Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Dişlerdeki tartar nasıl temizlenir

Dişlerdeki tartar nasıl temizlenir

Dişlerdeki tartar nasıl temizlenir , doğal yöntemlerini aşağıda sizlerle paylaşacağız. Diş tartarının diğer adı diş taşıdır. Plak, dişlerinizde, diş dolgularında, diş etlerinde, dilde ve protezlerde biriken yapışkan, yumuşak bir bakteri tabakasıdır. Birden fazla plak tabakası, tükürüğünüzde bulunan minerallerle birleştiğinde, tartar adı verilen beyaz, kireçli sert bir maddeye dönüşür. Dişlerde gıda kalıntısı birikmesi, bakteriler, genetik, diş ipi kullanmama, diş fırçalama alışkanlığı edinmeme gibi nedenlerden dolayı dişlerde zamanla tartar ve plak oluşumu gerçekleşir. İşte diş tartarı, diş taşını temizlemek için doğal çözümler…

Dişlerdeki tartar nasıl temizlenir

Aloe Vera Jelini Dişlerinize ve Diş Etlerinize Sürün

Aloe vera, plak ve tartarın neden olduğu diş eti hastalıklarıyla mücadelede etkilidir. Antimikrobiyal olan plak oluşumuna neden olan bakterileri öldürür. Ayrıca, kötü nefesle savaşır. Bir aloe vera yaprağını dilimleyin ve jelini çıkarın. Aloe vera jelini doğrudan dişlerinize ve diş eti çizgisine sürtün. 10 dakika beklettikten sonra soğuk suyla durulayın. Bunu günde iki kez uygulayın.

Karbonat İle Dişlerinizi Fırçalayın

Sodyum bikarbonat olarak da adlandırılan karbonat, plakları çıkarmak için mükemmel bir ev ilacıdır. Karbonat, ağızdaki asitleri etkisiz hale getirerek zararlı bakteri miktarını azaltır. Ayrıca dişlerinizi beyazlatmanıza yardımcı olur. Fakat, karbonatın dişlerinizi çizmemesi, zarar vermemesi için aşağıdaki tarifi uygulayın.

 2 çay kaşığı karbonat ile 1 çay kaşığı kaya tuzunu karıştırın. Üzerine bir kaç damla içme suyu dökerek macun haline getirin. Islak diş fırçasını karışıma batırın. Dişlerinizi bu karışımla hafifçe fırçalayın. Günde 1 kez yapmanız yeterli olacaktır.

Karanfil Karışımını Dişlerinize Sürün

Öğütülmüş karanfiller, diş ağrılarını gidermek için bir ev tedavisi olarak uzun yıllardır yaygın olarak kullanılmaktadır. Karanfil ayrıca ağzınızda mikroplarla savaşmak için de kullanılabilir. Ağızda oluşan mikroplar plaket ve tartar oluşmasına neden olabilir.

1 çay kaşığı toz karanfili (havanda döverek elde edebilirsiniz) ve biraz zeytinyağını karıştırın. Bu karışımı dişlerinize uygulayın. Birkaç dakika bekleyin, ardından ılık suyla durulayın. Bunu günde iki kez yapın. Ayrıca, ağız sağlığını desteklemek ve ağzınızdaki bakterilerin neden olduğu kötü nefesi azaltmak için düzenli olarak 1 veya 2 karanfil çiğneyin.

Çilek ve Domates

Uzmanlar çileğin içerisinde yer alan bir bileşenin tartarları yok ettiğini belirtmektedir. Küçük bir domates ve 4-5 adet çileği blenderdan geçirip hamur haline getirin. Diş fırçanıza bu hamurdan sürüp dişlerinizi fırçalayın ve beş dakika bekletin. Sonrasında ağzınızı suyla durulayın. Haftada iki kez tekrarlayabilirsiniz. 

Maydanoz

Maydanozun yapraklarını ince ince doğrayın. Ağzınıza alıp dişlerinizin üzerinde 5 dakika kadar bekletin. Sonrasında ağzınızı su ile çalkalayın. Tartar yok olana kadar bunu her gün yapabilirsiniz.

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 200 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Not: Hematit taşının faydaları başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/hematit-tasinin-faydalari/

diş plakları nasıl temizlenir , dişteki plaklar nasıl temizlenir , dişlerdeki plak nasıl temizlenir , diş tartarı temizleme , diş tartarı nasıl temizlenir , diş tartarları nasıl temizlenir , dişteki tartar nasıl temizlenir .

dişteki tartarı temizleme , diş eti tartarı nasıl temizlenir , diş tartarları temizleme , diş tartarlarını temizleme , dişteki tartarlar nasıl temizlenir .

Dişlerdeki tartar nasıl temizlenir , başlıklı yazımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak insanların da faydalanmasına vesile olabilirsiniz.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın