Ana Sayfa / Kişisel Gelişim / Mutlu evliliğin sırları

Mutlu evliliğin sırları

Mutlu evliliğin sırları evlenmeden önce dikkate almanız kriterler nelerdir? İnsanın hayatında vereceği en önemli kararlardan birisi evliliktir. Hem bayanlar hem erkekler için evlilik hayatlarının dönüm noktalarından birisidir. Sadece dış görünüşe bakılarak verilen evlilik kararları, evlendikten kısa bir süre hüsranla sonuçlanmaktadır. Doğru kişi ile yapılmayan evlilikler ya boşanma ile sonuçlanmakta ya da kişilerin hayatları adeta kabusa dönerek devam etmektedir. Uzun ve mutlu evliliğin karşılıklı saygı ve doğru iletişimle mümkün olduğunu dile getiren Üsküdar Üniversitesi Rektörü Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan, dünyaya aynı pencereden bakmanın ve ortak kültürlerden gelen bireylerin evliliklerinin en az problemle sürdüğünü belirtiyor.

Mutlu Evliliğin Sırları

Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan uzun ve mutlu evliliğin sırlarına ilişkin önemli değerlendirmelerini aşağıda sizler için sıraladık

* Birbirinizi tanıyacak kadar zaman bırakın: Evlilik alel acele alınacak bir karar değildir. Hem eş adayınızı hem de ailesini yakından tanımalı, yaşam tarzları, hayat bakış açıları gibi konularda yeteri kadar fikir sahibi olmalısınız.

* Ailelerin rızasını alın: Hayat bir tecrübedir. Evlilik gibi önemli bir kararı alırken bu konuda tecrübe sahibi olan aile büyüklerinin görüşleri, onayı alınmalıdır. Evleneceğim kişi ile ben yaşayacağım, annem babam yaşamayacak, düşüncesi tamamen yanlıştır. Evlilik iki kişi arasında yapılan bir anlaşmadır ama bir ömür sadece eşler arasında geçmez. Mutlaka iki tarafın aileleri ile de uyum içerisinde olmak, asgari müşteriklerde buluşmak gerekir.

* Dış görünüşten ziyade, iç güzelliğe, huy ve karaktere önem verilmeli: İnsanların dış görünüşleri ne kadar muhteşem olursa olsun, ahlakı iyi değilse huyu ve karakteri sizin ile uyumlu değilse bir süre sonra anlaşmazlıklar ortaya çıkar.

* Düşüncelerinizin, görüşlerinizin ve inançlarınızın örtüşmesine dikkat edin: Evlenmeden önce insanların en sıklıkla düştükleri hata ben evlendikten sonra onu değiştiririm, demektir. Eğer, eş adayınızın düşünceleri, görüşleri, inançları sizin ile uyumlu değil ise değiştirmeniz çok zordur. Aranızda sonradan mutlaka çatışmalar çıkacaktır.

* Siyasi ve ekonomik bakışınızın ortak olmasına dikkat edin: Siyasi görüşü ya da ekonomik bakışı sizden çok farklı olan birisi ile evlendikten sonra sorunlar yaşamanız büyük olasıdır. Örneğin, alışveriş çılgınlığı olan bir kadın ya da parasını çarçur eden bir erkek ile yaşamak bir çok problemlere sebep olabilir.

* Aldığınız kültürün birbirinize yakın veya tamamlayıcı olmasına özen gösterin: Kültürel farklılıklar evlilikte çatışmaları doğuran en önemli konulardan biridir.

* Bilgi, görüş ve anlayış düzeyinizin birbirine yakın olmasını tercih edin: Evlilikte eşiniz ile arkadaş olmanız, oturup sohbet edebilmeniz çok önemlidir. Bilgi düzeyiniz ve görüşleriniz zıt ise eşiniz ile arkadaş olmanız çok zor olacak, aranızda çatışmalar çıkacaktır.

* Mal varlığı konusunda birbirinize yakın olmayı tercih edin: Aksi takdirde bir taraf diğerine karşı ezik olacaktır.

* Zararlı alışkanlıkların olup olmadığına dikkat edin: Evlendikten sonra zararlı alışkanlıklarını bırakacağını söyleyen kişilere kesinlikle inanmayın.

Yukarıda saydığımız maddeler dışında mutlu evliliğin sırları arasında, yaşça ve psikolojik olarak kişilerin evliliğe hazır olması, kişilerin doğal davranması, kalbinizin sesini dinlemek önemlidir. Görünüşte karşınızdaki kişinin yukarıdaki kriterlerin hepsini yerine getirdiğini gözlemlersiniz fakat içinizden bir ses bu kişide bir gariplik var, bir türlü güvenemiyorum, diyorsa iç sesinize kulak verin. Gerçekten karşınızdaki kişi çok profesyonel bir şekilde karşınızda oynuyor, gerçek kimliğini, kişiliğini gizliyor olabilir.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın mutlu evliliğin sırları ile ilgili belirttiği kriterler umarız size rehber olur.

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Satın almak için linki tıklayın: shopier.com/14668678

Kadim kozmik bitkilerin enerjilerinin tezahürü ile siz de bolluk bereket içerisinde bir hayat yaşamak ister misiniz? Kozmik bolluk bereket bitkilerinin ve kozmik bolluk bereket tılsımının yer aldığı kese + İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi kitabı arayan ilk 72 kişiye kargo dahil 150 TL. Kese, yazarımız tarafından kişinin ismi ile kişiye özel kozmik bolluk bereket, kısmet, şifa frekans enerjisi ile kodlanacaktır. Allah’ın izni ile bu kese, ruhsal negatif enerjilerden arınmanıza, maddi manevi hayatınızdaki blokajların kaldırılmasına, hayatınıza bolluk, bereketi, huzuru, sağlığı çekmenize, iş, evlilik kısmetinizin açılmasına vesile olacaktır. Kese sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için tel 0212 284 19 41-0532 547 99 57 (WhatsApp)

Evinizde, arabanızda, iş yerinizde, çalışma masanızda, kol çantanızda bulundurmanız için “bolluk bereket, sağlık, huzur, celbi rızk, kısmet, ruhsal negatif enerjilerden arınma, blokajların kaldırılması için kese”.

Evrende herkese yeter kadar bolluk ve bereket var. Yeter ki, biz istemesini ve çekmesini bilelim, vesilelere sımsıkı sarılalım. Sahip olmayı istediğiniz gerçekliğin frekansına kodlanarak uyumlandığınız zaman artık o gerçeklik size ait olur.

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 150 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

🍀 Hematit Taşının Faydaları 🍀
🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.
🍀 Anemi (kansızlık) hastalığını tedavi eder.
🍀 Böbreği sağlıklı tutar.
🍀 Hasar görmüş dokuların yeniden oluşmasına yardım eder.
🍀 Bel soğukluğunu önler ve iyi gelir.

HAYATINIZDAKİ DEĞİŞİKLİKLERİ ŞAŞKINLIKLA İZLEYECEKSİNİZ!

 

 

 

 

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın