Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Orucun Ruhsal ve Bedensel Sırları 1

Orucun Ruhsal ve Bedensel Sırları 1

Oruç ruhsal ve bedensel şifa kaynağı. Oruç, ruhsal ve bedensel hastalıklara karşı insanı koruyan adeta bir kalkandır. Oruç, insanoğlunun yaratılış gayesini anlamayanlar açısından bakıldığında bedene yapılan bir zulüm olarak görülebilir. İnsanı insan yapan sadece bedeni değil ruhu da mevcuttur. Bu dünyadaki ruhsal gelişimimizi tamamlayabilmemiz, insanlık onuruna ve yaratılış gayemize uygun olarak yaşayabilmemiz için nefis terbiyesi çok önemlidir. Oruç, nefsimizi terbiye etmenin en iyi yollarından birisidir.

Oruçtaki Manevi Sırlar

Alman profesör Cehardet, iradenin takviyesi konusunda yazdığı kitapta, orucu tavsiye ederek, insanın, maddi arzularının esiri olmaması, nefsinin dizginlerini elinde kontrol altında tutarak bir hayat yaşaması için, ruhun cesede hakimiyetini temin edecek en tesirli yolun oruç olduğunu belirtir.

  • Nefis, bizlerin insanlık onuruna uygun bir şekilde yaşamamız, bu dünyadaki ruhsal gelişimimizi tamamlamamız için önümüzdeki en büyük engeldir. Oruç, nefis tezkiyesi, yani, kişinin kendini kötülüklerden arındırması açısından bedenin zekatı sayılır ve yılın bir ayında, günün belirli bir süresinde, dünyevi ihtiyaç ve zevklerin bir kısmından uzak kalınarak gerçekleştirilen bir ibadettir. İnsanın nefsi, yemek-içmek, şehvet gibi konularda keyfi hareket ettikçe, kişinin beden ve ruh sağlığı zarar görür. Helal-haram demeyip her şeyi arzulayan nefis, insanın bedenini ve ruhunu adeta zehirler. Artık, kalbe ve ruha itaat etmek nefsimize zor gelir. Nefis, dizginlerimizi ele geçirir, bize hükmetmeye başlar. Ramazan ayında tuttuğumuz oruç vasıtasıyla sadece bedenimizi değil, nefsimizi de perhize alıştırmış, emir dinlemeyi öğretmiş oluruz. Günümüzde, psikologlar da nefis terbiyesinin en iyi oruç ile olabileceğini bilimsel olarak ortaya koymuşlardır.
  • İslam dini, diğer ibadetlerde olduğu gibi oruç ibadetinde de, Allah’a (c.c.) yakınlaşma ve O’nun rızasını kazanma niyet ve amacının yanında, bunların getirisi olan ahlaki güzelliğe ve olgunluğa ulaşma hedefine de büyük önem vermiş, ilahi rızanın ancak böyle elde edilebileceğini bildirmiştir. Bakara suresinin 183. ayetinde de, “Ey iman edenler! Sizden öncekilere farz kılındığı gibi, sakınasınız diye, size de oruç farz kılındı.” buyrularak, Allah’ın (c.c.) emir ve yasaklarına riayet ederek, kötülüklerden sakınma konusu, oruç emrinin temel hikmeti olarak gösterilmiştir.
    Peygamber Efendimiz (s.a.v.) bir hadis-i şerifinde şöyle buyurmuştur: “Kim Ramazan ayını oruçlu geçirir ve haramlardan ve iftiradan sakınırsa, Allah (c.c.) ondan razı olur ve cenneti ona farz kılar.”

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 250 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Not: Hematit taşının faydaları başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/hematit-tasinin-faydalari/

 


HAYATINIZDAKİ DEĞİŞİKLİKLERİ ŞAŞKINLIKLA İZLEYECEKSİNİZ!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “mavi kuvars taşı bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 85 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için bu web sitesini ziyaret edin: https://www.shopier.com/6925750

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Mavi kuvars taşının faydaları

💎 Mavi kuvars, enerji dengeleyici bir taştır.
Negatif enerjileri toplar ve iyileştirir, orijinal durumuna getirir.
Korkunun ve kaygının sebep olabileceği tüm olumsuzluklara karşı birebirdir.
💎 Stresi azaltır ve yok eder.
💎 Kişiye canlılık ve cesaret verir.
💎 Sınavlar ve topluluk önünde yapılacak konuşmalar öncesinde kullanılması tavsiye edilir.
💎Aşırı enerjiyi dengeler, duyguların aşırıya kaçmasına engel olur ve dizginler.
💎 Sakin kalmanıza yardımcı olur.
💎 İletişimi ve sezgileri de kuvvetlendirir.
💎 Kişinin ruhundaki liderlik özelliğini de ön plana çıkarır.
💎 Gücü açığa çıkaran bir taştır. Kendinizde ön plana çıkarmak istediğiniz özelliğiniz için yada dileğinizin gerçekleşmesi için kullanabilirsiniz.

Corona virüsünden korunmak için neler yapılmalı başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın