Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Ağız kokusunu kalıcı olarak gidermek

Ağız kokusunu kalıcı olarak gidermek

Ağız kokusunu kalıcı olarak gidermek , ağız kokusuna bitkisel çözüm , ağız kokusu genellikle bakteri enfeksiyonundan ya da dişlerin arasında yiyecek artıklarının kalmasından dolayı ortaya çıkmaktadır. Bunların dışında ağız kokusunun nedenleri nelerdir, aşağıda detaylı olarak bulabilirsiniz. Ağız kokusu, bazı ciddi hastalıklardan da kaynaklanıyor olabilir, o nedenle ciddiye alınıp sebebi araştırılmalıdır. Düzenli olarak dişlerinizi fırçalamanıza rağmen ağız kokusu sorunu yaşıyorsanız aşağıda vereceğimiz tariflerin ağız kokusunun giderilmesinde çok faydasını göreceksiniz.

Ağız kokusunu kalıcı olarak gidermek
Ağız kokusunu kalıcı olarak gidermek

Ağız kokusunun nedenleri

 • Ağız kokusu, problemi yaşayan kişilerin çoğunda ağız bakterilerinin bulunduğu görülmektedir. Yeterli su içilmez, dişler gerektiği gibi fırçalanmaz ya da ağzınızdaki tükürük oranını azaltan ilaçlar aldığınız zaman dil üzerinde bakteriler oluşabilir. Bu bakteriler de ağız kokusuna neden olur.
 • Diş eti hastalıkları ve diş çürükleri gibi ağız bakım eksiklikleri de ağız kokusuna neden olur.
 • Temizlenmeyen protezler de ağız kokusuna neden olur.
 • Karaciğer yetmezliği ve benzeri karaciğer hastalıkları da ağız kokusunu yaratır.
 • Tükürük bezleri ile ilgili hastalıklar veya sürekli ağızdan solunum yapan kişilerde tükürük azlığı nedeniyle ağız kokusu ortaya çıkabilir.
 • Akciğer ve sinüs enfeksiyonları sonucunda da ağız kokusu oluşabilir.
 • Böbrek yetmezliği gibi rahatsızlıklar da ağız kokusuna sebep olur.
 • Alkol ve sigara kullanımı ağız kokusuna neden olabilir.

Ağız kokusunu kalıcı olarak gidermek

Ağız kokusuna bitkisel çözümler

 • Adaçayı: Adaçayı bitksinin içerdiği salvin, carnosol asiti ve cirsimaritin antibiyotik özelliği olan etkin maddelerdir. Prof Saraçoğlu’nun ağız bakımı için önerdiği Adaçayı ile her gün ağız temizliği yapıldıktan sonra bir defa gargara yapmak ağızda oluşabilecek bakterilere ve ağız kokusuna karşı oldukça etkilidir. Yaklaşık bir su bardağı kaynamış su içerisine bir tatlı kaşığı Adaçayı bitkisi ilave edilerek on dakika kapağı kapalı olarak demlenir. Demleme süresi tamamlandıktan sonra bitki daha fazla suyunun içinde bekletilmez ve süzülerek ayrılır. Ilıyınca, günde iki-üç defa Adaçayı bitkisi ile gargara yapılır. Ayrıca her gün beraberinde bir ay boyunca bir çay bardağı adaçayı bitkisi çayı içilmesi koruyucu ve önleyici olacaktır. 
 • Nane çayı: Ağız kokusu için en çok önerilen bitki nane çayıdır. Ayrıca, aromatik nane yağı, su ile karıştırılarak gargara yapılabilir. Nane yağı güçlü bir antiseptiktir. Aynı zamanda toksin bir maddedir. Bu yüzden yutulmamalıdır.
 • Sumak: 1 çay kaşığı sumak, 1 su bardağı sıcak su ile karıştırılıp, su ılık olarak sabah akşam gargara yapılmalıdır.
 • Anason: Anasonun tohumları yıllardır nefes tazeleyici olarak kullanılmaktadır. Birkaç çay kaşığı anason tohumu, yarım litre suda birkaç dakika süre ile kaynatılır. Daha sonra süzülerek, karışımı isterseniz çay olarak, isterseniz gargara şeklinde kullanabilirsiniz.
 • Ardıç tohumu: Ardıç tohumunun çiğnenmesi ve yutulması durumunda nefes kokularının giderilmesine yardımcı olur.
 • Maydanoz: Maydanoz, güçlü bir nefes tazeleyici olan klorofil bakımından son derece zengin bir bitkidir. Yemeklerden sonra, ağız kokusunu gidermek için birkaç yaprak maydanoz yenilmelidir.
 • Hibiskus çayı: Hibiskus çayı ile sabah, öğle ve akşamları gargara yapılması tavsiye edilir.
 • Sirke ve bal: Sirke ile bal karıştırılarak, ağızda çiğnenmesi önerilir.
 • Karanfil: Ağza alınan 1-2 adet karanfilin uzun müddet tutulup, emilmesi tavsiye edilir.
 • Limonlu su: Yarım limonu 1 bardak su içerisine sıkın, bu su ile gargara yapın. Sabahları aç karna da içebilirsiniz.

SIBERIAN ELBESHEN TAZE NEFES GARGARA

 • Bu gargara ağız boşluğunun doğal mikroflorasını korumaya yardımcı olur.
 • Gargaranın içeriğinde Sibirya’nın yerli halklarının eski zamanlardan beri ağız temizliği ve nefes tazeliği için kullandıkları bitki ekstreleri yer almaktadır.
 • İçindekiler : Aqua, Polysorbate 20, Sorbitol, Sodium Benzoate, Chlorhexidine Digluconate, Helianthus Annuus Seed Oil, Mentha Piperita Oil, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Salvia Sclarea Oil, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Centella Asiatica Extract, Stevia RebaudianaExtract, Scutrllaria Baicalensis Root Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Citric Acid, Camellia Sinensis Leaf Extract, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Butylene Glycol, Eucalyptus Globulus Leaf Extract, Larix SibiricaWood Extract, Limonene
 • Kullanımı: Gargaranın 10-15 damlası 100 ml su ile karıştırılır.Elde edilen solüsyon ağız gargarası olarak kullanılır.

*** Detaylı bilgi almak ve sipariş vermek için tel 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 (WhatsApp)

Neden Siberian Wellness ürünlerini kullanmalısınız?

*Siberian Wellness firması, 1996 yılında Novosibirsk’te kurulmuştur. Tüm bu yıllar içerisinde en geniş kapsamlı patentli gıda takviyeleri ve cilt bakımı ürünleri geliştirmekte ve üretmektedir.
* Ürünlerinin temelinde uzun yıllar Baykal ve Gornıy Altay’da yetişen otların benzersiz özellikleri yatmaktadır.
* Siberian Wellness, firmasının ürünleri, doğal bitkisel ham maddeler kullanılarak üretilmekte ve dünyanın 65 ülkesinde satılmaktadır.
* Yüksek teknolojiler, doğal içerikler ve eko-yaklaşım ile üretilen ürünler, başta FDA olmak üzere uluslararası kabul görmüş kalite standartları firması tarafından onaylanmış, belgelere sahiptir.
* Bu nedenle, bizler ürünleri içimiz rahat güvenle ve memnuniyetle kullanıyor ve herkese şiddetle tavsiye ediyoruz.

Not: Bronzit taşının faydaları başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Bronzit taşının faydaları:

✔Bronzit taşının, anksiyete, travma, panik atak, depresyon ve kaygı gibi sorunların oluşumunu engelleme ve iyileştirici etkisi vardır.
✔Negatif enerjileri nötralize ederek, ruhumuzu ve bedenimizi büyü, nazar gibi negatif enerjilerden korucu bir taş olarak çalışır. ✔Vücudumuzdaki çakraların arınması, açılması ve dengelenmesinde bronzit taşı oldukça etkilidir. ✔Kanın temizlenmesine ve sinirlerimizin güçlendirmeye yardımcı olur.
✔Kanserin önlenmesine ve şifasına yardımcı olur. ✔Yaşlanma etkilerini azaltır, deri hastalıklarına ve alerjiye iyi gelir.
✔Vücudun alkalik ve acid dengesini sağlayarak, vücudun enfeksiyonlara karşı savaşma direncini arttırır.
✔Erkenlik, menopoz gibi geçiş dönemlerinin rahat atlatılmasına yardımcı olur.
✔Zihnimizdeki bulanıklığın giderilmesine yardımcı olarak doğru kararlar almamızda faydalı olur.
✔Vücuttaki kalsiyum ve demir oranlarını dengelemede yardımcı olur.
✔İnsan karakterini olumlu yönde etkileyen bir taştır.
✔Bronzit taşı kararsızlıktan ve güven eksikliğinden kurtulabilmemiz için yardımcı olur.
✔Bronzit taşı titreşimlerimizi ve çevremizdeki titreşimleri yükseltir. Mali zorlukların atlatılmasında bize güç verir. 

Zenginlik için dua başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/zenginlik-icin-dua/

Ağız kokusuna bitkisel çözümağız kokusu için bitkisel çözüm , ağız kokusuna kesin çözümağız kokusuna çözümağız kokusu gidermeağız kokusuna ne iyi gelirağız kokusunu ne giderirnefes kokusuna kesin çözümağız kokusuna iyi gelen şeylerağız kokusuna doğal çözümağız kokusuna en etkili çözümağız kokusunu ne geçirir .

Ağız kokusunu kalıcı olarak gidermek , umarız yukarıdaki kürleri uygulayarak en kısa zamanda ağız kokusundan kurtulursunuz.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir