Ana Sayfa / Kişisel Gelişim / Negatif enerjiyi pozitif enerjiye çevirmek

Negatif enerjiyi pozitif enerjiye çevirmek

Negatif enerjiyi pozitif enerjiye çevirmek . Her insan pozitif enerjide kalmak, pozitif bir yaşam sürmek ister; yalnız bazen olaylar arzu ettiğiniz gibi gitmeyebilir. Pozitif yaşam, olan her şeyin anında ve mükemmel bir şekilde olması demek değildir. Pozitiflik, negatif bir durumda dahi objektif kalabilmek, o negatiflikteki kendine verilmek istenen mesajı fark etmek, kendine zaman tanıyarak olayları gözlemleyebilmek ve odağını pozitife çekebilme gayretinde olmaktır.

Pozitif olan kişilerin de hayatlarında yolunda gitmeyen ya da beklenmeyen şeyler olabilir. Bir kişi pozitif diye yaşam akışında olanlara tepkisiz kalacak değildir. Kişinin yaşadığı olayı deneyimlemesi, acısını yaşaması, kendini ifade etmesi önemlidir. Diğer türlü baskılanmış negatiflik bir süre sonra daha derin bir şekilde ortaya çıkar. İnsanlar arasında pozitif kişi denildiğinde çok gülen, hep eğlenen kişi gibi bir algı olabilir. Bu çok doğru değildir. Yaşam kendi içinde denge halindedir. Her insan kendi tekâmül yolculuğunda inişler çıkışlar yaşar.

Şimdi sizinle negatife düştüğünüzde pozitife çıkmanıza yardımcı olacak pratik egzersizler paylaşacağım. Egzersizlerin size pozitif katkı amaçlı olduğunu ve bir rutin haline gelmesinin ise yaşamda pozitif süreklilik açısından önemli olduğunu unutmayın.

Negatif enerjiyi pozitif enerjiye çevirmek 1 

Nefes alın. Negatif bir durumla karşılaştığınızda 3 defa derin nefes almak ve nefesleri yavaş yavaş burundan vermek durum karşısında daha sakin olmanıza katkı olacaktır.

Negatif bir durumla karşılaştığınızda zihninizin olayları yorumlamasına izin verin, negatifi hemen tüketmek için çabalamayın. Gözlerinizi kapatıp kendinize “Ne kadar zamana ihtiyacım var?” diye sorun. Bazen gerekeni siz bilmediğinizi zannedersiniz ama yüksek benliğiniz bilir. İhtiyacınız olan zamanı kendinize verin. Zamanı doldurduğunuzda tekrar gözlerinizi kapatıp sorun. Pozitifleşmek, sevgi ötesi frekansa geçmek için neler yapabilirim? Her insanın neşe ve sevgi ötesi frekansı farklıdır. Biri tatil yaparak kendini daha iyi hissederken diğeri bisiklet sürerek kendini daha iyi hissedebilir. Bu sebeple sık sık sorun benliğinize, cevaplar hep içerde.

Negatif enerjiyi kesin. Zihninizde dönen negatif bir konuşma var ise; “Şimdi bu konuşmanın tüm enerjilerini kesiyorum” diyerek gözlerinizi kapatıp o konuşma anını zihninizde mavi bir balona koyup gökyüzüne uğurladığınızı imgeleyin. Bu şekilde konuşmanın enerjetik ağırlığının yavaş yavaş dağıldığını gözlemleyebilirsiniz.

Koku hafızanızdan faydalanın. Size mucize hissettirecek, sevdiğiniz bir kokuyu 90 saniye koklayın. Koklama sırasında her 30 saniye de bir biraz kahve tozu koklamak zihninizin netleşmesine destek sağlayacaktır. Kahveye alerjiniz varsa burnunuzu yıkayabilirsiniz. Özellikle gül, lavanta gibi çiçek kokuları frekans yükselmesi için idealdir.

Duş alın. Negatife düştüğünüzü hissettiğiniz an duş almak ve arkasından 12 dakika meditasyon yapmak çok katkı olacaktır. Meditasyon sırasında kendinizi bulutlar üzerinde imgelemek gökyüzünün özgürleştirici etkisini devreye sokar ve bu şekilde daha hızlı pozitife geçebilirsiniz.

Günlük konuşmalarınızda negatif kelimeleri kullanmamaya özen gösterin. Tüm negatif düşünce, sözler ve enerjileri iptal ettiğinizi, pozitif frekansa geçmeyi seçtiğinizi söyleyin. Zihin tekrardan hoşlanır, fırsat buldukça bunu yapmaya çalışın.

Negatif enerjiyi pozitif enerjiye çevirmek 2

Sohbet sonrası enerjiyi temizleyin. Bir başkasını dinlerken karşı tarafın enerjisini de farkında olmadan kendinize kopyalayabilirsiniz. Bu da sohbet sonrası sebepsiz yorgunluk ve düşük enerji yapar. Bu sebeple sohbet sonrası “Tüm negatiflerimi temizliyorum” diyerek avuç içlerinizi yıkamak negatif enerjiyi de sizden uzaklaştırır.

Doğal taş taşıyın. Üzerinizde doğal taş taşımak pozitif enerjiye geçmenizi hızlandırır.

Hemen uyumayın. Negatif enerjiye düştüğünüzde hemen uyumamak önemlidir. Negatif durumda uyumak uyku ve sonrası için mayalama işlemi yapar; bu sebeple negatif enerjiyi atmak için duş almak, spor yapmak, hissettiklerinizi yazmak, bir tütsü yakmak, turunçgiller kolonyası koklamak katkı olacaktır. Negatif enerji dağılmaya başladıktan sonra gözlerinizi kapatıp en olumlu anları düşünerek uykuya geçmek daha etkili olacaktır.

Her gün en az 3 dakika hiçbir şey yapmadan durun. Hiçbir şey yapmayın, hiçbir şey düşünmeyin, sadece durun. Zihin koşturmadan, düşünmeden vücudunuz hiçbir şeyle uğraşmadan biraz İlk başta çok yadırgayacağınız bu deneyim sizin olaylara karşı “hadi zamana bırakalım” alışkanlığı geliştirmenize destek olacaktır.

Olumlama yapmayı ihmal etmeyin ve kendinize hatırlatın. Her şey geçer, her zaman başka bir seçenek daha vardır. Hiçbir zaman çaresiz değilsinizdir. Hayat en zorlu sınavları yollarken yanında ona dayanma gücünü de yollar. İşte pozitifleşmek, yanında gelen hediyeleri de fark ettikçe çoğalır.

Yaşamınızın mucizelerle dolmasını dilerim.

Yazar Sevgi Keleş

Kaynak: https://www.milliyet.com.tr/pembenar/kisisel-gelisim-ve-enerji-egitmeni-sevgi-keles/negatif-enerjiden-nasil-cikilir-6560837

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 200 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Hematit taşının faydaları

🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Negatif enerjilerden ve nazardan korur.
🍀 İş ve özel hayatta sürdürülebilir, sağlıklı ilişkilerin ortaya çıkmasında çekim gücü vardır.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında detaylı bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Instagram’da bizi takip etmek için tıklayın: https://www.instagram.com/ilahisifa/

instagram logo ile ilgili görsel sonucu

Negatif enerjiden nasıl çıkılır , negatif enerjiyi pozitif enerjiye çevirmek , pozitif enerji teknikleri , pozitif kalmanın yolları nelerdir , pozitif enerji nasıl yükseltilir

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın