Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Tırnak batmasına doğal yöntemler

Tırnak batmasına doğal yöntemler

Tırnak batmasına doğal yöntemler , tırnak batması neden olur? Tırnak batması yanlış ayakkabı seçimi nedeni ile olur. Parmakları sıkıştıran ayakkabılar tırnakların tırnak kenarındaki cilde batmasına neden olur. Ciltte enfeksiyon olması durumda ağrılar ve acı hissi artar. Tırnak batması için bazı durumlarda ameliyat da gerekebilir. Ancak tırnak batması ilerlemeden önce doğal çözümler kullanılabilir.

Tırnak batması için ne yapılmalı: Tırnak batmasına doğal yöntemler

1 – Tırnak batmasına tuzlu su:

Tırnak batmasına karşı sıcak su ve epsom tuzu karışımı içinde ayakların bekletilmesi gerekir. Her gün ve her türlü koşulda yaklaşık 15 ya da 30 dakika kadar bu uygulamayı yapmak gerekmektedir. Bu uygulamanın, ayak tırnağını yumuşatmak ve enfekte olmadan batık tırnağı önlemek için iki faydalı yönü vardır.

2 – Tırnak batması tırnak kesimi:

Batığın tırnak çevresini parçalayarak zarar vermesini önlemek için ayak tırnağının dikkatli kesilmesi gerekir. Ayak tırnağının kenarlarına yakın bölgelerde herhangi bir şekilde sivri parça bırakmadan tırnak düz kesilir. Ayak tırnakları, batık tırnaklar yaratır ve ciltte büyüyerek gelişme olasılığı vardır.

3 – Tırnak batması çözümleri: Ayak tırnağını uzatmak:

Tırnak batığını kaldırmak için ayak tırnağını uzatmak faydalı olur. Ayak tırnağı ve cilt arasına küçük bir parça pamuk konularak dönen batık ayak tırnağını tutmak gerekir. Bunun için, cımbız ile pamuk parçası alınır ve parmağın köşesine ayak tırnağı altına pamuğu itmek için sivri bir şey kullanılır. Pamuk parçası ayak tırnağı altında küçük bir top yapısı olarak durur ve tırnağın en tepe yerine kadar pamuk itilir. Alanı temizlemek ve enfeksiyon riskini azaltmak için her gün pamuk çıkarılır yerine yeni pamuk konur.

4 – Tırnak batması için bitkisel çözüm: Limon:

Batık ayak tırnağı üzerine konulan kesilmiş bir parça limon ile ayak bandaj yapılarak sarılır. Bu şekilde ayak bir gece bekletilir. Limon yakıcı özelliği sayesinde gece boyunca tırnaktaki enfeksiyon ile mücadele ederek yardımcı olur.

5 – Tırnak batmasına çözüm: Tırnak batmasından kurtulmak için enfeksiyonu durdurmak:

Batık tırnağın üzerine enfeksiyon önleyici melisa uygulanır ve üzeri sargılı tutulur. Neosporin bu nedenlerden dolayı tırnak batığı tedavisi için oldukça etkilidir. Ayrıca, ayak tırnağı batmasından kurtulmak için ayakların hava alması da önemlidir. Bu yüzden evde bulunulduğu zamanlar çorap ya da ayakkabı giyilmemesi önerilmektedir.

6 – Tırnak batmasına kantaron yağı:

Ayak tırnağı etrafındaki deriyi yumuşatmak için çeşitli yağlar kullanılabilir. Kantaron yağı en etkili yağlardan biridir. Ayak tırnaklarına uygulanan yağlar ayakkabı giymek gerektiğinde ayak tırnağında basıncı azaltarak, cildi beslemek ve yumuşatmak için yardımcı olur. Tedavi sırasında hızlı gevşeme sağlayan yağları denemek gerekir.

Çay ağacı yağı tırnak batmasından kurtulmak için içeriğinde taşıdığı antibakteriyel özellik ile yardımcı olur. Aynı zamanda ayakların harika kokmasını sağlar.

Bebek yağı ise tırnak batmasından kurtulmak için alternatif harika bir mineral yağdır. Bu yağ, çay ağacı yağı gibi antimikrobiyal özelliklere sahip değildir, ancak cildi yumuşatmak için harika bir şekilde beklentileri karşılamaktadır.

7 – Tırnak batması için ne yapılabilir?

Batıktan kurtulmak için, ayak tırnakları orta uzunlukta tutulur ve düz bir açıyla tırnaklar düzeltilir. Düz açılarda kesilmeyen tırnaklarda batık sorunları meydana gelir ve ayak parmakları etrafında, yüksek olasılıkla cilt içine büyüyen bir çıkıntı oluşur. Bu yüzden, tırnakları düzeltmek için mutlaka bir tırnak makası kullanılmalıdır. Çünkü bu makasın ayak tırnağı köşesine yakın kenarları keskin bırakma özelliği vardır. İdeal olan, ayak tırnaklarını 2 ya da 3 haftada bir kez kesmeye çalışmaktır. Ayak tırnakları büyük ölçüde çabuk büyür. Bu süre içinde düzenli olarak ayak tırnaklarını kesmek, tırnakta batık oluşmasını önleyerek fırsat vermeyecektir.

8 – Tırnak batmasına ne yapılmalı:

Tırnak batmasından kurtulmak için tırnağın çevresindeki derinin emmesi için potasyum dezenfektanı denemek tavsiye edilir. Potasyum dezenfektan ayak için düzenli kullanılan ev ilaçlarından biridir. Tedavi sırasında 2 ile 3 hafta boyunca, suyun içine % 0.04 potasyum dezenfektan konur ve ayaklar günde bir kez 15 ile 20 dakika ıslatılır. Bu dezenfektan uygulaması, şaşılacak şekilde ayaklar ve uzun tırnakları temiz tutmaya yardımcı olacaktır.

9 – Tırnak batması tedavi:

Tırnaktaki batığın genişlemesini önlemek bakımından basıncı azaltmak için bir bant kullanılabilir. Tırnak yatağının kesilen bölgesinde, batığın cildi çizmemesi için bir yara bandı yardımı ile kapatılarak kusurlu tırnak ciltten uzaklaştırılır. Bu alanda basıncın uygun şekilde azaltılması durumunda, tırnakta sızlama azalır ve batığın kuruması sağlanır.

10 – Tırnak batması için pedikür gibi uygulamalardan kaçınmak:

Tırnak batmasına karşı pedikür yaptırmaktan kaçınmak gerekir. Pedikür tırnak altındaki deriye rahatsızlık verebilir ve pedikür aletlerinin düzgün steril olmaması ile tırnakta enfeksiyon yaratabilir.

11 – Tırnak batması olanlar nasıl ayakkabı giymeli:

Batık tırnak oluşmasına karşı giyilecek ayakkabının doğru boyutta olduğundan emin olmak gerekir. Tırnak üzerine basınç yapmaması ve batığa neden olmaması için aşırı küçük ayakkabılardan uzak durmak gerekir. Bunun yanı sıra  geniş, ferah ve büyük ayakkabılar yerine, daha küçük olanları seçilmelidir. Ayrıca, ayak üzerinde baskıyı önlemek için açık burunlu ayakkabı giymek önerilebilir. Bunun yanında ayakkabı giyilmesi sırasında bandaj sarmak ya da çorap giymek de tavsiye edilir.

12 – Tırnak batması için ilaç ve antibiyotik krem kullanmak:

Bir günde iki kez ayağa antibiyotik krem ​​uygulamak ayak tırnağı batığından kurtulmak için etkili olabilir. Bunun için, sabah duş aldıktan sonra ve gece yatmadan önce bir kez sadece ayak tırnağı batıkları üzerine antibiyotik krem ​​uygulanır. Antibiyotik krem ​​tırnaktaki acı ve enfeksiyon riskini azaltmaya yardımcı olacaktır.

13 – Tırnak batmasından kurtulmak için neosporin kullanmak:

Bu tedavi için, en az yarım saat ılık köpüklü suda ayaklar bekletilir. Sonra ayak tırnağının köşesine biraz Neosporin uygulanır ve daha sonra bir bant yardımıyla sabitlenir. Ardından tırnak düzgün kesilerek büyümesi için serbest bırakılır.

Tırnak batması doğal çözüm

Tırnak batması ile ilgili tırnağın çevresinde gerçekten büyük bir olasılıkla şişlik ya da enfekte olma riski vardır.

Bu yüzden, bir uzman tarafından verilen birkaç antibyotik bir pamuk yardımı ile derinin emmesi için batık tırnak üzerine sürülür. Antibiyotikler temelde tırnaktaki enfeksiyonu azaltmak ve batığın dışarı büyümesini engellemek için yardımcı olur. Bu yüzden pamuk yöntemi ile antibiyotikli ilaçların, tam batığın üzerine sürülmesi için çok dikkat etmek gerekir. Tırnak enfeksiyonu ile son derece güçsüz olan tırnak temiz tutulmalıdır. Bu neden ile batığın üzeri kapalı tutularak bölgenin temiz kalması sağlanır.

Antibiyotik kullanımının yanı sıra pamuk yönteminin de işe yaramaması durumunda, tırnak için ameliyat gerekebilir.  Bu gerçeği düşünerek kişinin mutlaka bir uzmana ya da ayak hastalıkları doktoruna gitmesi tavsiye edilir. Rahatsızlık veren ve batık olmasına eğilimli olan ayak tırnaklarının yanlarında meydana gelen tırnak etlerini olduğu yerden çıkarmaktan kaçınmak gerekmektedir.

Önerilen bu ev tedavilerinin, ayak tırnaklarında oluşan batıklardan kurtulmak için düzenli kullanılması gerekir. Ancak, tüm bunlara rağmen batıkların düzelmemesi halinde mutlaka bir uzmandan yardım almak gerekmektedir.

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

Hayatınızdaki değişiklikleri şaşkınlıkla izleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 200 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Hematit taşının faydaları

🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Negatif enerjilerden ve nazardan korur.
🍀 İş ve özel hayatta sürdürülebilir, sağlıklı ilişkilerin ortaya çıkmasında çekim gücü vardır.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında detaylı bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Instagram’da bizi takip etmek için tıklayın: https://www.instagram.com/ilahisifa/

instagram logo ile ilgili görsel sonucu

 

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın