Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Nar kabuğu özütü içeren pastil

Nar kabuğu özütü içeren pastil

Kritik açıklama! Corona virüsü yüzde 91 oranında öldürüyor. Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi ve Fitoterapi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada, yeni tip corona virüs (covid-19) ile mücadelenin başladığı ilk günden bu yana koruyucu tedbirlerin önemine dikkati çektiklerini belirtti. Prof. Dr. Erdem Yeşilada, “Gripten korunmak için sentetik ilaçlardan önce standardize edilmiş bitkisel tıbbi ürünler ve pastiller kullanmalısınız” dedi ve önerilerde bulundu. İşte virüsü yüzde 91 oranında öldüren o pastil… Nar kabuğu özütü içeren pastil .

Yeşilada, yaptığı yazılı açıklamada, İtalya’da Kovid-19 pozitif vakaları üzerine gerçekleştirilen klinik çalışmayı yorumladı. Kovid-19’da koruyucu tedbirler ile öncelikle ağız ve boğaz bölgesinin korunmasının öneminin İtalya’daki klinik çalışmada bir kez daha kanıtlandığını aktaran Yeşilada, geçen hafta yayınlanan klinik çalışmanın sonuçlarını açıklayan İtalyan araştırmacı Prof. Dr. Ezio Bombardelli’nin, “Virüsün ilk kuluçka merkezinin tükürük ve boğaz hattı olduğunu söyleyebiliriz. İşte bu hat üzerinden gerçekleştirilecek bir müdahale ile virüs yayılmadan önünü kesmek mümkün. Nar kabuğu özütü içeren pastil üçüncü günde virüsü yüzde 91 oranında öldürüyor.” değerlendirmesini paylaştı.

Yeşilada, “İtalya’da yapılan son araştırma gösteriyor ki bitki özütlerinin standardize pastil formunda kullanılması vücuda yeni giren virüs üzerinde daha fazla etki gösteriyor.” ifadelerini kullandı.

Pastilin ağızda bir bariyer oluşturarak virüsün hücrelere girişini engellediğini aktaran Yeşilada, şunları kaydetti:

“Böylece boğaz bölgesine bir set oluşturarak, virüsün akciğere ulaşmasını engelliyor. Nar kabuğu özütünün hücre içi antiviral etkileri bulunuyor. Doğru pastil kullanımı ile hem virüsten korunabilir hem iyileşmeyi hızlandırabilir hem de başkalarına bulaştırma riskini minimuma indirebiliriz. Toplu taşıma, AVM, market gibi yerlere giderken ağzınıza bu pastillerden birer tane atarak hem kendinizi koruyabilir hem de virüsün bulaşmasını engelleyebilirsiniz.”

Grip salgınına yakalanmamak için

Grip salgınına yakalanmamak için öncelikle bağışıklık sisteminin desteklenmesi gerektiğine dikkat çeken Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi ve Fitoterapi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada, “Çörekotu, ıtır, nar kabuğu, zencefil, zerdeçal, Reishi mantarı, propolis bağışıklık sisteminizin güçlenmesine yardımcı olur. Ama bunları akılcı bir şekilde kullanmak önemli. Bitkilerle tedavide hem miktarı hem de neyi ne ile kullanacağınıza dikkat etmeniz gerekir. ‘Daha fazla alırsam daha faydalı olur’ gibi bir düşünceye kapılmamak gerekiyor, çok ciddi yan etkileri olabilir. Kış boyunca sabahları bir çay kaşığı çörek otunu toz haline getirip aç karnına yutun. Bağışıklık sistemini desteklemek için çoluk çocuk, herkes için uygun” diye konuştu.

Not: Kaliteli kekik yağı virüslerin öldürülmesinde çok etkilidir. Dışarıdan eve geldiğiniz zaman 1 bardak suya 1-2 damla kekik yağı damlatarak ağzınıza gargara yapmanızı ve kaynamış suya 2-3 damla kekik yağı damlatarak buharını ağzınıza burnunuza çekmenizi önemle tavsiye ederiz.

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 80 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Kapıda nakit ödeme sistemi ile sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Şekerli pastillere dikkat

Prof. Dr. Erdem Yeşilada, soğuk havalarda sıklıkla kullanılan boğaz pastilleri ile ilgili önemli bir noktaya dikkat çekti. Kullanılacak boğaz pastillerinin şekersiz olması gerektiğinin altını çizen Yeşilada, şunları söyledi: “Pastiller şekerle yapılır. Fakat yapılan çalışmalar şekerin mikropların gelişmesi için ortam yarattığını ortaya koyuyor. Ağız içine yerleşen mikroplar birbirleriyle haberleşerek, mesajlaşarak çoğalırlar. “Çoğalalım” mesajını verirken ortamda şeker olduğunda salgıladıkları glikozil transferaz enzimiyle bu şekeri biyofilm yapıyorlar ve ağzın içerisini, dişlerin üzerini kaplayarak, buralara yapışıp çoğalmaya başlıyorlar. Enfeksiyonun şiddetlenmesine neden oluyorlar. Burada önemli olan tedbir, mikroorganizmaların çoğalmadan durdurulması. Bu nedenle tercih edilen pastillerin şeker içermemesi ve mikroorganizmaların birbiriyle iletişimini kesecek içeriğe sahip olması gerekiyor. Mikropların iletişimini kesen bu moleküller nar kabuğu, zencefil, zerdeçalda bulunuyor. Bu üçlü hastalıklara karşı iki yönlü koruma sağlıyor, hem virüsün yayılmasını engelliyor, hem de vücudu zayıflatan bakterilerin gelişmesini önlüyor.”

Narın kabuğu çok faydalı

Narın meyve olarak tüketildiğinde aynı faydayı sağlamadığına dikkat çeken Prof. Dr. Erdem Yeşilada, “Siyadin grubu bileşikler nar meyvesinin içerisinde düşük orandadır, meyvenin kabuğunda bulunur. Ancak meyvenin kabuğunu doğrudan tüketmek, dozu ayarlamak zor. Çünkü fazlası tansiyonu düşürüp, bayıltabilir. Bu yüzden hazır kapsül formlarını almak gerekiyor. Ayrıca tekrarlanabilir tedavi cevabı için standart ekstrakta sahip olmaları önemli” dedi.

Nar kabuğu özütü içeren pastil , virüsleri ağzımızda, boğazımızda yakalayarak vücudumuza, ciğerlerimize inmeden mücadele eder.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın