ga('send', 'pageview');
Ana Sayfa / cilt bakımı / Güneş yanığı lekesi nasıl çıkar

Güneş yanığı lekesi nasıl çıkar

Güneş yanığı lekesi nasıl çıkar , aşağıda sizler ile paylaşacağımız maske Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından tavsiye edilen çok etkili bir maskedir. Bitkisel ve doğal olup evde kolayca hazırlayabilirsiniz. güneş lekeleri, sıklıkla koyu tenli kişilerde görülen koyu kahverengi renkli lekelerdir. Alın, yanak, üst dudak bölgesi, burun, çene, boyun ve kollar gibi güneşe maruz bölgelerde ortaya çıkar. Kozmetik açıdan bireylerde sıkıntı yaratır. 

Güneş lekesi neden oluşur?

Oluşumunda bir çok faktör yer almaktadır. En önemli iki faktör genetik yatkınlık ve ultraviyole (Görünmeyen zararlı güneş ışınları) ışınlarına maruz kalmaktır. Bunun dışında gebelik, doğum kontrol ilaçları, kozmetik uygulamalar, ilaçlar ve guatr hastalığı diğer nedenler arasında yer alır. Güneş ışınları sadece lekelerin oluşumuna değil, oluşmuş lekelerin üzerinde karartıcı etki ile lekelerin artışına da neden olur.

Güneş yanığı lekesi nasıl çıkar 

Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu, avokado maskesinin, cildi de beslediğini. güneş lekelerinin oluşmasını engellemede ve tedavi etmede oldukça etkili olduğunu belirtmektedir. 

Güneş lekelerine karşı avokado kullanılması oldukça faydalıdır. Avokado sert yapıdadır ve yumuşadığında kullanılması gerekmektedir. Kıvamının “Bursa şeftalisi” gibi olması gerekir. Bunun için avokadoyu kese kâğıdının içine koyabilir veya gazete kâğıdına sarıp iyice bekleyebilirsiniz. Birkaç gün içinde yumuşayacaktır.

Kağıdın dışından avokadonun yumuşaklığını kontrol edebilirsiniz.

Maskenin yapımı ve kullanımı

Yumuşayan avokadodan bir yemek kaşığı kaseye alınır, içerisine bir yemek kaşığı soğuk pres keten tohumu yağı ilave edilir. Güzelce karıştırılıp ezildikten sonra maske cildinize sürülür. 20 dakika bekledikten sonra durulanır. Bu maske cilt tonunuzu dengeleyeceği gibi cildinizin de beslenmesini sağlayacaktır.

güneş yanık izi nasıl geçer , güneş yanığı izleri nasıl geçer , güneş yanık lekesi nasıl geçer , yüzdeki güneş yanık izleri nasıl geçer , güneş yanığı lekesi nasıl geçer .

Güneş yanığı lekesi nasıl çıkar , evde hazırlayacağınız bitkisel bu maske ile güneş yanığı lekelerinin kısa sürede kaybolacağını görebilirsiniz.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir