Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Göz kapağı şişmesine ne iyi gelir

Göz kapağı şişmesine ne iyi gelir

Göz kapağı şişmesine ne iyi gelir , göz şişmesine iyi gelen doğal yöntemler. Baharın gelişiyle birlikte alerjisi olanlar yine alerjik reaksiyonlardan biri olan göz şişmesine çözümler aramaya başladı. Göz şişmesi her zaman alerjik nedenlerden dolayı olmayabilir. Göz şişmesi bazen göz kapağında bazen de gözün alt kısımlarında meydana gelebilir. Peki göz şişmesi neden olur, göz şişmesine ne iyi gelir? Gelin göz şişmesine iyi gelen doğal yöntemlere birlikte bakalım.

Göz Şişmesi Neden Olur?

Alerji: Göz şişliği probleminin en temel nedeni, alerjiden kaynaklıdır. Alerjik sorunları, bu bölgede şişliklerin ortaya çıkmasına neden olur. Alerjiden kaynaklı olan göz şişliği genel olarak ağrı göstermez. Daha çok kaşıntı problemiyle oluşan bu sorunun temelinden farklı nedenler olabilir. Uzman doktora başvurmak gereklidir.

Göz Kapaklarında İltihap: Gözün kapak kısmında oluşan şişlik çoğunlukla bu kapaklarda oluşmuş iltihaba bağlıdır. İltihap nedeniyle meydana gelen sorunun çözümü için dikkat edilmesi gerekir.

Uykusuzluk: Göz şişliği kapaklarda değil alt torbalarda meydana geliyorsa bunun temel nedenlerinden birisi de uykusuzluktur. Uykusuzluğun yanında sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıklar, sıkıntıyı artırabilir.

Göz kapağı şişmesine ne iyi gelir

Çiğ Patates

Göz şişmesine iyi gelmesi için buzdolabında 2 saat beklettiğini çiğ patatesleri çıkardıktan sonra gözlerdeki şişkin taraflara koyabilirsiniz. Soğuk olması nedeniyle kan dolaşımı hızını artıracaktır.

Buz Koymak

Gözlerde şişlik sorunu kan dolaşımının yetersiz olmasından dolayı kaynaklanabilir. Buz uygulaması, kan dolaşımının daha hızlı olmasını sağladığından şişlik seviyesini düşürecektir.

Yumurta Akı Maskesi

Göz şişmesi için; yumurtanın sarısını ve beyazını ayırıp beyaz kısmını iyice karıştırın. Karıştırdığınız yumurtayı bir fırça yardımıyla gözaltlarınıza ve göz kapağınıza uygulayın, kurumasını bekleyin. Gözlerinizdeki gerginliği hissedeceksiniz. Ayrıca bu gerginlik göz çevresindeki kırışıklıklar içinde oldukça faydalıdır. Kuruyan yumurtayı 5-10 dakika daha gözlerinizde tuttuktan sonra bol su ile durulayınız.

Çay Poşeti

Gözler için en pratik ve kolay yollardan birisi, çay poşetlerinin gözlere konulmasıdır. Gözlere çay poşetini koymadan önce sıcak suya koyup 5 dakika bekletmeniz, sudan çıkarttıktan sonra en az 2 dakika bekletmeniz gerekecek. Sonrasında gözlerinize yerleştirip, şişlik seviyesini en aza indirebilirsiniz.

Kaynak: https://www.hurriyet.com.tr/mahmure/galeri-goz-sismesine-ne-iyi-gelir-goz-sismesine-iyi-gelen-dogal-yontemler-41792681/1

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 200 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Kapıda nakit ödeme sistemi ile sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Not: Hematit taşının faydaları başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/hematit-tasinin-faydalari/

göz kapağı şişliğine ne iyi gelir , göz kapağı şişmesi bitkisel tedavi , göz kapağı şişkinliğine ne iyi gelir , göz kapağının şişmesine ne iyi gelir , şişen göz kapağına ne iyi gelir , göz kapağı şişine ne iyi gelir .

Göz kapağı şişmesine ne iyi gelir , göz kapağı şişmesi bitkisel tedavi , göz kapağı şişliğine ne iyi gelir , göz kapağı şişmesi ne iyi gelir , göz kapağı şişkinliğine ne iyi gelir , göz şişmesine ne iyi gelir .

 

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın