Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Akciğerleri güçlendiren besinler

Akciğerleri güçlendiren besinler

Akciğerleri güçlendiren besinlerÇok önemli! Koronavirüs vakaları henüz tüm dünyada ciddi oranlarda azalmış değil. Hemen hemen her geçen gün yeni mutasyonlar ortaya çıkıyor. Durumu gerçekten çok ciddiye almalısınız. Hayatta kalmak istiyorsanız akciğerleriniz güçlü olmalı! Akciğerleri güçlendiren besinleri bu yazımızda sizin için araştırdık. Uzmanlar, korona virüse karşı bağışıklık sisteminin ve hijyenin önemli olduğuna dair sürekli uyarılar yapıyorlar. Yapılan araştırmalar korona virüsün özellikle akciğerleri hedef alarak solunum sıkıntısına neden olduğunu gösteriyor. Solunum sisteminin en önemli organlarından biri olan akciğerler alınan oksijeni diğer organlara taşımasına yardımcı olmakla görevlidir. Nefes almamızı sağlayan akciğerler kanın tüm vücudumuza temiz oksijen dağıtmasını sağlar. Akciğerimiz kendini temizleyebilen organlardan bir tanesidir. Akciğerlerimizin kendini yenileyebilmesi için akciğerlerimize iyi gelen besinler nelerdir gelin birlikte inceleyelim.

Akciğerleri güçlendiren besinler
Akciğerleri güçlendiren besinler

Akciğerleri güçlendiren besinler

ZENCEFİL

Akciğerlerin temizlenmesi için ihtiyaç duyulan önemli besinlerden bir tanesi de zencefildir. Zencefil, akciğerler için tehlike yaratabilecek toksin ve parçacıkları temizlemeye yardımcıdır.

ZERDEÇAL

Zerdeçal antioksidan ve anti-enflamatuar özelliği ile akciğer hücrelerindeki oksijen radikalini temizleme görevine yardımcı olmaktadır.

OKALİPTÜS

Doğal antibiyotiklerden biri olan okaliptüs, içinde uçucu yağlar yer almaktadır. Bu yağlar akciğer hastalıklarına karşı oldukça faydalıdır. Okaliptüs yağında bulunan uçucu yağlar, akciğer enfeksiyonlarına karşı savaşır, tıkanıklığı açar, kan akışını arttırır ve şişliği azaltır.

KEKİK

İçerdiği eterli uçucu yağlar, göğüs tıkanıklığına karşı oldukça etkilidir. Öksürük ve üst solunum yolları iltihabına karşıdır, antibakteriyel özelliği sayesinde bakteri oluşumunu önlemektedir.

UDU HİNDİ

Dahili kullanımlarda antibakteriyel, harici kullanımlarda antiseptik özellik içerir. Bu sebeple kuvvetli bir mikrop öldürücüdür. Kanı temizleyicidir. Zehirlere karşı panzehirdir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Akciğer iltihabı zatürre ve bronşit hastalıklarını tedavi etmek için kullanılır. 

Akciğerleri güçlendiren besinler

KEÇİ BOYNUZU

Akciğerlerin sağlıklı olması için ilk olarak toksinlerden arınması gerekmektedir. Keçiboynuzu, akciğerlerin toksinlerden arınmasını sağlayan kısacası detoks etkisi yaratan bir besindir. Akciğeri temizleyen ve kansere karşı koruyucu etkisi ile ön plana çıkan keçiboynuzu, su ile kaynatılarak tüketilebilir. Astım ve benzeri akciğer hastalıklarının iyileşme sürecinde de fayda gösterdiğine dair birçok çalışma mevcuttur.

Akciğerleri güçlendiren besinler

ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ

Kuvvetli bir antioksidan olan üzüm çekirdeği ya da ekstresi, vücudun ihtiyacı olan gereksinimi sağlayarak vücudun oluşturduğu serbest radikallerle savaşarak akciğerleri korur. Üzüm yerken bazı kişiler genellikle çekirdeklerini çıkarmak eğilimi gösterir. Oysaki özellikle siyah üzümün çekirdeği asıl sağlık kaynağıdır. Üzüm çekirdekleri ile tüketilmelidir.

Akciğerleri güçlendiren besinler

SİYAH HAVUÇ

Öksürüğe iyi gelerek balgam söktürücü rol oynar. İçerisindeki vitamin- mineraller sayesinde güçlü antioksidanlardandır ve akciğer kanseri riskini azaltır.

Akciğerleri güçlendiren besinler

ÖKSÜRÜK OTU

Öksürük otu balgam sökücüdür.C vitamini deposoudur diyebiliriz. Kızıldereliler tarafından binlerce yıldır ciğerleri güçlendirmek için kullanılır.Astım ,bronşit,öksürük gibi pek çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Akciğerleri güçlendiren besinler

TERE

Tere, tam bir akciğer dostu. Akciğerdeki tahribatı onaran bu bitki, aynı zamanda vücudun sigaranın etkilerinden temizlenmesine de yardım ediyor.

Kaynak: https://www.hurriyet.com.tr/mahmure/galeri-akcigerleri-guclendiren-10-besin-41497000/10

Hayatınızdaki değişiklikleri şaşkınlıkla izleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 80 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Kapıda nakit ödeme sistemi ile sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Hematit taşının faydaları

🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Negatif enerjilerden ve nazardan korur.
🍀 İş ve özel hayatta sürdürülebilir, sağlıklı ilişkilerin ortaya çıkmasında çekim gücü vardır.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında detaylı bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Instagram’da bizi takip etmek için tıklayın: https://www.instagram.com/ilahisifa/

instagram logo ile ilgili görsel sonucu

Not: Access consciousness nasıl aracı başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/access-consciousness-nasil-araci/

Corona virüsünden korunmak için neler yapılmalı başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Akciğerleri güçlendiren besinler , ciğerleri güçlendiren besinler , ciğerleri güçlendiren besinler . 

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın