Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Sedef Hastalığı Nasıl Geçer

Sedef Hastalığı Nasıl Geçer

Sedef Hastalığı Nasıl Geçer , sedef hastalığı vücudun diz, dirsek, kafa derisi gibi belli başlı bölgelerde pullanma, kızarıklık, enflamasyon (iltihaplanma) ve kaşıntıya neden olan bir cilt hastalığıdır, tedavisi de gerçekten çok zordur. Çevrenizde de uzun yıllar bu hastalıkla mücadele eden ama bir türlü iyileşemeyen insanlar mutlaka vardır, görmüşsünüzdür.Bu hastalığı olan kişilerde deri hücrelerinin yenilenmesi çok hızlı gerçekleşir ve bunlar yüzeyde birikerek istenmeyen kızarıklıklara, kaşıntılara sebep olurlar.Bu yazımızda sedef hastalığı ile başa çıkmak için 7 etkili ve doğal öneride bulunacağız.

Sedef hastalığı nasıl geçer
Sedef hastalığı nasıl geçer

Sedef Hastalığı Doğal Tedavisi

1) Detoks:

Sedef hastalığı yaşan kişilerin ciltlerinde aşırı toksin birikmesi olur. Öncelikle 15 günlük uygulanacak detoks programı ile karaciğerin ve böbreklerin temizlenmesi, vücuttan toksinlerin atılması gerekir. Karaciğeri ve böbrekleri temizlemek için aktarlarda çeşitli bitki çayları bulabilirsiniz. Detoks sürecinde bol bol su, bitki çayları içmeli, sebze ve meyve ağırlıklı beslenmelisiniz.

2) Bağırsaklarınızı düzenleyin:

Bağırsaklar, cilde ve bağışıklık sistemine en yakın olan organ sistemidir. Bağışıklık sistemi ve cilt de sedef hastalığı ile yakından alakalıdır. Bu nedenle, sedef hastalığından kurtulmak istiyorsanız bağırsaklarınızın fonksiyonlarını düzgün yerine  getiriyor olması gerekir.

 • Kabızlık: Keten ve kinoa tohumları, erik, kivi, kabuğuyla elma, deniz suyu kabızlığı giderir.
 • İshal: Yeşil çay, Türk kahvesiyle limon, kabukları soyulmuş elma, muz ishale iyi gelir

3) Süt ve süt ürünleri ile glütenden uzak durun:

Sedef hastalığı yediklerimiz ile yakından alakalıdır. Sedef hastalığı olan kişiler farkında olmadan gıda hassasiyeti yaşıyor olabilir çünkü bunların belirtileri baş ağrısı, migren, sindirimde bozukluk, bağırsak problemleri, anksiyete ve stres gibi sorunlarla karıştırılabilir.

En sık rastlanan gıda hassasiyetleri tahıllı gevreklerdeki gluten ve sütte laktoza bağlıdır.

Sedef hastalarına bir ay boyunca bu gıdaları beslenme programlarından çıkarmalarını öneririz. Sonrasında durumlarının gelişip gelişmediğini gözlemleyerek bu ürünleri kullanıp kullanmamaya karar verebilirler.

4) Porsiyonlarını azaltın:

Sağlıklı ve dengeli beslenme sedef hastalığının tedavisinde çok önemlidir. Porsiyonlarınızı küçültmeli, yemeğiniz mümkün olduğunda çiğneyerek sindirimi kolaylaştırmalısınız. Yemek sonrasında sindirimi kolaylaştıracak çay içebilirsiniz.

5) Deniz suyundan faydalanın:

Sedef hastaları, deniz suyunu hem ağızdan aldıklarında hem de bölgesel uygulandığında mucizevi sonuçlar elde edebilirler. Yüzme imkanı olan insanlar sık sık denizde yüzmeli. Hem saçların ve cildin sağlığını geliştirmek hem de sedef hastalığı ile savaşmak deniz suyu çok faydalıdır. Denize girme imkanınız yoksa bir sprey şişesiyle en azından günde bir kez olmak üzere cildinizin etkilenmiş bölgelerine deniz suyu sürmelisiniz.

Ayrıca, yemek yaparken kullandığınız iyotlu tuz yerine deniz tuzu ile yemek pişirmelisiniz.

6) Meyan kökü ile banyo:

Sedef hastalığı ile mücadele etmek için meyan kökü çok etlidir.  Yoğun meyan kökü çayı hazırlayıp banyo suyunuza eklemelisiniz. Bu bitki enflamasyona iyi gelir ve doğal ağrı kesici özelliklere sahiptir. Aslında meyan kökü doğal bir kortizondur. Su sıcak olmalıdır ama rahatsız edici olmamalıdır ve suyun içinde en az yarım saat kalmalısınız.

Meyan kökü çayını gün içerisinde de hastalıklı bölgelere sürmelisiniz.

7) Sedef hastalığına iyi gelen diğer bitkiler:

Sedef hastalığıyla savaşta size en çok yardımcı olacak üç ana malzeme şunlardır;

 • Bira mayası: Vitamin ve mineraller açısından çok zengin bu maya cilt için dört dörtlük bir temizleyicidir.
 • Keten tohumu yağı: Bu bitki yağı yağ asitleri açısından çok zengindir.
 • Isırgan otu: Bu bitki cilt için inanılmaz temizleyici özelliklere sahiptir. Kuru ya da taze kapsülde veya çay olarak tüketebilirsiniz.

Sedef hastalığından kurtuldum

Aşağıdaki ürün seti denenmiş, bizzat test edilmiş %95’e varan bir iyileşme yaşanmıştır. Sırasıyla, sette yer alan ürünlerin içeriğini faydalarını aşağıda yazacağız.

Sedef hastalığından kurtuldum
Sedef hastalığından kurtuldum

LYMPHOSAN PURE LIFE -Bitkiler içeren takviye edici gıda

Kuşburnu, guar zamkı, yer elması, elma, damarotu, hatmi, dulavratotu, kırkkilit otu, ekinezya, mayıs papatyası, beşparmakotu, sinameki yaprağı.
❖ İçeriğindeki bileşenler sayesinde vücutta oluşan toksinlere bağlanıp vücuttan atılmasını sağlar.
❖ Elma pektini, elmalarda doğal olarak bulunan çözünür bir lif türüdür; ülseratif kolit, kabızlık, ishal, irritabl bağırsak sendromu, mide ekşimesi gibi yaygın sindirim sorunlarını rahatlatır ve sindirim sağlığını geliştirir,
bağırsak hareketlerini düzenler.
❖ İçerikteki Kuril Çayı (beşparmakotu, mayıs papatyası, kuşburnu, damarotu) ve sinameki yaprakları laksatif etkiye sahiptir. Sinameki kalın bağırsakta toksinlerin ve sindirilmemiş gıdaların giderilmesinde yardımcı olur. Bu temizleme ve detoksifikasyon, uygun besin emilimini ve optimal metabolizmayı destekleyerek kilo kaybına neden olur.
❖ Yer elmasının içerdiği inülin, bağırsak mikroflorasının iyileşmesinde rol oynar.
❖ Ekinezya ve kuşburnu bağışıklık sisteminin güçlenmesini teşvik eder.
❖ Papatya, Sinirotu ve At kuyruğu (kırkboğum, kırkkilit otu, zemberek otu) enflamasyonu ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Alerjik durumlarda (alerjik astım, alerjik rinit, sedef, egzama, atopik dermatit vb.) tedaviye destek olarak kullanılır.
• 8 yaş üzeri bireylerin kullanımı için uygundur.
• Hamileler kullanmamalıdır.
• Emzirenlerde bebek ek gıdaya geçmişse kullanımı uygundur.

*** Ürün fiyatı 35 TL

ÜRÜN SİTESİNE GİT

TRIMEGAVITALS Kır iğdesi ve bata-karoten içeren takviye edici gıda

Sedef hastalığına iyi gelen bitkisel ilaçlar
Sedef hastalığına iyi gelen bitkisel ilaçlar

Siberian Wellness’tan muhteşem bir ürün. İçeriğindeki beta-karaton, E vitamini, B vitamini, C vitamini ve Omega 7 sayesinde sedef, egzama ve diğer cilt hastalıkları başta olmak üzere birçok hastalığın tedavisinde müthiş sonuçlar alınmaktadır. Nasıl mı?

 • İçeriğindeki sağlıklı yağ asitleri ve B vitaminleri demans ve Alzheimer hastalıklarının engellenmesinde önemli rollere sahiptir. Bağırsak duvarını güçlendirip sindirimi rahatlatır. Mide ve bağırsaktaki ülseratif lezyonların önlenmesi ve kabızlıkta etkilidir. Metabolizmayı hızlandırarak, vücudun insülin hassasiyetini artırır. Böylece vücut glikozu yağ olarak depolamak yerine, enerjiye dönüştürür ve kilo kontrolü kolaylaşır. Vücudun kollajen üretimini artırarak cilde esneklik kazandırır, kırışıklıkları giderir, hücre zarını fiziksel ve duygusal stresten korur, saç ve ciltte kuruluğu önler. Sedef, egzama, akne, cilt lekeleri ile zor iyileşen yaralarda etkilidir.
 • Beta-karoten bir antioksidan olarak kabul edilmesinin yanı sıra A vitamininin öncüsüdür. Bu madde sağlıklı cildin korunmasına yardımcı olur ve aynı zamanda göz sağlığında da önemli bir rol oynar. Beta karoten, karaciğerde A vitaminine dönüştürüldükten sonra, gece görüşü için gerekli bir pigment olan rodopsine çevrilmek üzere gözün retina tabakasına taşınır. Az ışıklı ortamlarda görme durumu, bu pigment vasıtasıyla gerçekleşmektedir. Gerekli miktarda beta-karoten tüketen bireylerde maküler dejenerasyon, koroner arter hastalığı, inme ve diğer yaşa bağlı hastalık risklerinin azaldığına dair görüşler vardır.
 • Beta karoten bağışıklık sistemini destekleyerek vücudun enfeksiyonlara karşı mücadele etmesini sağlar. Damar sertliğini ve kalp krizi riskini azaltır. Kötü kolesterolün damarlarda oluşturduğu oksidatif zararları engeller. Karotenin tokluk hissi vermesi ve metabolizma hızının kontrolünde etkili olmasından dolayı zayıflama ürünlerinin çoğu beta-karoten içerir. Beta-karoten hücre yenilenmesine yardımcı olur, cildin kurumasını ve erken yaşlanmayı önler.
 • Beta karoten, deride kanser hücresi oluşumunu engeller. Antioksidan özelliği ile zararlı, doymamış yağ radikallerini de etkisiz hale getirir. Güneşin zararlı UV-B ışınlarına karşı koruyucudur, bronzlaşmayı hızlandırır ve kalıcılığını sağlar.

TRIMEGAVITALS diğer faydaları

 • İçeriğindeki yabani iğde, vücudumuzu enfeksiyonlardan ve bakteri toksinlerinden koruyan, birçok besin ögesinin vücutta kullanılmasına yardımcı olan C vitamininden oldukça zengindir. Yabani iğde aynı zamanda önemli bir antioksidan olan E vitamini de içerir.
 • Yabani iğde, doğadaki tek Omega 7 (Palmitoleik asit) kaynağı olma özelliği olan meyvedir.  Omega 7, kan şekerini düzenleyerek tip 2 diyabete yakalanma riskini azaltır. 
 • Yüksek Omega 7 yağı, metabolik sendrom hastalarında da oldukça faydalıdır. Yabani iğdede bulunan
  fitosteroller, koroner kalp hastalıklarında önemli bir risk faktörü olan kolesterolün azaltılmasına yardımcı olur. Karaciğer yağlanmasını azaltır. Hücre ve kas yapımında, beyin fonksiyonlarının düzenlenmesinde önemli görevleri olan vücut için gerekli aminoasitleri içerir. 
 • İçerdiği yüksek C vitamini sayesinde kırmızı kan hücrelerinin temel bileşeni olan demir emilimini artırır. Buna bağlı olarak kan akışını düzenler ve damarlardaki kolesterol plağı birikimini önler, böylece kalp krizi ve inme riski azalır.

*** Ürün fiyatı 45 TL

ÜRÜN SİTESİNE GİT

ONARIM JELİ/ Repair gel 30 ml

sedef hastalığına iyi gelen kremler
sedef hastalığına iyi gelen kremler

Temiz bitkisel ve uçucu yağların Sibirya arı propolisi, polen ve arı sütü ile etkili birleşimi yatıştırıcı etki sağlayarak güneşe, rüsgara, soğuk havaya ve böceklerin ısırıklarına maruz kalan cildin iyileşmesini teşvik eder.

Ürün içeriği:

• ayçiçeği tohumu yağı
• Hint yağı
• arı mumu
• zeytin yağı
• susam yağı

Ayçiçeği tohumu yağı, hint yağı, balmumu, zey tinyağı, susam yağı, lavanta esansiyel yağı, köknar özsuyu, köknar uçucu yağı, okaliptüs uçucu yağı, arı sütü ekstresi, horoz ibiği ekstresi, arı poleni ekstresi, bal ekstresi, biberiye yaprağı ekstresi, sandal ağacı uçucu yağı, tokoferol.

Uygulama yöntemi: özel bakıma ihtiyacı olan cilt bölgelerine az miktarlarda jeli uygulayın. Her 3-4 saatte bir tekrarlayın.

*** Ürün fiyatı 30 TL

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Yukarıdaki 3 ürünün toplam fiyatı KARGO DAHİL 110 TL.

Sipariş ve detaylı bilgi almak için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonları arayabilir, çağrı bırakabilir, WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. Ya da ürünleri doğrudan kendiniz firmanın web sitesinden satın alabilirsiniz. Ürünleri detaylı incelemek ve satın almak için bu linke tıklayın lütfen https://tr.siberianhealth.com/tr/bc/index/?ref=2401333219

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

Not: Bronzit taşının faydaları başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Not: Bolluk bereket, sağlık, kısmet kesesi başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/bolluk-bereket-saglik-kismet-kesesi/

 

sedef hastalığı nasıl geçer , sedef nasıl geçer , sedef kaşıntısı nasıl geçer .

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.