Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Dikkat eksikliği ve unutkanlık için şifalı bitkiler

Dikkat eksikliği ve unutkanlık için şifalı bitkiler

Dikkat eksikliği ve unutkanlık için şifalı bitkiler , unutkanlık, kafa karışıklığı, bir şeyleri kolay hatırlayamama bugünlerde en sık karşılaştığımız problemlerden biri. Nedeni de aslında açık ve net, kaygı, uykusuzluk ve bunların neticesinde gelişen sisli beyin durumu. Gençlerin ve çocukların yanı sıra, unutkanlık özellikle yaşı 50’yi geçen hele hele 60’ı, 70’i geçen kişilerde çok daha yaygın görülen bir sorun.  Son günlerde yoğun yaşadığımız kaygı ve uykusuzluk dışında, şeker hastalığı, hiper tansiyon, damar sertliği rahatlıklar da belleği bozarak, dikkat eksikliği ve unutkanlığa sebep olabilmektedir.

Ayrıca, yaşlanma sürecinde diğer organlarda olduğu gibi beynimizde de bazı tahribatların ortaya çıktığı kesin. Nasıl cildimiz kırışıyor, saçlarımız beyazlaşıyor, dökülüyorsa, beynimiz de kırışmaya, buruşmaya, küçülmeye yani eski kapasitesini kaybetmeye başlıyor. Beynimiz de paslanarak yaşlanıyor. Dolayısıyla, bu süreçte, bugünlerde beynimizi beslemek çok daha önemli bir ayrıntı haline geliyor. Beyni beslemenin en önemli ayrıntılarının başında tabi ki, neşeli, huzurlu, keyifli, olabildiği kadar olumlu bakış açısı, iyimserliği, aidiyet, aile olma, dost, komşu, arkadaş bir arada olma meselesini önceleyen duyguları büyütmek, geliştirmek, köpürtmek geliyor. Ama doğadaki bazı şeylerden de faydalanmamız şart.

Dikkat eksikliği ve unutkanlık için şifalı bitkiler

İşte, bu yazımızda, dikkat eksikliği ve unutkanlık için şifalı bitkiler, nelerdir birkaç tanesinden bahsedeceğiz.

Safran

Safran çiçeği, son derece değerli bir bitkidir, yetiştirilmesi ve bakımı çok zordur. Ama, safran çiçeğinin için çok önemli antioksidan maddeler var. Bu antioksidan maddelerin özellikle bilişsel fonksiyonları, belleği korumada muazzam işe yaradığını gösteren önemli deliller bulunmaktadır. Öyle ki, safranın bazı antidepresanlar kadar güçlü etki gösterdiği bazı çalışmalarda kanıtlanmış.

Diğer taraftan, safranın neredeyse bir alzeheimer ilacı kadar bellekte bilişsel iyileşme sağlayabileceği yapılan çalışmalar ile ortaya çıkarılmış ve buna ilişkin bilgiler yayınlanmıştır. O nedenle, safran çiçeğinden bu amaçla faydalanmak mümkün.

Doğal safran çiçeğini sularınıza ekleyebilirsiniz, safran çayı içebilirsiniz, safran kapsüllerinden de, hem depresyondan korunmak hem de daha iyi bilişsel güce sahip olmak için faydalanabilirsiniz.

Zerdeçal

Zerdeçal, hem iltihap giderici etkisi hem de çok güçlü antipksidan etkisi ile inanılmaz bir şekilde belleği desteklemektedir. Amerika’da bir üniversite, zerdeçalın içerisindeki hangi maddelerin hafızaya daha iyi geleceğini ortaya çıkarmış ve bunu patent altına almıştır.

Zerdeçalı, çorbalarınıza ekleyebilir, çayını içebilirsiniz. Ayrıca, aşağıdaki kürü de kullanmanızı tavsiye ederiz.

Malzemeler

  • 1 çay kaşığı zerdeçal,
  • 1 yemek kaşığı zeytin yağı,
  • çeyrek çay kaşığından az taze çekilmiş karabiber. 

Hazırlanışı

Bu üç maddeyi bir fincanda karıştırın. Karışımı sabahları aç karna ya da salatalarınıza, çorbalarınıza, yemeklerinize katarak tüketebilirsiniz. Eğer, pişmiş yemeğe koyacaksanız, yemeğin sonuna ekleyin.

Bu karışımı günde en az 3 kez    aç karna tüketmelisiniz. Dr. Anderson, bu karışımın kanseri önlediği gibi,  kötü huylu kanser hücrelerini de yok ettiğini, insanların bağışıklık sistemlerini güçlendirdiğini belirtmektedir.

Balık

Özellikle, yağlı balıklar içerisindeki DHA isimli Omega 3 yağ asidi muazzam bir şekilde belleği desteklemektedir. Beynimizin %20’si neredeyse bu yağdan oluşuyor. Beyin hücrelerimizin birbirleriyle haberleşebilmesi için, beyin hücrelerimizin duvarlarının elastikiyetini koruyabilmesi, işlevlerini rahat yürütebilmesi için DHA’ya çok ihtiyacımız var. Bu nedenle, hem çocuklarımızın beyninin gelişebilmesi için hem de yaşlanma sürecinde beynimizin yaşlanmanın yıpratıcı etkilerinden korunabilmesi için daha fazla yağlı balık tüketmemiz de fayda vardır. İmkan dahilinde ise DHA’a yoğunluğu yüksek, kaliteli, çöp olmayan destek ürünlerinden faydalanmamız iyi olur.

Mor gıdalar

Beyninizi, hafızanızı güçlendirmek için mor gıdaların tüketmeye özen göstermelisiniz. Mor lahana, kırmızı turp, yaban mersini, siyah üzüm gibi mor renk içeren gıdalar beyin için oldukça faydalıdır. 

Kaynak: https://www.instagram.com/p/CI7rQ83J54P/

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 150 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Not: Hematit taşının faydaları başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/hematit-tasinin-faydalari/

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında detaylı bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Instagram’da bizi takip etmek için tıklayın: https://www.instagram.com/ilahisifa/

instagram logo ile ilgili görsel sonucu

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren, Yorgunluk ve Grip Savar MÜTHİŞ BİR ÜRÜN

SIBERIAN NOVAMIN TAKVİYE EDİCİ GIDA VE VİTAMİN KOMPLEKSİ

 

65 ülkede ürünleri satılan, dünyaca ünlü, SIBERIAN WELLNESS firmasından MUCİZEVİ bir ürün.
Ürün 23 yıllık klinik araştırmalar sonucunda Rus bilim adamı Vladimir Nikolaevich tarafından geliştirilmiştir.
2015 yılında ürün Profesör T. S. Morozkina tarafından tekrar güncellenmiştir.
🌍 Tüm vücutta şekli değişmiş bozulmuş hücreleri onarır ve yoğun A, E, C vitaminleri içerir.
🌍 Bağışıklık sistemini güçlendirir.
🌍 Kronik yorgunluğa iyi gelir.
🌍 Grip ve soğuk algınlığına karşı vücut direncini arttırır, hastalık durumunda hızlı iyileşme sağlar.
🌍 Enfeksiyonların vücuda girmesini engeller.
🌍 Güçlü antioksidan özelliği ile kanserden korur, yaşlanmayı önler.
🌍 Mide ve onikiparmak bağırsağı ülserinin önlenmesinde etkilidir.
🌍 Kalp sağlığını korur.
🌍 Sporcuların kaslarını daha iyi performans sunması için uyarır.
🌍 Nörolojik rahatsızlıkları olanlara rahatlatıcı etki yapar.
🌍 Göz ve merkezi sinir sisteminin fonksiyonlarının destekler.
🌍 Sindirimi destekler.
🌍 Kaslarda hücre hasarlarını onarır.
🌍 Egzersiz esnasında yağ yakımı arttırarak zayıflamayı hızlandırır.
🌍 Kemoterapi görmüş hastalarda bağışıklık çöker, karaciğer zarar görür, Novomin ise böyle durumlarda tam destek sağlar.
🌍 Su – tuz dengesini sağlar.
*** Ürün fiyatı 75 TL.
*** Detaylı bilgi için 0212 284 19 41-0532 547 99 57 nolu telefonlardan bizi arayabilir, çağrı atabilir, WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz.

Neden Siberian Wellness ürünlerini kullanmalısınız?

*Siberian Wellness firması, 1996 yılında Novosibirsk’te kurulmuştur. Tüm bu yıllar içerisinde en geniş kapsamlı patentli gıda takviyeleri ve cilt bakımı ürünleri geliştirmekte ve üretmektedir.
* Ürünlerinin temelinde uzun yıllar Baykal ve Gornıy Altay’da yetişen otların benzersiz özellikleri yatmaktadır.
* Siberian Wellness, firmasının ürünleri, doğal bitkisel ham maddeler kullanılarak üretilmekte ve dünyanın 65 ülkesinde satılmaktadır.
* Yüksek teknolojiler, doğal içerikler ve eko-yaklaşım ile üretilen ürünler, başta FDA olmak üzere uluslararası kabul görmüş kalite standartları firması tarafından onaylanmış, belgelere sahiptir.
* Bu nedenle, bizler ürünleri içimiz rahat güvenle ve memnuniyetle kullanıyor ve herkese şiddetle tavsiye ediyoruz.

unutkanlığın bitkisel tedavisi , unutkanlığa bitkisel çözüm , unutkanlık için bitkisel çözüm , unutkanlık için bitkisel tedavi , dikkat dağınıklığına iyi gelen bitki çayları , dikkat eksikliği bitkisel tedavi . dürtüsellik bitkisel tedavi , dikkat eksikliğine bitkisel çözüm , dikkat eksikliği bitkisel ilaç , dikkat eksikliği doğal tedavi , dikkat dağınıklığı için bitkisel çözüm .

Dikkat eksikliği ve unutkanlık için şifalı bitkiler , bu bitkileri düzenli kullanarak güçlü bir hafızaya, dinç bir beyne sahip olabilirsiniz.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın