Ana Sayfa / Kişisel Gelişim / Hayatı kendinize zorlaştırmayın

Hayatı kendinize zorlaştırmayın

Hayatı kendinize zorlaştırmayın 

Bu dünyada yaşadığımız kısa aralığını en iyi şekilde değerlendirmek için kendimize karşı sorumluluğumuz var. Bu sorumluluğumuzu yerine getirebilmek içinde “kendimize” ihtiyacımız var. 3 günlük dünya, imtihan dünyası diyoruz, gerçekten de öyle. Özellikle, 40 yaşın üzerindekiler şöyle bir düşünsün, hayatlarından kimler geldi, kimler geçti. Dede, büyükanne, hala, teyze, dayı, anne, baba, bunlardan şu an kaç tanesi hayatlarında. Ne olaylar yaşadılar. Geçmişte çabaladıkları, olmadı diye üzüldükleri pek çok şey şu an için bir anlam ifade etmiyor olabilir. Çoğumuz bir karmaşa, koşuşturmaca içerisinde, yaratılış gayemizin ne olduğunu anlamadan yaşıyor, bu dünyadan bir misafir gibi hızlı bir şekilde geçiyoruz. Aslında, bilincimiz açık olur, yaratılış gayemize uygun yaşarsak hem bu dünyada hem de ahirette cennette yaşamak mümkün.

1. Ne hissettiğinize kafayı takmayın. Ne hissederseniz öyle olur, ne düşünürseniz o olur. Önce buna kendinizi inandırın. Eğer sürekli negatif düşünürseniz negatiflikleri çekeceksiniz demektir. Negatifliklerin sebebi siz değilsinizdir ve kontrolde edemiyor olabilirsiniz ama sürekli düşünerek etkisini büyütebilir kendinizi ona daha çok yaklaştırmayabilirsiniz.

2. Kaygılanmayı bırakın. Kaygılanmak bazen olacakları daha da kötüleştirebilir. Eğer gördüğünüz işaretleri kötü bir şeyler olacağı şeklinde yorumlarsanız zaten kötü bir şeyler olmasını çağırmışsınız demektir.

3. İç dünyanızla barışın. Eğer mutlu olmak istiyorsanız kendinize sürekli kötüyüm ya da kötüsün demeyi bırakmalısınız. İnsanlar kendi kendilerine sürekli ne hissettiklerini ve düşündüklerini, başkalarının kendileri hakkında söylediklerini ve bunun ne anlama geldiğini söylerler. Maalesef bu söylemlerin çoğu hayalidir. Eğer konu hakkında kesin bilginiz yoksa varsayımlar yapmaya başlarsınız ve varsayımlarınızı ne kadar çok tekrar ederseniz kendinizi o kadar çok inandırırsınız.

4. Kendinizi adam gibi eleştirin. İnsanın kendini yargılaması kaçınılmazdır. Başkalarını yargılamaktan da kendini alamaz. Siz her neyi başarıyor olursanız olun onu daha iyi başarabilecek veya tam tersi birileri olabilir. Siz iyiyken başkaları daha iyi, siz kötüyken başkaları daha kötü olabilir. Eğer birini eleştiriyorsanız işte bu noktada kendinizi doğru noktaya koyabilmeniz önemlidir. Her şeyi bilmeden başkalarını değerlendirmek ve kendinizle kıyaslamak aptallıktır. Eğer değerlendirme kriterleriniz sadece size has kriterlerse hiç bir anlamı yoktur.

5. Suçluluk hissetmeyi bırakın. Çünkü bu hiçbir şeyi değiştirmez. Bu sadece yaptığınızın sorumluluğunu aldığınızı gösterir, hayatınıza yeni bir şey katmaz. Eğer bir konuda suçluluk hissediyorsanız o konuyu düzeltmek adına bir şeyler yapabiliyorsanız ne ala, yoksa dövünmek ve üzülmek bir işe yaramayacaktır.

6. Başkalarını sizin hakkınızda söylediklerine kafayı takmayı bırakın. Kötü niyetli insanların sizin kafanızı karıştırmalarına izin vermeyin. İyi insanlar sizi mutlu etmeye çalışırlarken kötü insanlar, sırf sizin rahatsızlığınızdan duyacakları keyif adına kötü şeyler yaparlar. Aslında onların söyledikleri sözü dikkate aldığınızda siz kendi kendinize kötülük yapmış olursunuz. Eğer kendinizle çok meşgulseniz bu sesleri duyar ve üzülürsünüz. Maalesef bu tip durumda yapıcı eleştirilerde araya kaynar gider.

7. Planladığınız gibi gitmeyen hayat ya da kariyerinizi kafaya takmayın. Hayatınızla ilgili yaptığınız planlarda ne kadar katı olursanız o kadar çok üzülürsünüz. Dünya sürekli değişim içindedir. Yaptığınız planı belki her gün değişen koşullara göre gözden geçirdiğinizde birçok şeyin değiştiğini göreceksiniz. Planlama insanların dikkatli düşünmeleri için gereken bir disiplin olmakla beraber neleri yapmamaları gerektiğini de göstermesi açısından önemlidir. Bu yüzden plan sizi sürekli gerçekçilik yolunda tutacaktır.

8. Başkalarının kendi kararlarının sorumluluğundan kaçmalarına müsaade etmeyin. Yani başkalarının aldıkları kararlarla kendilerine yaptıkları kötü şeylerin sorumluluğunu siz üstlenmeyin. Herkes kendi hayatını yaşar ve kendi hayatından sorumludur. Kendi hayatını nasıl yaşamak istiyorsa insanlar öyle yaşarlar, siz müdahale edemezsiniz. Anne, baba, eş, kardeş, çocuk, hayatınızdaki herkes sorumluluklarını bilmeli. Aşırı fedakarlık hem size hem de karşınızdaki insana zarar verir.

9. Kişisel özelliklerinizden utanmayın. Kişisel özelliklerinizi beyninizde yaratırsınız. Aslında kişisel özellikleriniz sözlerinize ve hareketlerinize kattığınız anlamdır. Eğer başkalarından farklı iseniz kaygılanmayın. İnsan başkasını değiştiremez ama kendisini değiştirebilir. Çoğu insan “özde ve sözde bir” olma sözünü benimserken pratiğe geçirmekte zorlanır. Eğer kendinize uzaktan baktığınızda beğenmiyorsanız değiştirin. Ve her zaman kendi yolunuzu çizin ve onu takip edin.

Kaynak:http://blog.milliyet.com.tr/hayati-kendinize-zorlastirmayin/Blog/?BlogNo=45616

10. İlahi kanunlara uygun yaşayın. Bu yazımızdaki son madde ama bize göre en önemlisi, Yüce Yaratıcımız’ın emir ve yasaklarına uygun bir hayat yaşamalı, ibadetlerimizi aksatmamalı, Kur’an-ı Kerim ve Sevgili Peygamberimiz’in (sav) hadis-i şerifleri hayatımızda her daim rehber olmalı, onlara uygun bir yaşam sürmeliyiz.

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 150 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Kapıda nakit ödeme sistemi ile sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Hematit taşının faydaları

🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Negatif enerjilerden ve nazardan korur.
🍀 İş ve özel hayatta sürdürülebilir, sağlıklı ilişkilerin ortaya çıkmasında çekim gücü vardır.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında detaylı bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Instagram’da bizi takip etmek için tıklayın: https://www.instagram.com/ilahisifa/

instagram logo ile ilgili görsel sonucu

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren, Yorgunluk ve Grip Savar MÜTHİŞ BİR ÜRÜN

SIBERIAN NOVAMIN TAKVİYE EDİCİ GIDA VE VİTAMİN KOMPLEKSİ

 

65 ülkede ürünleri satılan, dünyaca ünlü, SIBERIAN WELLNESS firmasından MUCİZEVİ bir ürün.
Ürün 23 yıllık klinik araştırmalar sonucunda Rus bilim adamı Vladimir Nikolaevich tarafından geliştirilmiştir.
2015 yılında ürün Profesör T. S. Morozkina tarafından tekrar güncellenmiştir.
🌍 Tüm vücutta şekli değişmiş bozulmuş hücreleri onarır ve yoğun A, E, C vitaminleri içerir.
🌍 Bağışıklık sistemini güçlendirir.
🌍 Kronik yorgunluğa iyi gelir.
🌍 Grip ve soğuk algınlığına karşı vücut direncini arttırır, hastalık durumunda hızlı iyileşme sağlar.
🌍 Enfeksiyonların vücuda girmesini engeller.
🌍 Güçlü antioksidan özelliği ile kanserden korur, yaşlanmayı önler.
🌍 Mide ve onikiparmak bağırsağı ülserinin önlenmesinde etkilidir.
🌍 Kalp sağlığını korur.
🌍 Sporcuların kaslarını daha iyi performans sunması için uyarır.
🌍 Nörolojik rahatsızlıkları olanlara rahatlatıcı etki yapar.
🌍 Göz ve merkezi sinir sisteminin fonksiyonlarının destekler.
🌍 Sindirimi destekler.
🌍 Kaslarda hücre hasarlarını onarır.
🌍 Egzersiz esnasında yağ yakımı arttırarak zayıflamayı hızlandırır.
🌍 Kemoterapi görmüş hastalarda bağışıklık çöker, karaciğer zarar görür, Novomin ise böyle durumlarda tam destek sağlar.
🌍 Su – tuz dengesini sağlar.
*** Ürün fiyatı 75 TL.
*** Detaylı bilgi için 0212 284 19 41-0532 547 99 57nolu telefonlardan bizi arayabilir, çağrı atabilir, WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz.

Neden Siberian Wellness ürünlerini kullanmalısınız?

*Siberian Wellness firması, 1996 yılında Novosibirsk’te kurulmuştur. Tüm bu yıllar içerisinde en geniş kapsamlı patentli gıda takviyeleri ve cilt bakımı ürünleri geliştirmekte ve üretmektedir.
* Ürünlerinin temelinde uzun yıllar Baykal ve Gornıy Altay’da yetişen otların benzersiz özellikleri yatmaktadır.
* Siberian Wellness, firmasının ürünleri, doğal bitkisel ham maddeler kullanılarak üretilmekte ve dünyanın 65 ülkesinde satılmaktadır.
* Yüksek teknolojiler, doğal içerikler ve eko-yaklaşım ile üretilen ürünler, başta FDA olmak üzere uluslararası kabul görmüş kalite standartları firması tarafından onaylanmış, belgelere sahiptir.
* Bu nedenle, bizler ürünleri içimiz rahat güvenle ve memnuniyetle kullanıyor ve herkese şiddetle tavsiye ediyoruz.

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın