Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Portakal kabuğundaki salvesterol

Portakal kabuğundaki salvesterol

Portakalın kabuğunu soyarken herkesin yaptığı bir hata var. Portakalın kabuğunun hemen altındaki bu ayrıntıya dikkat, esas vitamin burada gizleniyor. Portakalların çoğunun alt orta kısmında içe doğru kıvrılmış minik bir ‘portakal kabuğu yumağı’ gizlenmiştir adeta. Bu yumak çok şifalı, neden mi? Çünkü ‘salvesterol Q-40’ adlı bir molekül içeriyor ki bu molekül için Leicester Eczacılık Fakültesinden Dr Hoon Tan, ‘Bir meyvede, spesifik olarak kanseri hedef alıp vuran bir bileşik bulmak çok heyecan verici!’ demişti 2007’de BBC News’te çalışmalarını sunarken… Portakal kabuğundaki salvesterol , herkes onu çöpe atıyor ama… Kansere karşı koruyor.

Portakal kabuğundaki salvesterol

Portakal kabuğu yumağının içinde ‘Salvesterol Q-40’ isimli kanser ajanı olarak çalışıyor ve kanserli hücrelerde bulunan CYP1B1 enzimini bulup kanserli hücreleri, sağlıklı hücrelere zarar vermeden öldürüyor. 

 Aslında bu madde portakalın kabuğunda da var bir miktar ancak portakal kabukları portakalları muhafaza etmek için işlem gördüğü için portakalı kabuğu ile tüketmek uygun değil. Ama portakalın bahçeden koparılıp işlem görmeden satıldığı bir yerde yaşıyorsanız mevsiminde günde bir portakalı kabuğu ile yiyin ya da katı meyve sıkacağında sıkıp için.

Portakalın kabuğunda kendisinden çok daha yüksek C vitamini var. C vitamini ile ilgili bilimsel çalışmalar ‘Gine domuzu’ adlı C vitamini olmadan bir gün bile yaşayamayan özel deney hayvanlarında yapılır ve bu çalışmalarda portakal kabuğunun doğadaki en zengin C vitamini kaynağı olduğu gösterildi.

‘American Journal of Chinese Medicine’ adlı dergide 2005’de yayınlanan çalışmada Çin ve Kampo Tıbbının ortak ilaçlarından portakal kabuğu özütünün Hepatit C virüsüne karşı da etkili olduğu gösterildi. Çin Tıbbının portakal kabuğu özütlerini mide reflülerinde de kullandıklarını söylersem bu minik portakal kabuğu yumaklarını atmazsınız artık diye düşünüyorum. Tabiatta mucizelerle bezenmiş…Bilimle bu mucizeleri gün yüzüne çıkarıp, beden aklı ile tabiat aklını birbirine ulamak gerek…Tabiatta da bedenimizde de her şey var…Sağlık ve esenlik dileğimle…

Kaynak: https://www.elifguveloglu.com/post/2018/01/12/portakal

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 250 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Not: Hematit taşının faydaları başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/hematit-tasinin-faydalari/

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

 

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Havlit Taşı Faydaları:

💎Strese iyi gelir,
💎Son derece sakinleştirici, dinlendirici ve huzur verici bir enerji yayar.
💎Aşırı eleştirel ifadeleri ve davranışları, stresi, öfkeyi, kabalığı azaltır, yumuşatır.
💎Karakterimizdeki sivrilikleri yumuşatır, ılımlı ve uyumlu olmamızı sağlar.
💎Kişinin kendisiyle barışık olmasını sağlar.
💎Uykusuzluk problemlerine iyi gelir.
💎Denge ve uyum sağlar.
💎Kişideki bencilliği, bencilce davranışları giderir.
💎Çalkantılı duyguları ve düşünceleri sakinleştirir, gerilimi azaltır,
💎Güven, ümit ve disiplini artırır.
💎Duyguları açıklamak için cesaret verir.
💎Kanı temizler.
💎Hafızayı güçlendirir.
💎Hormonal sistemi düzenler
💎Kalp problemleri tedavisinde yararlıdır.
💎Diş ve kemik (iskelet) sistemindeki kalsiyum seviyesini dengeler, böylelikle diş ve iskelet sistemi rahatsızlıklarını giderir. Bu nedenle hamile kadınların ve bebek emziren annelerin kullanması önerilir.
💎Kırık ya da çıkık kemiklerde kolay iyileşme sağlar.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın