Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Günlük kaç litre su içilmeli

Günlük kaç litre su içilmeli

Günlük kaç litre su içilmeli , su hayatımızı devam ettirebilmemiz, ruh ve beden sağlığımız için çok önemlidir.  Su, bedenimizin ve ruhumuzun gıdasıdır. Herkesin içmesi gereken su miktarı aynı değildir. Aşağıda sizlerle günlük içmeniz gereken su miktarını nasıl hesaplayacağınızı sizlerle paylaşacağız. İsrail’de birisi doktora gittiğinde, hangi rahatsızlıktan dolayı gitmiş olursa olsun, önce tekrar bekleme odasına yollanır, yarım saat içinde içmek üzere 2 litre su verilir. Suyun mucizesi ve sırlarını bilip, hayatımızda uygularsak ruhsal ve bedensel olarak hayatımızda mucizevi olumlu gelişmelere şahit olabiliriz. Suyun mucizevi sırları, son yıllarda yeni yeni duyulmaya başladığımız bir kavram. Fakat, suyun mucizesi ve sırrı atalarımız tarafından biliniyor ve bu mucizeden günlük yaşamlarında  faydalanıyorlardı. 

Sürekli aynı suyu içmek doğru değildir. Uzun süre aynı suyu içenlerde böbrek ve safra kesesi taşları oluşur. Ayrıca, sadece susadığınız zaman su içiyorsanız yeteri kadar su içmiyorsunuz, demektir. Su içmek, başlı başına bir şifadır. Su evrensel çözücüdür. Yediğimiz yiyecekler içerisindeki besinleri çıkararak kana taşır. Bu besinleri eriyik halde hücrelere ulaştırır. Su, vücudu temizlemek ve iyileştirmek için enerji ve bilgiyi hücrelere taşır. 

Yaşadığımız travmalar metabolizmayı değişikliğe uğratır. Vücudumuzdaki suyun rengi normalde berraktı. Sağlıklı, neşeli, keyifli, güzel şeyler düşündüğümüz zaman normal rengini korur. Üzülünce vücudumuzdaki suyun rengi kahverengi, siyah, bulanık hale gelir. Basit şeylere üzüldüğümüz zaman anında böbreküstünden adrenalin hormonu salgılanır. Vücut “Tehlike var” sinyali almıştır. Ortada ciddi bir durum yokken, vücut anormal bir koruma hazırlığına girer. Biz fart etmeyiz ama vücudumuzda gereksiz yere binlerce kimyasal tepkime cereyan eder. Vücudumuzda gereksiz yere enerji tüketimi olur.

Üzülünce, kana bir sürü yabancı madde, kimyasal zehir karışıyor. Sonrasında, hastalıklar ortaya çıkıyor, vücut biyolojik ahengini yitiriyor. Bu şekilde, vücudumuzda hastalıkların tutunmasına zemin hazırlamış oluruz. Hücrelerin durup dururken harcadığı anormal enerji sebebiyle yorgunluk oluşur.

Kızgınlık, kin, nefret, hırs, intikam, üzüntü, endişe, kaygı, korku, panik gibi olumsuz duygular vücudumuzdaki suyun rengini, kimyasını bozar. 

Günlük kaç litre su içilmeli

Su neden çok önemli kısaca bilgi verdikten sonra gelelim bir kişinin günlük içmesi gereken su miktarını neye göre belirleyeceğimize. Her otorite başka bir şey söylüyor ama hesaplama basit, kilo çarpı 35 ml. Yani 50 kiloluk birisi günde 50X35 ml= 1,75 lt su içmeli. 100 kg olan kişi günde 100X35 ml= 3,5 lt su içmeli

Corona virüsünden korunmak için neler yapılmalı başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Günlük kaç litre su içilmeli , başlıklı yazımız umarız ruhsal ve bedensel şifanıza vesile olur.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın