Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Koronavirüsten korunmak için hangi vitamin ve takviye gıda alınmalı?

Koronavirüsten korunmak için hangi vitamin ve takviye gıda alınmalı?

Koronavirüsten korunmak için hangi vitamin ve takviye gıda alınmalı? Koronavirüs’ten korunmak için  Prof. Dr. Osman Müftüoğlu’nun çok etkili olan tavsiyelerini aşağıda sizlerle paylaşacağız. Koronavirüse yakalananların sayısı her geçen gün artıyor . Çember o kadar daraldı ki, ilk başlarda bir tanıdığın tanıdığı koronavirüse yakalanmış diye konuşuluyordu. Artık, 1. kuşak akrabaları arasında 2-3 kişinin birden koronavirüse yakalandığına şahit oluyoruz. Mart ayı gibi koronavirüse yakalanıp yakından takip ettiğimiz kişiler ile şu an yakalanan kişileri karşılaştırıyoruz. Şu an koronavirüse yakalanan kişiler, çok şiddetli rahatsızlıklar yaşıyorlar. O nedenle, koronovirüse yakalanmamak için ne mümkünse yapmalıyız. Yakalandığımız zamanda hafif atlatabilmek için sağlıklı iken bağışıklık sistemimizi güçlendirmeli, koronavirüs karşısında etkili vitamin ve takviye gıdaları almalıyız.

Koronavirüsten korunmak için en önemli kalkan maske takmak. Tabi ki, maskeyi de kuralına uygun şekilde takmalıyız. Taktığımız maske ağzımızı ve burnumuzu güzelce kapamalı ve bezi kaliteli olmalı. Kalite testini 1 çakmakla yapabilirsiniz. Ağzınızda maske takılı iken çakmağı yakın ve üfleyerek söndürmeye çalışın. Eğer, maskeniz kaliteli ise istediğiniz kadar kuvvetli ve yakından üfleyin çakmakta yanan ateş sönmeyecektir.

Koronavirüsten korunmak için ikinci en önemli unsur, hijyene dikkat etmek. Sanki, elimizde yağlı boya var gibi düşünmeliyiz. Dışarıdan eve ya da iş yerine girdiğimiz zaman mutlaka ellerimizi doğru şekilde yıkamalıyız.

Koronavirüsten korunmak için üçüncü en önemli unsur, kalabalıklara karışmamak. Gereksiz çarşı pazar gezmelerinden kaçınmalıyız. Arkadaş, akraba toplanmaları, ziyaretleri yapmamalıyız.

Koronavirüsten korunmak için hangi vitamin ve takviye gıda alınmalı?

Koronavirüs’ten korunmak için yukarıdaki önlemleri aldıktan sonra yapmanız gereken bağışıklık sistemimizi vitamin ve takviye gıda ile desteklemek. Yapılan bilimsel çalışmalar da şunu gösteriyor ki, D vitamini oldukça etkili. Pek çok ülke örneğin İngiltere’de kış ayı boyunca vatandaşlarına takviye olarak D vitamini almalarını tavsiye ediyor. En önemli D vitamini kaynağı güneş. Fakat, özellikle koronavirüs ile mücadele ettiğimiz kış ayında maalesef dışarı pek çıkamadığımız için güneşten faydalanma imkanımız pek olmuyor. Sardalya, uskumru gibi yağlı balıklarda, sütte, yoğurtta D vitamini var ama bunlar günlük ihtiyacımız olan D vitamini için yeterli olmamaktadır. Vücudumuzun ihtiyacı olan D vitamininin %95’i için güneşe ihtiyacımız var. Güneşten D vitamini alamadığımız zaman takviye ürünler ile temin etmeliyiz. Kaliteli ve düzenli D vitamini takviyesi özellikle Covid 19 enfeksiyonunda hem hücresel bağışıklığı hem de yapısal bağışıklığı, antikor üretimini aktive ediyor. 

Takviye gıda olarak alınması gereken günlük D vitamini miktarı 1000 ünite civarında olmalı. Mümkünse kan tahlili yaptırıp vücudumuzdaki D vitamini miktarını tespit edip doktor kontrolünde almamız gereken D vitamini dozunu belirlemeliyiz. Çünkü, vücudumuzdaki D vitamini çok düşük olabilir günlük alacağımız 1000 ünite D vitamini yeterli olamayabilir. Ama, doktor tavsiyeyi olmadan günlük aldığımız D vitamini dozu 1000 üniteden fazla olmamalı.

Önemli bir nokta, D vitaminin lipozomal formları çok daha etkili olmaktadır. Piyasada satılan D vitamini ürünlerinin maalesef çoğu çöp, içinde D vitamini yok, olsa da emilmiyor, emilse de aktive olmuyor. Bu durumda, hem paramızı hem umutlarımızı boşa harcamış oluyoruz, sağlığımız açısından hiçbir fayda sağlamıyorlar.

Not: Bu yazı Prof. Dr. Osman Müftüoğlu’nun instagram hesabından yayınladığı videosundan derlenmiştir.

Kaynak: https://www.instagram.com/p/CHIyCdzpruc/

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 70 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Kapıda nakit ödeme sistemi ile sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Not: Hematit taşının faydaları başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/hematit-tasinin-faydalari/

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Instagram’da bizi takip etmek için tıklayın: https://www.instagram.com/ilahisifa/

instagram logo ile ilgili görsel sonucu

Koronavirüsten korunmak için hangi vitamin ve takviye gıda alınmalı , D vitamini alınması gereken en önemli takviye gıda.

 

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın