Ana Sayfa / Dua / Evliyaların dilek duası

Evliyaların dilek duası

Evliyaların dilek duası , Hz.İsa (A.S.) bu mübarek duayı okur, ölüleri diriltirdi. Vermek istemeseydi istemeyi vermezdi. Yeter ki biz istemesiniz bilelim. Dua kulun fıtratında var olan, Rabbi ile dertleşme fırsatını bulduğu en kutlu ibadetlerden biridir. Kulun her neye ihtiyacı var ise, hangi konuda sıkıntı çekiyorsa o konu hakkında dua etme zamanı gelmiştir. Kul dua ettiği müddetçe acizliğini idrak eder ve kulluk makamına erişir. Her şeyin sahibi olan Allahu Tealanın her şeye gücünün yettiğini her dua edişinde tekrar tekrar anlar ve idrak eder. Rabbini birleyip kudreti karşısında acizliğini idrak ettikçe, makamı yükselir, Rabbine yaklaşır ve Rabbinin yaratma ve yönetme sanatını seyre dalar.

Allahu Teala ayet-i Kerimeler de, en güzel isimlerin Allahu Tealaya ait olduğunu ve bu esmalarla dua edilmesi gerektiği sık sık belirtilmiştir. Unutulmamalıdır ki, kul sıkıntılar ve imtihanlar neticesi tecrübe ve derecesi artar. Cennete kamil insan girecektir ve kemale ermenin yolu imtihanlar sonucu elde edilen olgunluktan geçmektedir.

Ayet-i Kerim’de namaz ve dua ile yardım istenilmesi kula öğütlenmektedir. Bir haceti ve bir dileği olan kimse öncelikle hacet namazı kılmalı, ardından Rabbine dua ve niyazda bulunmalıdır. Her farz namazın ardından duaya devam etmeli, bu vakitleri ganimet bilmelidir. Dileği her ne olursa olsun hayırlı ve helalinden istemeli asla farklı yollara tevessül etmemeli, akıldan dahi geçirmemelidir.

Duaların kabul olunduğu zamanları gözetmek gerekmektedir. Makbul zamanlarda ve makbul mekanlarda edilen dualar kabule şayandır inşaallah. Ezan okunurken, yağmur yağarken, rüzgar eserken, sadaka verdikten sonra dua etmeyi adet haline getirmelidir. Dualarının kabul edilmesini isteyen kişinin başkalarından dua istemesi de çok önemlidir. Müslüman kardeşi için edilen duaların kabul olunacağı haber verilmiş, dua edene rahmet meleklerinin ;” amin aynısı sana da olsun.” diyerek mukabele ettiği belirtilmiştir.

Evliyaların dilek duası

Her hangi bir konuda haceti, muradı ve dileği olan kimse sabah namazından sonra kıbleye karşı oturuşunu bozmadan bu duayı 100 defa okursa duası kabul olunur biiznillah.

Bu duayı 7 gün, 14 gün veya 21 gün sabah namazının arkasından 100 defa okuduktan sonra hacetini ve dileğini Allahu Tealadan istemelidir.

Okunuşu: 

“Bismillahirrahmanirrahim. La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil aziym. Allahümme inni es’elüke ya Kadimü. Ya Daimü, Ya Vitru. Ya Ehadü. Ya Samedü. Ya Hayyü. Ya Kayyumü. Ya zel celali vel ikram. Fe in tevellev fekul hasbiyallahü la ilahe illa hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil aziym.”

Manası:

“Rahman(Esirgeyen)Rahim(Bagışlayan) Allah’ın adıyla.Çok yüce ve çok büyük Allah’ın himayesine sığınmaktan ve O’nun yüce kudretinden yardım dilemekten başka bir amacım yoktur. Ondan başka kuvvet ve kudret sahibi yoktur.O’na dayandım,O’na güvendim.”

Kaynak: https://www.dilekduasi.gen.tr/evliyalarin-dilek-duasi.html

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 250 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

🍀 Hematit Taşının Faydaları 🍀
🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.
🍀 Anemi (kansızlık) hastalığını tedavi eder.
🍀 Böbreği sağlıklı tutar.
🍀 Hasar görmüş dokuların yeniden oluşmasına yardım eder.
🍀 Bel soğukluğunu önler ve iyi gelir.

evliyaların dilek duası kadınlar kulübü , evliyaların mucize duaları , evliyalarin dilek duasi , evliyaların dilek duası cübbeli ahmet hoca , evliyaların dilek duası okuyanlar .

evliyaların duaları , evliyaların dilek duası anlamı , evliyalarin dilek duasi kabul olanlar , evliyalardan dualar , evliyaların duasını okuyanlar , evliyaların dilek duaları .

Evliyaların dilek duası , vermek istemeseydi istemeyi vermezdi. Yeter ki biz istemesiniz bilelim, İlahi kanunlara uygun bir yaşam sürelim.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın