Daha huzurlu bir alan yaratın.

Muhtemelen çevresel unsurları uyumlu hale getiren bir Çin felsefi olan feng shui terimini biliyorsunuz. Feng shui evreni, dünyayı ve insanı birbirine bağlayan metaforik “görünmez güçler” terimleriyle mimariye odaklanır.

Feng shui olsa da olmasa da, refahınız ile yaşadığınız yer arasında güçlü bir bağ bulunur. Evinizi resimleyin. Odaların her biri hangi amaçlarla hizmet ediyor? Yemek, temizlik, uyku, televizyon izlemek mi? Odanızda bir sonraki gün için gevşemek, hazırlanmak ve plan yapmak hatta yaratmak için kaçabileceğiniz bir alanınız var mı?

Daha huzurlu bir alan yaratmanıza yardımcı olmak için yapabileceğiniz dokuz detay var:

Evinizi daha huzurlu yapmanın yolları

1. Dekorasyonda Himalaya tuz lambası kullanın.

Himalaya tuz lambası hoş bir obje olsa da, sadece bir aydınlatıcı değildir. Himalaya Dağları’nın eteklerinden çıkarılan pembe tuz kristallerinden yapılmış olan Himalaya tuz lambalarının çeşitli şifai özellikleri olduğu biliniyor.

Öncelikle tuz higroskopiktir. Yani su moleküllerini çevresinden çekiyor demektir. Su moleküllerini çekerken de odanın içindeki kirletici maddeleri de yakalarlar. Odaya detoks yaparak alerjiyi ve astım semptomlarını azaltır, daha saf bir ortam bırakır.

Himalaya tuzu lambalarının negatif iyonlar saldığı da söylenir. Bu, arınmaya, stres azaltmaya, enerji düzeylerini artırmaya ve daha iyi uykuyu geliştirmeye yardımcı olur.

2. Uçucu yağlar kullanın.

Daha dinlendirici bir yaşam alanı yaratmak istiyorsanız, listenizde bir yağ difüzörü bulunmalıdır.

Aromaterapi; çiçekler, yapraklar, saplar ve diğer bitki parçalarından çıkarılan doğal yağları kullanarak psikolojik ve fiziksel refahı geliştirir. Bu doğal esans yağlarından gelen aroma, beyin işlevini harekete geçirmeye yardımcı olur. Yağlar deriden de emilebilir.

Uçucu yağlar aromaterapi difüzöründe kullanılabilir. Dağıtıcı seçerken, aşağıdakilerden bazıları da dahil olmak üzere çeşitli seçenekleriniz vardır:

• Buhar difüzörü
• Mum difüzörü
• Araba difüzörü
• Taş difüzör
• Uçucu yağ menlendiricileri

Himalaya tuz lambaları gibi diffüzörlerin de önemli faydaları var. Bu aletler havayı temizlemeye ve nemden arındırmaya yardımcı olurlar, ancak odanızın hoş kokmasına yardımcı olur. Ruh halinizi yükseltebilir, böcekleri püskürtebilir ve eninde sonunda stres atmanıza yardımcı olabilirler.

Her difüzör farklıdır, bu yüzden satın almadan önce aradığınız şeyin tam olarak ne olduğunu anlamaya dikkat edin.

3. Dışarıyı içeriye getirin.

Doğa, seslerden ve kokulardan görsellere ve açık havaya kadar her alanda iyileşme gücüne sahiptir. Ağaçların arasında yürüyüş yapmak ve deniz kenarında koşmak için daha fazla vakit ayırın.

Bununla birlikte, dış dünyayı evinize getirmenin de kolaylıkları yok değil. Daha ferah bir alan yaratmak için evinizi dekore ederken açık havayı yansıtan renkleri seçin. Beyaz, gri veya bej gibi yumuşak tonlar gevşeme hissi uyandırmaya yardımcı olabilir. Birlikte iyi uyum sağlayan renklerin olması sadece estetik olarak önemli değildir, aynı zamanda duvarlar, zeminler, mobilyalar ve diğer öğeler arasında uyum olmalıdır.

Kullandığınız renklerin yanı sıra, evinize daha fazla doğal ışık girmesini sağlayın. Enerji tasarruflu florasan lambalar sert ışık verir ve zamanla baş ağrısı ve göz yorgunluklarına neden olabilir. Bunun yerine doğal, sakin ışık için güneşi kullanın. Doğadan ilham alan ışıkları veya mumları kullanın. Tavandan güçlü bir doğrudan ışık yerine yanlardan gelecek soft ışıkları tercih edin.

4. Zihninizi rahatlatmak için dikkat dağıtıcıları kaldırın.

Dijital ve elektrik dünyasında yaşıyoruz. Sürekli olarak bağlıyız, iş ve eğlence için birçok farklı aygıta bağlı yaşıyoruz. Ve bu araçlar belirli görevleri daha kolay hale getirirken, hayatımıza daha fazla stres getirebilir. Bu cihazlar yorgunluğa, strese ve hatta bağışıklık sisteminizi zayıflatmaya neden olabilecek elektromanyetik radyasyon yayıyor. Tabii çöpe atın demiyorum ama kullanımını sınırlandırın. Birçok uzman yatmadan önce elektronik kullanımından kaçınmayı öneriyor.

5. Aynaları kaldırın.

Feng shui, enerji doğru ayarlanmazsa aynaların bunu yansıtabileceğini ve bir endişe ve huzursuzluk ruhu yaratabileceğini öğretir. Bazı çalışmalar, çok fazla aynanın stres seviyenizi artırabileceğini gösterir.

Aynalar bir alanı genişletmeye yardımcı olabilirken, dikkat de dağıtabilir. Aynalarınızı başka odalarda saklayın ve bunun yerine stres ve kaygınızı azaltmaya yardımcı olacak öğelere odaklanın.

6. Doğal malzemeler kullanın.

Refah alanınızı dekore ederken ahşap, kil veya mermer gibi doğal malzemelerden yapılmış nesnelere yatırım yapın. Çevrenizin zihninizdeki etkisi abartılamaz ve huzurlu bir alanda istediğiniz en son şey soğuk parçalardır. Doğal topraklı malzemeler soğuktan korumak için çevrenize daha fazla sıcaklık katacaktır.

7. Sade yaşamaya özen gösterin.

Minimalizm bir spektrumda var olabilir. Her yıl garajlarını temizlemeye çalışanlar, tamamen atık tutmadan yaşayanlar var. Tutmanın değil bırakmanın üzerine odaklanın.

Tabii ki evinizdeki her şeyi atmanız gerektiğini önermiyorum. Ama kesinlikle varlıklara daha az bağımlı olmak için yapılan bir çağrı yapmak istiyorum. Kendinize sorun: “Hayatım daha azla nasıl daha iyi olabilir?”

Ne kadar çok alırsanız, o kadar çok bakım yapmanız ve bunun için yer bulmanız gerekir. Yer kaplıyor ve zihniniz yığılıyor. Dağınık bir ev barış ve huzur içinde bir yer olamaz. Hüner doğru dengeyi bulmaktır.

8. Evinizi temiz tutun.

Havayı arındırmak ve odanızın düzenli olmasını sağlamak, evinizin her yerinde kir veya tozu arındırmak önemli adımlardır.

Bulaşıkları yıkamak ve kaldırmak için zaman ayırın, yatağınızı yapın, elbiselerinizi yıkayın ve çamaşırlarınızı katlayın. Temiz bir alan genel hijyeninizi arttırmakla kalmayacak, ruh halinizi de iyileştirecektir. Ortamınızdaki organizasyon ve temizlik, uyumsuzluklardan kaçınmanıza yardımcı olmak için şarttır.

Tüm eviniz ve refah alanınızla ilgilenmek için zaman ayırın.

Kaynak: https://www.aysetolga.com/evinizi-daha-huzurlu-yapmanin-yollari

9. İbadetlerinizi aksatmayın, kendinize vakit ayırın

Günümüzde kişinin düşüncelerinden ve duygularından daha fazla haberdar olmak, birkaç odayı temizlemek ve bir tuz lamba bulmakla refah bir anda gelmez. Bu şeyler kesinlikle ideal ortamı yaratacaktır, ancak bilmecenin en önemli parçası kesinlikle sizsiniz. Dinlenmek ve gevşemek için vakit ayırmanız gerekir. Bazen yalnız kalmak bile bunun için yeterli değildir. İçinize dönmeniz ve içinizi rahatlatmanız gerekir.

Yaratılış gayenize uygun yaşayın. Güne sabah namazını kılarak başlamanın verdiği huzuru hiçbir şey de bulamazsınız.

Hayatınızdaki değişiklikleri şaşkınlıkla izleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 200 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Hematit taşının faydaları

🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Negatif enerjilerden ve nazardan korur.
🍀 İş ve özel hayatta sürdürülebilir, sağlıklı ilişkilerin ortaya çıkmasında çekim gücü vardır.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında detaylı bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Evinizi daha huzurlu yapmanın yolları , başlıklı yazımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak daha fazla kişinin faydalanmasına vesile olabilirsiniz.