Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Pancar kvass tarifi

Pancar kvass tarifi

Pancar kvass tarifi , bağışıklık sistemini güçlendiren, toksinleri vücuttan atan, karaciğeri ve safra kesesini temizleyen, kalp dostu, rahat uykunun, sağlıklı olmanın destekçisi pancar kvass yapımını yazımızda sizlerle paylaşacağız. Bu içecek çok ciddi nitrik oksit kaynağıdır. Nitrik oksit, damar genişlemesi yaparak dokuların kanlanıp daha çok oksijenlenmesini sağlar. Ne kadar çok nitrik oksit o kadar iyi solunum ve uyku.

Pancar kvass faydaları

 • Pancar kvası iyi bir probiyotik gıdadır. Bağırsak florasının dengelenmesini ve bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar. Laktoz intöleransı semptomlarını azaltır ve alerjenlere karşı bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Pancar çok iyi bir potasyum kaynağıdır ve antioksidanlar açısından zengindir. Bu nedenle sağlığın korunması için tüketimi çok önemlidir. Ayrıca safra kesesini temizler ve toksinlerin vücuttan uzaklaştırılmasını sağlar.
 • Pancar C vitamini açısından zengin olduğu için pancar kvası da önemli miktarda C vitamini içerir. Ayrıca kemikler, karaciğer, böbrek ve pankreas için gerekli olan manganez açısından da çok zengindir.

Pancar kvass tarifi

Malzemeler

 • 3 lt kavanoz
 • 2 lt ılık içme suyu
 • 2,5 tatlı kaşığı (35 gram) sofrada öğütme kaya tuzu (deniz tuzu da olur)
 • 3 adet orta boy yerli kırmızı pancar
 • 1 kahve fincanı yoğurt suyu (peyniraltı suyu veya kefir altı suyu da olur)
 • 2-3 diş kesilmiş 10 dk bekletilmiş sarımsak (daha az veya çok da olabilir)
 • 3 yaprak kuru veya yaş defne (acı biber-isteğe bağlı)
 • Streç film/lastik

Hazırlanışı

 • Sap kısmını kesip içi koyu olanı alın; beyaz-damarlıysa almayın. Acı ve tatsız olur (kesince içi kıpkırmızı damarsız seçin) (içi beyazsa almayın).
 • Sıcak/kaynar suda yıkanan pancarların kabuklarını soyun. Kaynar su kabuktaki zararlı bakterileri öldürür. Alevli ocakta dış kabuğu tütsüleme de yapabilirsiniz.
 • Kavanoza 2 litre su koyup üzerine 35 gram tuz ekleyip, karıştırın. Pancaraların kabuğunu soyup dilimleyip tuzlu suya ekleyin.
 • Sarımsakları soyup 10 dk bekleterek allisin bileşikler artmış olur, ortadan 2-3 parçaya kesip ekleyin. Defne yapraklarını 1 kez kırıp ekleyin.
 • Fermentasyon için yoğurt suyunu koyup karıştırın, ağzı streçlenip lastiklenip oda sıcaklığında karanlık/loş ortamda 1 hafta bekletin.
 • Raf ömrü kapak açılırken gaz çıkışı bitene kadar (1-2 ay ve pH sonucu 4.5 ve altında kaldığı sürece dolapta saklanır).
 • Kvass, her gün streç açılmadan kavanoz sarsarak karıştırılmalıdır. İlk günler fermentasyon belirtisi başlamayabilir. 5-6. günde streç film şişerek mayaların çalıştığı görünür (streç film şişmese de fermente olup olmadığı 7. gün sonunda tat ile anlaşılır. Ekşimsi hoş bir tat olmalı)

Püf Noktaları

PÜF NOKTA 1: Mayalama başlayınca ilk günler yüzeyde pamuksu/tüylü yapı yoksa bu mayadir endişe etmeyin. Beyaz oluşum bazen olur ve streçte şişme de olmayabilir. (7. gün testi mühim)

PÜF NOKTA 2: Süzülen pancarlar salata olarak tüketilebilir, atmayın. Sapları olanları da mutlaka salatanıza doğrayıp tüketin.

PÜF NOKTA 3: Tekrar mayalarken bu ölçülere kvass direkt konulur, tekrar yoğurt suyu konmaz

PÜF NOKTA 4: Bir hafta (bazen 10 gün) sonra süzülüp tadı ekşimsi hoş bir tatta ise şişelenip, buzdolabında muhafaza edilir.

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Satın almak için linki tıklayın: shopier.com/14668678

Kadim kozmik bitkilerin enerjilerinin tezahürü ile siz de bolluk bereket içerisinde bir hayat yaşamak ister misiniz? Kozmik bolluk bereket bitkilerinin ve kozmik bolluk bereket tılsımının yer aldığı kese + İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi kitabı arayan ilk 72 kişiye kargo dahil 150 TL. Kese, yazarımız tarafından kişinin ismi ile kişiye özel kozmik bolluk bereket, kısmet, şifa frekans enerjisi ile kodlanacaktır. Allah’ın izni ile bu kese, ruhsal negatif enerjilerden arınmanıza, maddi manevi hayatınızdaki blokajların kaldırılmasına, hayatınıza bolluk, bereketi, huzuru, sağlığı çekmenize, iş, evlilik kısmetinizin açılmasına vesile olacaktır. Kese sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için tel 0212 284 19 41-0532 547 99 57 (WhatsApp)

Evinizde, arabanızda, iş yerinizde, çalışma masanızda, kol çantanızda bulundurmanız için “bolluk bereket, sağlık, huzur, celbi rızk, kısmet, ruhsal negatif enerjilerden arınma, blokajların kaldırılması için kese”.

Evrende herkese yeter kadar bolluk ve bereket var. Yeter ki, biz istemesini ve çekmesini bilelim, vesilelere sımsıkı sarılalım. Sahip olmayı istediğiniz gerçekliğin frekansına kodlanarak uyumlandığınız zaman artık o gerçeklik size ait olur.

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 150 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Not: Hematit taşının faydaları başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/hematit-tasinin-faydalari/

Hematit Taşının Faydaları
🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.
🍀 Anemi (kansızlık) hastalığını tedavi eder.
🍀 Böbreği sağlıklı tutar.
🍀 Hasar görmüş dokuların yeniden oluşmasına yardım eder.
🍀 Bel soğukluğunu önler ve iyi gelir.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın