Ana Sayfa / Kişisel Gelişim / Sevinç Meleği Nasıl Olunur ?

Sevinç Meleği Nasıl Olunur ?

Sevinç Meleği Nasıl Olunur ? Bu dünyada ve ahirette cenneti yaşamamıza vesile olan sevinç meleği olmak ne demektir, sevinç meleği nasıl olunur? Hemen hemen herkes her şeyi biliyor ama nasıl insan nasıl olunur bilmiyor. İnsan olmayınca, insan gibi yaşamıyor, ne kendisine, ne çevresine, ne de insanlığa bir hayrı dokunmadan dünyadan geçip gidiyor. Aslında, mutlu olmak, bolluk bereket içerisinde huzurlu bir yaşam sürmek hiç de zor değil. İsteklerimiz, dualarımız, bütünün hayrına olmalı. Hz. Peygamber Efendimiz (sav) şöyle buyuruyor, “Sizden biriniz, kendisi için arzu edip istediği şeyi, din kardeşi için de arzu edip istemedikçe, gerçek anlamda iman etmiş olmaz.”

Günümüzde bencillik almış başını gidiyor. Çoğu insan, bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın modunda. Çevresinde olup bitenden, komşusu, akrabası aç mı tok mu, bir sıkıntısı var mı yok mu, bir haber yaşıyor. Aile bireyleri bile birbirlerine karşı bencillik içerisindeler. Eşler birbirlerine karşı sevgiden saygıdan uzak bir hayat yaşıyorlar. Normalde akşam olunca bir araya gelince sevinmesi gereken, hoş sohbet etmesi gereken aile bireylerinin suratları beş karış, adeta birbirlerinden nefret ediyorlar. Öyle anne babalar var ki, çocuklarına karşı bile sevgi beslemiyor. Anne babalarını görünce çocuklar sevinmiyor. En vahimi de sevgisiz çocuklar yetişiyor. Bu çocuklar büyüyünce kendilerine, vatana millete ne hayırları olur?

Sevinç Meleği Nedir?

Hz Peygamber Efendimiz (sav), bir gün ashabına şöyle dedi: “Bir kimse, bir mü’min kardeşini sevindirince Allah verdiği bu sevinç sebebiyle bir melek yaratır. Sonra o kul, kabrine girdiğinde, o melek gelir ve ölene:

‘Beni tanıyor musun?’ der. O kimse:

‘Sen kimsin?’ diye sorar. O melek:

“Ben falan zamanda, falancıya verdiğin sevincim! Bugün senin yalnızlığında sana dost olacağım. Ve sual melekleri yanına geldiklerinde sana yardımcı olacağım. Sana cennetteki yerini göstereceğim.”

Sevinç Meleği Nasıl Olunur?

  • Öncelikle, bu dünyanın imtihan dünyası olduğunun bilincinde, Yüce Yaratıcımız’ın emir ve yasaklarına, İlahi Kanunlara uygun bir şekilde yaşamalıyız.
  • Her şeyin başı sevgidir. Annemizi, babamızı, kardeşlerimizi, eşimizi, çocuklarımızı, akrabalarımızı sevmeliyiz. Anne babamızı, eşimizi, çocuklarımızı, Allah’ın bizlere emaneti olarak görmeli, kalplerini kırmamaya özen göstermeliyiz. 
  • Herkes ben bilirim havasında, karşısında ki kişinin fikirlerine saygı duymuyor. Eşler birbirlerinin fikirlerine saygı duymalı. Fikirlerine katılmasa bile kırıcı olmadan orta yolu bulmaya çalışmalılar. Eşimizin anne babasının, kardeşlerinin fikirlerini beğenmesek bile tartışmaya girmemeli, ilişkileri koparmamalıyız.
  • Eşimize, çocuklarımıza zaman ayırmalıyız, onlarla oyunlar oynamalı, sohbet etmeli, birlikte etkinlikler yapmalıyız. Eşler birbirlerini gördüklerinde, çocuklar anne babalarını gördüklerinde içlerini sevinç kaplamalı.
  • Ailemize, akrabalarımıza gereken özeni gösterirken, toplumuzda ki diğer insanlara karşı da duyarlı olmalıyız. Özellikle, yardıma ihtiyacı olan kişilere, yaşlılara, çocuklara karşı elimizden geldiği kadar maddi, manevi destek olmalıyız, sevindirmeliyiz.
  • Emin olun ki, başkalarını mutlu ettikçe kendinizin de mutlu olduğunu, huzura erdiğinizi göreceksiniz.

Bu dünyada ve ahirette cenneti yaşamamıza vesile olan sevinç meleği olmak ne demektir, sevinç meleği nasıl olunur 

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Satın almak için linki tıklayın: shopier.com/14668678

Kadim kozmik bitkilerin enerjilerinin tezahürü ile siz de bolluk bereket içerisinde bir hayat yaşamak ister misiniz? Kozmik bolluk bereket bitkilerinin ve kozmik bolluk bereket tılsımının yer aldığı kese + İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi kitabı arayan ilk 72 kişiye kargo dahil 200 TL. Kese, yazarımız tarafından kişinin ismi ile kişiye özel kozmik bolluk bereket, kısmet, şifa frekans enerjisi ile kodlanacaktır. Allah’ın izni ile bu kese, ruhsal negatif enerjilerden arınmanıza, maddi manevi hayatınızdaki blokajların kaldırılmasına, hayatınıza bolluk, bereketi, huzuru, sağlığı çekmenize, iş, evlilik kısmetinizin açılmasına vesile olacaktır. Kese sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için tel 0212 284 19 41-0532 547 99 57 (WhatsApp)

Evinizde, arabanızda, iş yerinizde, çalışma masanızda, kol çantanızda bulundurmanız için “bolluk bereket, sağlık, huzur, celbi rızk, kısmet, ruhsal negatif enerjilerden arınma, blokajların kaldırılması için kese”.

Evrende herkese yeter kadar bolluk ve bereket var. Yeter ki, biz istemesini ve çekmesini bilelim, vesilelere sımsıkı sarılalım. Sahip olmayı istediğiniz gerçekliğin frekansına kodlanarak uyumlandığınız zaman artık o gerçeklik size ait olur.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın