlendirici ve huzur verici bir enerji yayar.
💎Aşırı eleştirel ifadeleri ve davranışları, stresi, öfkeyi, kabalığı azaltır, yumuşatır.
💎Karakterimizdeki sivrilikleri yumuşatır, ılımlı ve uyumlu olmamızı sağlar.
💎Kişinin kendisiyle barışık olmasını sağlar.
💎Uykusuzluk problemlerine iyi gelir.
💎Denge ve uyum sağlar.
💎Kişideki bencilliği, bencilce davranışları giderir.
💎Çalkantılı duyguları ve düşünceleri sakinleştirir, gerilimi azaltır,
💎Güven, ümit ve disiplini artırır.
💎Duyguları açıklamak için cesaret verir.
💎Kanı temizler.
💎Hafızayı güçlendirir.
💎Hormonal sistemi düzenler
💎Kalp problemleri tedavisinde yararlıdır.
💎Diş ve kemik (iskelet) sistemindeki kalsiyum seviyesini dengeler, böylelikle diş ve iskelet sistemi rahatsızlıklarını giderir. Bu nedenle hamile kadınların ve bebek emziren annelerin kullanması önerilir.
💎Kırık ya da çıkık kemiklerde kolay iyileşme sağlar. 
Bağırsak temizleme detoksu başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/bagirsak-temizleme-detoksu/

Hangi ilaç ile ne yenilmemeli, kullandığımız ilaçların faydadan çok zarar getirmemesi, etkilerinin azalmaması için dikkat edilmesi gereken önemli bir konudur.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın