Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Beynin ters çaba kuralı

Beynin ters çaba kuralı

Beynin ters çaba kuralı . Beynin en tehlikeli yanı, “ters çaba” kuralına göre çalıştığı anlardır. Başınıza gelmesinden en çok korktuğunuz şeye odaklanırsanız, beyin onu size çeker, korktuğunuzu başınıza getirir! Buna ters çaba kuralı denir. Bataklıktan çıkmaya çalıştıkça, dibe gömülmeye benzer. Beyin odaklanılan hedef için çalışır. Hedef olumsuz olsa bile onu gerçekleştirmek için çalışır! Topluluk önünde konuşma yaparken “acaba heyecanlanacak mıyım” diye düşünürseniz, merak etmeyin heyecanlanacaksınız. Korkunuza değil, konunuza odaklanın. Başınıza gelmesinden korktuğunuz en kötü şeye değil, başınıza gelmesini istediğiniz en iyi şeye odaklanın. Kafanızda en çok neyi düşünürseniz, hayatınızda onu çoğaltırsınız.

Beynin ters çaba kuralı

Beynimiz odaklanılan hedefe kilitlenme özelliği taşır. Bu da bazen iyi, bazen kötü sonuçlar doğurabilir. İnanın hepimiz hayatımızın bazı zamanlarında “korktuğum şey başıma geldi” cümlesini kurmuşuzdur. Bu ters çaba kuralı ile doğru orantılıdır. Çünkü, biz bir şeyi ne kadar çok istemiyorsak, bir o kadar da onu düşünüyoruz.

Bilinçaltımız biz istesek de istemesek de her şeyi görür ve onu öylece kabul eder. Ters çaba bilinçaltımızla beraber çalışır. Çünkü, bilinçaltı hiçbir şeyi sorgulamaz. Mesela bir toplulukla konuşma yapacaksınız ve konuşmaya hazırlanıyorsunuz ama aklınızın hep bir tarafında acaba heyecanlanır mıyım diye soru beyninizi kurcalar durur. Bunu çok düşünmeye gerek yoktur, çünkü zaten buna odaklandığınız sürece heyecanlanırsınız.

Ters Çaba Kuralından Kurtulmak İçin Ne Yapmalı?

Hayatımıza yön veren şeyin bilinçaltımız değil bilincimizin olmasını sağlamamız gerekiyor. Yapmamız gereken şey sürekli bu olumsuzlukları düşünmeyi, sürekli negatif düşünerek yaşamayı bırakmak. Çünkü sürekli olumsuzluklarla yaşamaya devam edersek bunlar beraberinde bazı soruları da getirecek. Cevabını bilmediğimiz sorular, belirsizliklerdir. Yani, insanoğlu belirsizliklerle yaşayamaz. Hep bir sonuç görmek isteriz. Bu iyi ya da kötü hiç fark etmez.

Hayatınızdan ters çabayı çıkarmak için başınıza gelen her kötü olayı dünyanın sonu gibi görmeyi bırakın. Olumlu düşünün, sabırlı olun, başınıza gelmesinden korktuğunuz şeyi değil, başınıza gelmesini en çok istediğiniz şeyi düşünün. Korkunuza değil hedefinize odaklanın.

Tabi ki bir anda her şey düzelmez ama beyniniz artık olumlu düşünmeye başlar ve sorunları çözmeye odaklanır. Beyniniz artık soruna değil, çözüme kilitlenir ve bunları çözmek için çaba sarf eder. Unutmayın, beynimizi biz kontrol ederiz, beynimiz bizi değil!
Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 200 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Hematit taşının faydaları

🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Negatif enerjilerden ve nazardan korur.
🍀 İş ve özel hayatta sürdürülebilir, sağlıklı ilişkilerin ortaya çıkmasında çekim gücü vardır.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında detaylı bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Ters çaba kuralı , ters çaba kuralından kurtulmak , ters çaba kuralı nedir , beyninizi doğru kullanın , ters çaba kuralından nasıl kurtuluruz , beynin ters çaba kuralı , psikolojide ters çaba kuralı

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın