Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Ağız çalkalama suyu

Ağız çalkalama suyu

Ağız çalkalama suyu ,  son dakika haberi, koronavirüste çığır açacak gelişme… Ağız çalkalama suyu virüsü kısa sürede öldürüyor! Koronavirüs salgını dünyanın dört bir yanında yayılmaya devam ederken herkes aşılardan gelecek iyi haberi beklemeye devam ediyor. Salgının seyrini değiştirebilecek haber ise Galler’den geldi. Bilim insanları ağız çalkalama sularının virüs üzerinde öldürücü etkisi olduğunu kanıtladı! 

Önemli not: Ağız çalkalama suyunun koronavirüs üzerindeki etkisi konusunda yapılan çalışma konusunda bilgi verdikten sonra şahsi tecrübemi de yazının sonunda sizlerle paylaşacağım, yazıyı mutlaka sonuna kadar okumanızı tavsiye ederim. 

Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında tespit edilen toplam vaka sayısı 56 milyona yaklaşırken virüs yüzünden hayatını kaybedenlerin sayısı da 1 buçuk milyona dayandı. Bilim insanlarının ağız çalkalama sularıyla ilgili yaptığı açıklama ise yüreklere su serpti.

Ağız çalkalama suyu

Galler’de yapılan bir araştırma, ağız çalkalama suyunun laboratuvar ortamında tükürükteki koronavirüsü 30 saniye içinde öldürülebileceğine işaret ediyor. Cardiff Üniversitesi uzmanları, reçetesiz satılan bu ilaçların virüsün yok edilmesi yönünde “umutlandırıcı işaretler verdiğini” söyledi.

Uzmanlar, araştırmanın ağız çalkalama suyunun tükürükteki virüsün öldürülmesine yardımcı olabileceğini ortaya koymasına rağmen, solunum yolu ya da ciğerlere ulaşmayacağı için bunların koronavirüs tedavisinde kullanılabileceğine dair bir bulgu olmadığını vurguladı.

Periodontoloji uzmanı Dr. Nick Claydon, “Laboratuvarda alınan bu sonuçlar Cardiff Üniversitesi’nin klinik denemelerinde de tekrarlanırsa CPC (setilpridinyum klorür) bazlı ağız çalkalama suları, hem şimdi hem de gelecekte, el yıkama, sosyal mesafeye uyma ve yüz maskesi takmayla birlikte insanların rutinlerinin önemli bir parçası haline gelebilir” dedi.

En az yüzde 0,07 setilpridinyum klorür içeren koronavirüsün deney tüplerinde virüsü öldürebileceğini gösteren araştırma henüz bir bilim dergisinde yayımlanmadı. Ancak bu deneyler, CPC bazlı ağız çalkalama suyunun viral yükü azaltabileceğini ortaya koyan diğer araştırmaları destekliyor.

Çalışmayla ilgili raporun yazarı Dr. Richard Stanton, “Bu çalışma, diş eti hastalığına karşı tasarlanan ve her yerde bulunabilen kimi ağız çalkalama sularının SARS-CoV-2 (Kovid-19’a yol açan virüs) koronavirüsü (ve diğer bağlantılı koronavirüsleri) laboratuvar koşullarında ağız ve burun boşluğu işlevi gören deney tüplerinde etkisiz hale getirdiği yönündeki literatüre yeni bir katkı” dedi.

Koronavirüse karşı ağız çalkalama suyu

Ağız çalkalama sularıyla ilgili Galler Üniversitesi Hastanesi’nde de bir çalışma yürütülüyor. Sonuçları gelecek yılın başlarında alınacak çalışmada ağız çalkalama sularının Kovid-19 hastalarının tükürüklerindeki virüs seviyesini azaltıp azaltmayacağı inceleniyor.

Prof. David Thomas, ilk sonuçların “cesaretlendirici” olduğunu ancak bu denemelerde virüsün bulaşmasının nasıl engellenebileceğine dair bir bulgu ortaya çıkmayacağını belirtti. Thomas “Laboratuvar ortamında virüsü etkili bir şekilde yok eden ağız çalkalama sularının koronavirüs hastalarında da etkili olup olmadığını görmeyi amaçlıyoruz. Tek kullanımdan sonra ağız çalkalama suyunun etkisinin ne kadar süreceğini göreceğiz” diye konuştu.

Kaynak: https://www.hurriyet.com.tr/galeri-son-dakika-haberi-koronaviruste-cigir-acacak-gelisme-agiz-calkalama-suyu-virusu-kisa-surede-olduruyor-41665646/12

Siberian Health Siberian Pure Herbs Collection Taze Nefes Ağız Çalkalama Suyu

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Önemli not: Ağız çalkalama suyunun yanı sıra kekik yağı da çok kuvvetli antiseptik. Kaliteli soğuk sıkım kekik yağını 1 bardak içme suyu içerisine 1 damla damlatarak dışarıdan evinize geldiğiniz zaman ağzınıza gargara yapabilirsiniz. Ağzınızda, boğazınızda tutunmaya çalışan virüslerin öldürülmesinde oldukça etkili olacaktır. Ayrıca küçük bir tencerede suyu kaynatıp içerisine 1-2 damla kekik yağı damlatıp kafanızı havlu ile kapatıp buharı ağzınıza burnunuza çekebilirsiniz. Eğer, kekik yağı çok kaliteli ise belirttiğim miktarlar yeterli oluyor. Aldığınız kekik yağının kalitesine göre miktarı arttırabilirsiniz. 

Bu bilgiyi sosyal medya hesaplarınızda, WhatsApp’ta paylaşarak bütünün hayrına çok önemli bir hizmette bulunabilirsiniz. Koronavirüse karşı ağız çalkalama suyu , özellikle, kuluçka döneminde koronavirüs ağızda, boğazda iken ciğerlere inmeden kurtulabilirsiniz.

 

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın