Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Acve hurması faydaları

Acve hurması faydaları

Acve hurması faydaları , yazımızı lütfen sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz, 7 adet acve hurmasını ne şekilde yerseniz müthiş faydalarının olacağını yazımız içerisinde sizlerle paylaşacağız. Dr. A. Basit, Peygamber Efendimizin (s.a.v.) kuşluk vaktinden sonra 1 bardak sütle yediği 7 tane acve cinsi özel Medine hurmasındaki tıbbi mucizeyi şöyle açıklamaktadır: Tırmizi ve Ebu Davud’da rivayet edilen hadis-i şerifte, Allah Resulü, “Kim ki sabahleyin 7 tane acve hurması yerse o gün ona sihir ve zehir tesir etmez ve acve cennettendir, onda zehre karşı şifa vardır” buyurmaktadır. Allah Resulü, Hayber’de zehirlendiği günün sabahında 7 adet acve hurmasından yemişti ve etteki o zahir zarar vermemişti, fakat yanındaki hurma yemeyen kişiler vefat etmişti.

Zehirlenmeye karşı panzehir

Yapılan bilimsel araştırmalarda, 1 ay süreyle günde 7 tane acve hurması yiyen kimse zehirli maddelere karşı direnç kazanır. Matbaa, akü ve benzeri kimyasal madde işleyen fabrikalarda çalışan insanlar üzerinde yapılan deneyler neticesinde, böbrekleri felç eden, kurşun ve asit zehirlerine karşı acve hurmasında var olan anti zehir (detoksidan) maddesinin, koruyucu görevi yaptığı tespit edilmiş. Andrea Well isimli Yahudi araştırmacı “Yedi hurma yeter” konulu araştırmasında zehirlenmeye karşı 7 adet acve hurması yemenin panzehir olduğunu tespit etmiştir ki, onun bu tespiti Müslüman olmasını sağlamıştır.

Sihir ve nazarın etkisine karşı koruyucu

Dr. A. Basit, Resulüllah’ın bu tobbi mucizesini de şu şekilde açıklıyor: “Araştrmalara göre, acve hurması, sindirildiğinde, bütün vücuda manyetik renkte mavi bir dalga yayar, görünmez, ancak cihazlarla cihazlarla tespit edilebilen bu mavi renk dalgası ve halkası 12 saat vücutta kalır. Sihrin ve nazarın etkileyemediği tek renk mavidir. Yani, sihir ve haset etkisi, mavi rengi delip geçemiyor. Bütün renkleri yutan sihir gücü,  mavi rengi yutamıyor ve böylece sihir bozuluyor. Acve hurmasının vücuda yaydığı bu mavi hat, aynı zamanda, nazar ve haset eden gözlerin vereceği zararları da def ederek kişiyi Allah’ın izniyle, Allah’ın koyduğu kanunlarla koruyor. 

Sütle birlikte acve hurması

Ayrıca, sütle birlikte yenen 7 adet acve hurmasının oluşturduğu besin, ihtiva ettiği, karbonhidratlar, proteinler, vitaminler, madensel tuzlar ve yağlarla, 800kalori enerji verir ki, bu da söz konusu besinin tesadüfen tercih edilen bir besin olmadığını gösterir. Bu da İlahi İlhama dayalı bir bilgi olduğunu gösterir. Yoksa, bütün bu gerçekler, hiçbir teknolojik tıbbi cihazın bulunmadığı, tahlil ve deneylerin yapılmadığı 14 asır önce, okuma yazması bile olmayan Allah Resulü tarafından nasıl bilinebilir.

Kaynak: Ahmet Altun kitabı, Hz. Peygamber Sünnetinde Sağlık Mucizeleri

Acve hurması faydaları

 • Acve Hurması, rahim kaslarını güçlendirir. Bu sayede doğumu oldukça kolaylaştırır. Doğum sonrası ağrı ve acıyı en aza indirir. Bunu sağlamak için doğumdan 1-2 hafta öncesinden başlayarak her gün tüketilmelidir.
 • İçerdiği fruktozdan dolayı vücut için enerji kaynağıdır.
 • B grubu vitaminleri içerdiği için karaciğer için çok faydalıdır. Sarılık hastalığına yakalanma riskini düşürür.
 • Kısırlığın önüne geçer. İçinde çok fazla fosfor bulunduğu için sadece engellemekle kalmaz, aynı zamanda kısırlık sorunu olanların iyileşmesinde kullanılabilir.
 • Bağırsakları çalıştırır ve iştah açar.
 • Hazmı kolaylaştırır.
 • A vitamini muhtevasından dolayı göz sağlığı için önemlidir. Ancak gözlerinde ağrı olanların tüketmesi sakıncalıdır. Çünkü gözün güçlenmesini sağlamasına paralel ağrı varsa, onu da daha şiddetli hale getirir.
 • Vücuttaki toksin atımını kolaylaştırır.
 • Bol miktarda demir içerir. Bu sayede kan yapar.
 • bakımından ( fosfor, potasyum ) bebeklerin gelişiminde çok önemlidir.
 • Damar sertliğini ortadan kaldırır. Kolestrolü bitirir.
 • Vücuttaki şeker seviyesini ayarlar.
 • İç kanama geçirenlerin kanamasını durdurur.

Kaynak: https://www.islamveihsan.com/acve-hurmasinin-faydalari.html

Hayatınızdaki değişiklikleri şaşkınlıkla izleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 80 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Kapıda nakit ödeme sistemi ile sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Hematit taşının faydaları

🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Negatif enerjilerden ve nazardan korur.
🍀 İş ve özel hayatta sürdürülebilir, sağlıklı ilişkilerin ortaya çıkmasında çekim gücü vardır.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın