Ana Sayfa / Dua / İşlerin yoluna girmesi için okunacak esma

İşlerin yoluna girmesi için okunacak esma

İşlerin yoluna girmesi için okunacak esma , bozuk işlerin düzelmesi, işlerin yoluna girmesi, önünüzün açılması için okunacak ism-i şerif . Aşağıda sizlerle paylaşacağımız ism-i Şerif Erba’in-i İdrisiyye’de 9. ism-i şerif olup, maddi manevisi tüm işlerin yoluna girmesi, eşler arası muhabbet, içki zina gibi kötü alışkanlıklardan kurtulmak niyetiyle okunması tavsiye edilmiştir. Bozuk olan işlerin düzelmesi niyetiyle de okunabilir.

Bozulan işlerin düzelmesi ve işlerin yoluna girmesi niyetiyle bu aşağıda yazacağım isim-i şerifi süresiz olarak sabah akşam okumaya devam edilmesi tavsiye edilmiştir. Başlamak için ilk aşamada 21 günlük bir program yapabilirsiniz. Okuma adeti tavsiyesi yoktur ama sabah ve akşam 101 er defa okuyabilirsiniz. Özel günlerde de okunabilir.

İşlerin yoluna girmesi için okunacak esma

“Yâ Samedü min ğayri şebîhin felâ şey’in kemislihî, yâ Samed!”

Anlamı

“Ey Kendisinin hiçbir benzeri bulunmayan, herkes Kendisine muhtaç olup, Kendisi hiçbir şeye muhtaç olmayan ve hiçbir şey Kendisine benzemeyen! Ya Samed!”

Bu ism-i şerifin faziletleri

  1. Kendisi hakkında açlıktan endişe eden bir kişi bu ism-i şerifi zikrederse Allâh-u Te’âlâ onu ya maddi yiyeceklerle ya da batını (manevi) gıdalarla doyurur.
  2. Her kim zina, livata (eşcinsellik) ve içki gibi kötü işlere mübtela olup tevbe etmek ister de perşembe gününden başlayarak üç gün oruç tutup, bu günler içerisinde haram ve şüpheli yiyeceklerden, yağlı yiyeceklerden, et yemekten ve tüm hayvani gıdalardan sakınarak her gün bu ism-i şerifi, perşembe günü imsaktan sonraki ilk saatte, cuma günü imsaktan sonraki beşinci saatte, cumartesi günü imsaktan sonraki ikinci saatte, bu saatleri kollayamayan ise her hangi bir saatte bin (1000) kere zikrederse Allâh-u Te’âlâ onu hidayet edip, doğru yola kavuşturur. Böylece in şâ Allâh haramlardan sakınan takva sahibi birisi olur, günahlardan nefret eder.
  3. Zahiri ve batını hallerini düzeltmek isteyen kişi bu ism-i şerifi zikretmeye devam ederse bu isteği gerçekleşir ve tam bir kabul görür. Bu ism-i şerife devam eden kişinin halleri ne kadar bozuk olsa da Allâh-u Te’âlâ onları yoluna koyar.
  4. Eşinin veya çocuklarının fuhuşla alakalı günahlara bulaşacağından endişe eden kişi bu ism-i şerifi (safrandan elde edilen) kırmızı bir mürekkeple ceylan derisine yazıp bir şey içine koyarak onun üstüne takar. Artık o kişiye hiçbir kimse fuhş bir niyetle yaklaşamaz, buna teşebbüs eden kişi helak olur.
  5. Allâh-u Te’âlâ bu ism-i şerifi Yûşâ (Aleyhisselâm)a indirmiş ve bu ism-i şerifin bereketiyle onun kavmini ıslah etmiş ve hükümlerini onlar üzerinde geçerli kılmıştır. Bu ism-i şerif kemali bir isim olduğundan kendisine devam edeni Allâh-u Te’âlâ bütün sözlerinde ve hallerinde kemale erdirir. Artık bütün işlerinde herkes ona yönelir. Zira Allâh-u Te’âlâ’nın sıfatlarından olan Samed “Bütün isteklerde kastedilen Zat” demektir.
  6. Her hangi bir maksadına ulaşmak isteyen kişi bu ism-i şerifi dokuz bin (9000) kere okuduğunda muradına nail olur.
  7. Bu ism-i şerifi her gün bin (1000) kere zikreden kişinin Allâh-u Te’âlâ günahlarını sevaplara tebdil eder ve günahlara karşı ona ikrah (nefret ve soğukluk) verir.
  8. Bu ism-i şerifin duasına devam eden kişi şeriat adabıyla müeddeb biri olup, farz namazların, sünnet ve nafilelerin, oruç, zekat ve hac vazifelerinin hukukuna riayet ederse, ayrıca dış ve iç alemini fuzuli işlerden korursa, nefsine arzularını ve isteklerini vermezse, işte bu kişi gerçekten bu ism-i şerif ile dua etmeye müstahak olur.
  9. Bu durumda olan kişi bu ism-i şerifi yirmi yedi gün boyunca her gün dokuz bin (9000) kere okursa, onun bütün sözleri ve işleri Allâh-u Te’âlâ’yı razı eder, Allâh-u Te’âlâ ona ruhani alemin lezzetini ve rabbani ayetlerin rumuzunu (işaretlerini) çözme makamını ihsan eder. Artık o kişinin bütün fiilleri ve amelleri sadece Allâh için olur. Mertebeleri ve dereceleri akl-u idrakin fevkinde olur.
  10. Her hangi bir derde mübtela olan veya hapse düşen kişi manen kendisine yönelse onun teveccühü bereketiyle biiznillâh-i Te’âlâ halas olur. Hatta onun yüzünü gördüğünde Allâh-u Te’âlâ’dan muradını isteyen kimse dahi muradına nail olur.

[Şihâbüddîn es-Sühreverdî, Şerhu’l-esmâi’l-erba’în, Yazma Nüsha, Ayasofya, no:377, verak:112; Ayasofya, no:3358, verak:144, Yazma Bağışlar, no:2773, verak:4; Beyazıd Devlet, no:1256, verak:12; Muhammed ibnü Hatîriddîn, el-Cevâhiru’l-hams, sh:217-219; Allâme Şeyh Muhammed et-Tûnusî, er-Ravzatü’s-sündüsiyye fi’l-esmâi’l-İdrisiyyeti’s-Sühreverdiyye, sh:15-16; Fazlullâh Muhammed ibnü Eyyûb, Fetâve’s-sûfiyye, verak:140]

Kaynak 1: https://cubbeliden.blogspot.com/2017/03/ya-samedu-min-gayri-sebihin-fela-seye.html

Kaynak 2: mutlusanalp Instagram sayfası https://www.instagram.com/p/CXs3tAQtusP/

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 250 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

🍀 Hematit Taşının Faydaları 🍀
🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.
🍀 Anemi (kansızlık) hastalığını tedavi eder.
🍀 Böbreği sağlıklı tutar.
🍀 Hasar görmüş dokuların yeniden oluşmasına yardım eder.
🍀 Bel soğukluğunu önler ve iyi gelir.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın