Ana Sayfa / cilt bakımı / Ayva çekirdeğinin yüze faydaları

Ayva çekirdeğinin yüze faydaları

Cildi gençleştiren ve güzelleştiren, lekeleri, sivilceleri yok eden ayva çekirdeği jelini hazırlamak için tam da zamanı, evde kolayca hazırlayabilirsiniz. Ayva, bu şifalı meyvenin her yeri şifa, kabuğu, çekirdeği dünyada geleneksel Tıp sistemlerinde kullanılmış. Tabiatın tesadüf denilemeyecek düzeninde ayva tam da sonbaharda en güzel halini alır. Ayva zengini ülkemizde mevsiminde hem yiyerek hem de ‘sürerek’ şifalanmalı bu fonksiyonel gıda ve fito-kozmetikten , ayva çekirdeğinin yüze faydaları .

Ayva çekirdeğinin yüze faydaları
Ayva çekirdeğinin yüze faydaları

Ayva çekirdeği hakkında yapılan bilimsel çalışmalar

Ayva çekirdekleri müsilajlar diye adlandırılan bir grup jelimsi madde grubu içeriyor ki bu moleküllerin fitokozmetikte (bitkisel kozmetik) tahriş önleyici, yangı giderici, yara iyileştirici ve onarıcı etkisi var. 2014’de ‘ınternational Journal of Surgery-Uluslararası Cerrahi Jurnali’nde yayınlanan bilimsel çalışmada %20’lik ayva çelirdeği jeli içeren kremlerle yara iyileşmesinin nasıl hızlandırıldığının fizyopatolojik mekanizmaları gösterilmiş; ayva çelirdeğindeki jel hem yara dokusunun direncini güçlendiriyor hem de yara sıvısında ‘growth factors-büyüme faktörleri’ diye adlandırılan bir grup onarıcı molekülün miktarını artırıyordu.

2017’de BMC Complementary and Alternative Medicine- Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp’ dergisinde yayınlanan hücresel çalışmada ise ayva çekirdeği jelinin alerjik bünyeli kişilerde sıkça görülen kuruluk, tahriş bulguları ve kaşıntı ile seyreden kronik yargısal bir cilt sorunu atopik dermatit bulgularını da onarmaya yardımcı olduğu gösterildi.

Ayvanın kendisini sıkça tüketmek de alerjik bulguları azaltır, özellikle de sonbahar, kışa geçiş döneminde doğada mantar küfleri arttığı için alevlenen saman nezlesi, alerjik rinit ve sinüzit bulgularını azaltmaya yardımcı olur.

Ayva çekirdeğinin yüze faydaları

Cilt kusurlarını tedavi eder. Ayva çekirdeği jeli faydaları arasında ilk sırada cilt kusurlarını tedavi etmesi yer alıyor. Cilt kusurlarını yok eden, yeniden oluşmasını önleyen ayva çekirdeği jelinin etkili olabilmesi için jeli düzenli bir biçimde uygulamanız gerekmektedir.

Yaşlanma karşıyı etki yapar. Ayva çekirdeği jeli cildi sıkılaştırır ve toparlar. Bu sayede erken yaşta sarkmalar da önlenir.

Cilt lekelerini önler. Cilt lekelerini tedavi eden en etkili ürünler arasında ayva çekirdeği jeli yer alır. Cilt yüzeyinde oluşmuş tüm siyah nokta, sivilce, yanık ve diğer lekelerin tedavisinde doğal bir ürün olan ayva çekirdeği jeli kullanımını tercih edebilirsiniz.

Ayva çekirdeği jeli nasıl yapılır?

Malzemeler

  • 8 tane ayva çekirdeği (yaklaşık 2 büyük ayvadan çıkabilir, yoğun olması için 4 tane ayvanın çekirdeği de olabilir)
  • Yarım çay bardağı ılık su

Hazırlanışı

Ayva çekirdeği jeli hazırlamak çok kolay, ayvanın tüm çekirdeklerini biraz ezip yarım çay bardağı suya koyun ve 2 gün bekletin. Karışım jöle haline geldiğinde karışımı cildinize sürün, 20 dakika bekletin ve sonunda ılık su ile durulayın. Bu karışımı düzenli kullanmanız halinde cildiniz kısa süre içinde lekelerinden kurtulacak ve çok daha sıkı bir hale gelecektir. Çok pahalı ‘gece serumlarında’ olan birkaç madde doğal olarak bulunuyor bu jelde.

* Jeli eşit miktarda saf gül suyu ile karıştırıp içerisine 5-10 damla bitkisel gliserin ekleyin, yatıştırıcı bir tonik olur
* eşit miktarda aloa vera jeli ve birer çay kaşığı nar ve kuşburnu çekirdeği yağı ekleyin, onarıcı gece serumu olur
* eşit miktarda shea yağı, Hindistan  cevizi yağı ve 10 ml gliserin ile karıştırın onarıcı bir merhem olur

Kaynak: Elif Güveloğlu

ayva cekirdegi jeli , ayva çekirdeğinin yüze faydaları , ayva cekirdegi kremi , ayva cekirdegi jeli .

Kadim kozmik bitkilerin enerjilerinin tezahürü ile 2023 yılına siz de bolluk bereket içerisinde girmek ister misiniz? Kozmik bolluk bereket bitkilerinin ve kozmik bolluk bereket tılsımının yer aldığı kese + İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi kitabı arayan ilk 72 kişiye kargo dahil 150 TL. Kese, yazarımız tarafından kişinin ismi ile kişiye özel kozmik bolluk bereket, kısmet, şifa frekans enerjisi ile kodlanacaktır. Allah’ın izni ile bu kese, ruhsal negatif enerjilerden arınmanıza, maddi manevi hayatınızdaki blokajların kaldırılmasına, hayatınıza bolluk, bereketi, huzuru, sağlığı çekmenize, iş, evlilik kısmetinizin açılmasına vesile olacaktır. Kese sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için tel 0212 284 19 41-0532 547 99 57 (WhatsApp)

Evinizde, arabanızda, iş yerinizde, çalışma masanızda, kol çantanızda bulundurmanız için “bolluk bereket, sağlık, huzur, celbi rızk, kısmet, ruhsal negatif enerjilerden arınma, blokajların kaldırılması için kese”.

Evrende herkese yeter kadar bolluk ve bereket var. Yeter ki, biz istemesini ve çekmesini bilelim, vesilelere sımsıkı sarılalım. Sahip olmayı istediğiniz gerçekliğin frekansına kodlanarak uyumlandığınız zaman artık o gerçeklik size ait olur.

Satın almak için linki tıklayın: shopier.com/14668678

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 150 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Not: Hematit taşının faydaları başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/hematit-tasinin-faydalari/

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında detaylı bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Instagram’da bizi takip etmek için tıklayın: https://www.instagram.com/ilahisifa/

Ayva çekirdeğinin yüze faydaları , sayfamızın bu linkini kopyalayıp sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak insanların doğal yollardan sağlıklı bir cilde sahip olmalarına vesile olabilirsiniz, https://www.hayatvesaglik.net/ayva-cekirdeginin-yuze-faydalari/

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın