Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Anında kabul olan hacet duası

Anında kabul olan hacet duası

Anında kabul olan hacet duası . Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in Hazreti Ali(r.a)’a öğrettiği dünyalık her hangi bir isteğin kabulü için okunacak hacet duasıdır. Bu duayı, maddi manevi sıkıntılarınızın yok olması, refaha çıkmak, bolluk, bereket, zenginlik, aile içi huzur, sevgi saygı görmek, vs isteklerinizin kabulü için okuyabilirsiniz. Çok çabuk kabul olacak bir dua olup sadece dünya için hayırlı ve helal istekler için okunur.

Hz Ali bir gün Hz Muhammed’den dünyalık bir şey istediğinde Rasulüllah ona şöyle buyurmuş:
”Beni hak ile peygamber olarak gönderen Allah’a (c.c.) yemin olsun ki yanımda az-çok hiç bir şey yok. Lakin sana bir şey öğreteyim ki onu bana Cibril getirdi ve:
”Bu, Allah’ın sana hediyesidir, bu senden önce kimseye verilmemiştir. Hangi dertli yahut sıkıntılı veya sultandan korkan bir kul bununla dua yaparsa Allah (c.c.) mutlaka onun sıkıntısını açar.” dedi…

Bunu duyan Hz Ali ” Ya Rasulüllah bu duayı nasıl yapayım diye sorunca peygamberimiz aşağıda yazacağım duayı okumuş.

Anında kabul olan hacet duası

Allâhümme yâ imâde men lâ imâde leh, yâ senede men lâ senede leh, yâ zühra men lâ zühra leh, yâ ğıyâse men lâ ğıyâse leh, yâ kerîmel afvi yâ hasenettecâvuzi yâ kâşifel belâi yâ azîmerracâi yâ avnedduafâi yâ munqizel ğarqâ yâ münciyel helkâ yâ muhsinu yâ mücmilu yâ mün’imu yâ mufdıl. Entellezî secede leke sevâdülleyli ve nûrunnehâri ve dav’ul qameri ve şuâuşşemsi ve deviyyül mâi ve hafîfuşşeceri yâ Allâh. lâ şerîke lek. Yâ Rabb. Yâ Rabb. Yâ Rabb.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın