Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Baharatların faydaları

Baharatların faydaları

Öyle faydaları var ki… Şifa dağıtan baharatlar ile hastalıklara savaş açın. Her birinin farklı bir özelliği olan baharatlar şifa dağıtıyor. Kronik rahatsızlıklardan solunum yolu hastalıklarına kadar çeşitli hastalığa faydası olan bu baharatları mutfağınızdan eksik etmemelisiniz. Unutmamak gerekir ki, sağlığa faydaları saymakla bitmeyen baharatlar yanlış ve aşırı tüketildiğinde faydadan çok zarar verebilir , baharatların faydaları .

Baharatlar hem aromatik lezzetleri hem de sağlığa olan faydaları ile Türk mutfağının vazgeçilmezleri arasında yer alır. Dikkatli kullanılmayan baharatların faydadan çok zarar vereceğini unutmamak gerekir. Özellikle kronik rahatsızlıkları bulunan kişilerin baharatları mutlaka doktor kontrolünde ve belirtilen dozda kullanması çok önemlidir. Bu kış hastalıklara savaş açmak için zencefil, tarçın, biber, karanfil gibi baharatları evinizden eksik etmeyeceksiniz.

SOLUNUM YOLU HASTALIKLARI İÇİN ZENCEFİL

Mide bulantısına karşı etkinliği herkes tarafından bilinen zencefil aynı zamanda antitümör etkisi sayesinde bazı kanser türlerine karşı tümörün büyümesini baskılamaya yardımcı olabilir. Spor ağrıları da denilen kas ağrıları, regl dönemi sancılarına karşı zencefil tüketebilirsiniz. Zencefil bağışıklık sistemini güçlendirdiği gibi solunum yolu hastalıklarına da birebir gelir. Soğuk algınlığı, grip, öksürük gibi belirtileri hissettiğiniz an zencefil çayı içmeye başlayabilirsiniz.

KAN ŞEKERİNİ DENGELEMEK İÇİN TARÇIN

Kilo vermek isteyenlerin hiç yanından ayırmadığı tarçın kan şekerini dengelemesiyle bilinir. Diyabetik hastaların tarçın kullanımı ile ilgili mutlaka doktorları ile görüşmeleri gerekir. Antioksidan, antiseptik ve antibakteriyel özellikleri olan tarçın, kolesterolü dengeler. Sindirimi kolaylaştırır ve lösemide kanser hücrelerinin çoğalma riskini düşürür.

KANSIZLIĞA KARŞI KİMYON

Özellikle et yemeklerine çok yakışan kimyon kan şekerini dengeler. Cilt bakımı desteği olarak da kullanabileceğiniz kimyon, siyah nokta, sivilce gibi aknelere karşı oldukça etkilidir. Cildi düzenleme özelliği sayesinde yaşlılık belirtileri olan kırışıklıklara karşı etkilidir. İçeriğindeki yüksek demir sayesinde kansızlık tedavisi görenlerin kullanması tavsiye edilir. Bağışıklık sistemini güçlendiren kimyon astıma karşı da birebirdir. Kimyon kullanımına dikkat edilmeli. Özellikle hamilelik döneminde düşüklere neden olabileceği için kullanılmaması önerilir.

C VİTAMİNİ DEPOSU PUL BİBER

C vitamini sanılanın aksine sadece mandalina, portakal gibi narenciye meyvelerin içeriğinde yer almamaktadır. Biberde de yüksek oranda C vitamini bulunmaktadır. Doğal antibiyotik olarak adlandırılan pul biber yüksek miktarda C vitamini içerir. Birlikte yenilen gıdaların mineral ve vitamin emilimini artırır. Antienflamatuvar özelliği olan pul biber, bağışıklık sistemi ve metabolizmayı güçlendirir.

BAĞIRSAK HASTALIKLARINA KARŞI ZERDEÇAL

En baştan uyarmak gerekir; zerdeçal güçlü bir baharat olduğu için bir hastalığa karşı kullanacaksanız mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Zerdeçal antienflamatuvar, antioksidan, antitümör gibi özellikleriyle ön plana çıkar. Kolon, prostat, pankreas, meme kanserlerinde tedaviye ek olarak kullanılabilir. Zerdeçal bağırsak hastalıklarına karşı ağrıyı azaltır. Safra taşına karşı doğal bir koruyucudur.

KALP VE DAMAR HASTALIKLARINA KARŞI KETEN TOHUMU

Meme ve prostat kanseri riskini düşüren keten tohumu, kan şekeri ve kolesterolü dengede tutmaya yardımcı olur. Keten tohumu, kalp ve damar hastalıklarına karşı da koruyucudur. Omega 3 yağ asitleri ve diyet lifi açısından zengin olan keten tohumunu suda bekleterek salatalarda kullanabilirsiniz.

KAYNAK: https://www.mynet.com/oyle-faydalari-var-ki-sifa-dagitan-baharat-ile-hastaliklara-savas-acin-110106651280

Hayatınızdaki değişiklikleri şaşkınlıkla izleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 200 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Hematit taşının faydaları

🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Negatif enerjilerden ve nazardan korur.
🍀 İş ve özel hayatta sürdürülebilir, sağlıklı ilişkilerin ortaya çıkmasında çekim gücü vardır.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında detaylı bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Instagram’da bizi takip etmek için tıklayın: https://www.instagram.com/ilahisifa/

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “Pembe Kuvars Taşı ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 80 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın: shopier.com/5455672

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Pembe Kuvars Taşı Faydaları

 • Beden hücrelerini yeniler, bu şekilde hem hastalıkları tedavi eder, hem de bedene dinçlik verir
 • İç barışı ve uyumu sağlar.
 • Depresyon halinin ortadan kalkmasında ve etkisinin azaltılmasında yardımcıdır.
 • Stresi alması ve anti stres özelliği ile bilinir. Strese karşı kullanılması tavsiye edilir.
 • Böbrek, akciğer, karaciğer, kalp gibi organların sistemlerinin sağlıklı kalmasını sağlar.
 • Yaraları, anjini, astımı ve görme bozukluklarını iyileştirir.
 • Kişinin kendine değer vermesini sağlar, özgüven duygusu verir.
 • Kişinin hayatı sevmesini sağlar.
 • Çevrenizdeki negatif enerjiyi yok eder ve pozitif enerjiyi toplar, biriktirir.
 • Duygusal dengeleyicidir. Beyin fonksiyonlarını uyarır.
 • Güç ve canlılık kaybına karşı koruma sağlar.
 • Kablosuz modem, cep telefonu, telsiz gibi cihazlardan yayılan radyasyonu toplar.
 • Zihinsel konsantrasyonu kuvvetlendirir.
 • Tene temas ettirerek kıyafet altında taşındığında, kişiyi ortamdaki negatif enerjiden korur. Pozitif insanların olduğu bir ortamdaysanız taşınızı görünür şekilde takın. Böylece çevrenizdeki insanların pozitif enerjisini toplar.
 • Baş ağrısını hafifletici özelliği vardır.
 • Sindirim ve kan dolaşımı sistemini sağlıklı tutar, hastalanırsa iyileştirir.
 • Göz için sağlıklıdır. Kartal görüşü ve gücü verir.

Kaynak: https://www.degerlitaslar.gen.tr/pembe-kuvars

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

pul biber faydaları , zencefilin faydaları , keten tohumunun faydaları , zerdeçalın faydaları , tarçının faydaları , kimyonun faydaları , zencefilin faydaları

Baharatların faydaları , öyle faydaları var ki, şifalı baharatlar ile hastalıklara savaş açarak, çok daha sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın