Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Birçok hastalığa şifa sağlık iksiri zeytinyağı limon karışımı

Birçok hastalığa şifa sağlık iksiri zeytinyağı limon karışımı

Zeytinyağı limon karışımı neye iyi gelir , zeytinyağı ve limon karışımı adeta sağlık iksiridir. Önemli olan hastalanmadan sağlıklı yaşamak, hastalandıktan sonra uygulanacak bitkisel kürler, tedaviler genellikle yetersiz kalmaktadır. Uzun bir gece uykusuna rağmen sabahları tükenmiş, elini kolunu kaldırmaya mecali olmadan, enerjisi tamamen bitmiş olarak uyananlar, doğru adrestesiniz. Aşağıda tarifini vereceğimiz zeytinyağı limon karışımı sayesinde vücudunuz toksinlerden ve atıklardan arınarak detoks olacak. Bu sayede, vücudunuz zindelik kazanacak, kendinizi gün boyu enerjik ve pozitif hissedeceksiniz.

zeytinyağı ve limon karışımının faydaları , zeytinyağı ve limonun faydaları , zeytinyağı içmek kilo aldırırmı , zeytinyağı içmek zayıflatırmı aşağıda vereceğimiz tarif ile bu sorulara yanıt vermiş olacağız.

Zeytinyağı limon karışımı neye iyi gelir

Zeytinyağı limon karışımı yüzyıllardır birçok hastalığın önlenmesinde ve tedavisinde kullanılmaktadır.

Zeytinyağı içmenin faydaları , zeytinyağı Akdeniz mutfağının vazgeçilmez bir besinidir. Zeytinyağı, içerdiği doğal yağ asitleri sayesinde kötü kolestrolü kontrol altında tutar ve vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Romalılar ve Yunanlılar, sağlık açısından sayısız faydaları olması sebebi ile zeytinyağına altın sıvı adını vermişlerdir.

Limon, içerdiği yüksek miktardaki antioksidanlar, vitaminler, doğal besinler nedeni ile dünyadaki en sağlıklı meyvelerden bir tanesidir.

Yukarıda saydığımız özelliklerinden dolayı zeytinyağı limon karışımı çok hastalıkların önlenmesinde ve tedavi edilmesinde çok faydalıdır.

Zeytinyağı limon karışımı neye iyi gelir

Romatizmal Rahatsızlıklara Karşı Zeytinyağı Limon Karışımı: Bu karışım kuvvetli iltihap önleyici-giderici özelliğe sahip olması sebebi ile romatizmal hastalıkların tedavisinde müthiş etkilidir. Düzenli olarak kullanıldığı takdirde eklem ağrılarına çok iyi gelir.

Kalp Rahatsızlıklarına Karşı: İçerdiği doğal yağ asitleri sayesinde vücuttaki dolaşımı aktive eder, kötü kolestrolü düzenler ve çeşitli kalp hastalıklarının ortaya çıkmasını engeller.

Böbrek taşı için limon ve zeytinyağı : Bu karışım karaciğer ve safra kesesindeki safrayı dengeler. Uzmanlar, özellikle sabahları aç karna zeytinyağı limon karışımı tüketmenin, safra taşı oluşumunu engellediğini belirtmektedirler. Ayrıca, kahvaltıdan 1 saat önce 1 bardak su içtikten sonra bu zeytinyağı limon karışımı içmek karaciğeri, böbrekleri detoks eder, temizler ve safra, böbrek taşı oluşumunu engeller. (zeytinyağı limon karışımı böbrek taşı)

Kabızlığa iyi gelir : Zeytinyağı limon zayıflama , karaciğerin ve safra kesesinin düzenli çalışmasına yardımcı olur, sindirimi hızlandırır. Bu sayede doğal bir antioksidan görevi görerek vücuttan toksinlerin ve atıkların atılmasına, neticede zayıflamaya yardımcı olur.

Zeytinyağı limon karışımının cilde faydaları : Bu karışım sayesinde vücuttan toksinler atıldığı için daha pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde sahip olursunuz.

Sağlık açısından mucizevi faydaları olması nedeni ile zeytinyağı limon karışımı tüketimine bir an evvel düzenli olarak başlamanızı ısrarla tavsiye ederiz.

Zeytinyağı limon karışımı tarifi

  • yarım limon suyu
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı

Tek yapmanız gereken yukarıdaki malzemeleri karıştırıp, sabah aç karna kahvaltıdan 1 saat önce içmek.

Kaynak:  www.healthylifetricks.com

Zeytinyağı limon karışımı neye iyi gelir , zeytinyağı ve limon karışımının faydaları , zeytinyağı ve limonun faydaları , zeytinyağı içmek kilo aldırırmı , zeytinyağı içmek zayıflatırmı umarız bu yazımızda bu sorularınıza yanıt bulmuşsunuzdur.

 

 

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın