Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Abdest almanın bilimsel faydaları

Abdest almanın bilimsel faydaları

Abdest almanın bilimsel faydaları , İsviçreli bilim adamı Robert Kenzi Müslümanlığını ilan etti. İslam dinini seçmesindeki sebep: Termal bir kamera ile abdest alan Müslümanları çevreleyen Nurani hare’yi gördükten sonra, Müslümanların yeryüzünde yaşayıp hareket eden en temiz en hijyenik (taharetli) kişiler olduğunu tespit etti. Yapılan
bilimsel araştırmalar sonucunda abdestin sağlığımız açısından mucizevi faydaları olduğu tespit edilmiştir. Lütfen yazıyı sonuna kadar okuyun, madde madde abdest almanın faydalarını yazımızda bulabilirsiniz.

Abdest almanın bilimsel faydaları

63 yaşındaki bilim adamı termal (ısı ve ışın belirleyen) kamerasıyla abdestli Müslümanların vücudundan yayılan, onu çevreleyen ısıyı ve ışını tespit için çekim yapıyordu. Bu hareler yedi kattan oluşmaktaydı. İlk önce kırmızı hare.
Kırmızı hare sürekli insanı çevrelerse insanda güven hissini ve huzuru temin ediyordu. Buna delil olarak Rasulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellemin: “Kul abdest aldığında günahları iki gözünün arasından çıkar, iki kulağının arasından çıkar, iki elinin arasından çıkar, iki ayağının arasından çıkar. Abdestten sonra oturduğunda bağışlanmış olarak oturur. Bağışlanmış demek yani güvendedir anlamına gelir.

Robert Kenzi bu araştırmasını Avrupa’da 50 bin kişi üzerinde uygulamıştır. 50 bin kişide bu ışın ve sıcaklığı ölçmüş (ayrıca bu ışınlar hastalığı teşhiste kullanılan bir metodtur). Bu hareyi göremediği bölgelerde hastalık olduğunu belirlemekteydi. 50 bin kişide bazı bölgelerde görülmeyen harelerin belki de normal olduğuna kanaat getirmişken kendisine Nijerya’dan önemli bir işadamı hastalığı yüzünden müracaat edince kanısı değişti. Bu kişinin vücudunda ışın hareleri eşit orandaydı. Kendisiyle sohbet etmek için tercüman ararken çok iyi İngilizce konuştuğunu fark etti.

Adam kendisinde abdest aldıktan sonra harelerin tam görülüp görülmediğini sorduğunda evet cevabını aldı. Ve şöyle dedi : “Ben abdest almadan hareket etmem, çünkü abdest Müminin kalkanı gibidir” dedi. Bunun üzerine bilim adamı bu termal kamerada kendisini tespit etmek istedi. Abdestin düzenini bilmeksizin öylesine gördüklerini uyguladı ışın hareleri tam eşit değildi.

Müslüman birisinden kendisine İslami usüle göre abdest almayı öğretmesini istedi. Ve harelerin tamamını düzenli olarak tespit etti. Bunu bir çok kişi de 37 kez tekrarladı. Hareleri eksiksiz hepsinde tespit etti.  Üstelik bu kişiler Müslüman değillerdi. Robert Kenzi bu araştırmasından sonra Müslüman oldu 67 yaşında Kur’anı Kerim’i ezberledi. Ve bu cihazına “İmanı ölçen cihaz” adını verdi.

Hastalarına bundan sonra sakinleştirici olarak İslami usulde abdesti reçete verdi. Resulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem: “Benim Ümmetim kıyamet gününde el ve ayaklarının (abdest uzuvları) Nurundan tanınır kim bunun kendisinde bulunmasını isterse ona devam etsin”

Abdestin etkisi vücudu nurani hareler şeklinde çevreler. Sizleri Müslüman olarak yarattığı için Rabbinize ne kadar şükretseniz azdır.

Abdestin faydaları

  • Abdest, vücudu bakteri ve mikroplardan temizler: Abdest alırken yıkanması gereken organların tesadüfü seçilmediği, yapılan bilimsel araştırmalar neticesinde çok net olarak ortaya çıkmaktadır. İnsanın yüzü, ağzı, burnu, kolları, ayakları mikropların ve bakterilerin en kolay ve hızlı şekilde çoğaldığı uzuvlardır. Bu uzuvları mümkün olduğunca her namaz öncesi su ile yıkamak, abdest almak demek, mikroplardan temizlenmeleri demektir.
  • Abdest alırken el ve ayakların ovularak yıkanması, kan dolaşımını güçlendirir: Kalbe en uzak uzuvlar olan el ve ayaklarda kan dolaşımı zayıftır. Bu organları ovalayarak yıkamak, vücuttaki kanın bu organlara doğru hareket etmesini sağlar. Bu sayede vücut ısısı dengelenmiş, tansiyon düşürülmüş olur.
  • Abdest insanı sakinleştirir: Ellerin ve ayakların ovularak yıkanması sonucunda, vücutta “endorfin” salgılanır. Bu da insanı rahatlatır, sakinleştirir, öfkenin dinmesini sağlar ve stresi azaltır.
  • Ayakları topuklara kadar ovalayarak yıkamak birçok organa enerji sağlar: Refleksoloji bilimine göre, topuklardan vücuttaki çeşitli organlara kadar giden enerji kanalları vardır. Ayakları topuklar ile birlikte ayak bileğine kadar ovalayarak yıkamak, bu kanallardaki enerji akımını arttırarak, böbrek, karaciğer, mesane, pankreas ve mide gibi organların enerjisini arttırır, faaliyetlerini daha sağlıklı bir şekilde yapmalarına yardımcı olur.
  • Parmak aralarını ovalayarak yıkamak baş ağrısına iyi gelir.
  • Kulakları mesh etmek, vücuttaki tüm enerji sistemini canlandırır, aktive eder.

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 200 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Hematit Taşının Faydaları 

🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.
🍀 Anemi (kansızlık) hastalığını tedavi eder.
🍀 Böbreği sağlıklı tutar.
🍀 Hasar görmüş dokuların yeniden oluşmasına yardım eder.
🍀 Bel soğukluğunu önler ve iyi gelir.

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Instagram’da bizi takip etmek için tıklayın: https://www.instagram.com/ilahisifa/

instagram logo ile ilgili görsel sonucu

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın