Ana Sayfa / Kişisel Gelişim / Düşüncenin iyileştirici gücü

Düşüncenin iyileştirici gücü

Düşüncenin iyileştirici gücü . Düşündüğümüz her düşünce ve söylediğimiz her düşünce yaratıcıdır, bizim geleceğimizi yaratır. O yüzden ne düşündüğümüze ve ne söylediğimize dikkat etmeliyiz. Güceniklik, kırgınlık, eskiden yaşadığımız zorlukları tekrar tekrar düşünmek bize daha çok zorluktan başka bir şey getirmez. Hayat bir bumerang gibidir. Ne yollarsan yolla sana geri gelecektir. Hayata karşı minnettar ve teşekkür halinde olma çok önemlidir. Evren minnettarlığı sever. Ne kadar minnettar olursanız o kadar minnet duyacağınız sebebiniz olur, minnet duyacağınız şeyleri hayatınıza çekersiniz.

Sadece sahip olduğunuz nesnelerden bahsetmiyorum hayatınızın kalitesini yükseltmekten bahsediyorum. Çok lüks bir arabaya sahip olabilirsiniz. Eğer sürekli kızgın ve kırgınsan, lüks bir arabayı sürüp sürekli nefret içinde isen, bir araba hayatına ne güzellik getirebilir ki? Onun yerine eski bir araban olup minnet ve teşekkür duygularında olmak daha iyi bir yaşamdır. Ve en önemlisi kim olduğunu sevip olduğun halinden memnun olmandır.

İnsanları öncelikle yapmaları gereken kendilerini sevmeleri, kendilerine değer vermeleridir. Biz Yüce Yaradanımızın adeta birer sanat eseriyiz. Sabahları uyanır uyanmaz ilk iş olarak yapmanız gereken, aynaya bakıp “seni seviyorum seni gerçekten seviyorum” demek, olmalıdır. Kendinizi olduğunuz gibi sevmek ve hayata son derece teşekkür dolu yaklaşmak gerekir. Teşekkür etmeyi çok kullanmalıyız.

İçimizdeki çocukla tekrar bağlantı kurmamız çok önemli. Uzun zamandır bir tarafa itilmiş ve ihmal edilmiş olan o küçük çocukla. Bunu yaptığınız zaman hayatınıza gelen mucizeleri izlemek şaşırtıcıdır.

Düşüncenin iyileştirici gücü

Bizim bir sorunumuz olduğunda panikleriz. Ne yapacağım şöylemi, böylemi diye düşünürüz, pek çok korku dolu düşünceler geçer aklımızdan. Fakat, yaklaşımımız farklı olmalı: Sorun olarak gözüken bir durumla karşılaştığımızda söylememiz gerekenler:

  1. Her şey yolunda
  2. Her şey benim en yüce hayrıma ilerliyor
  3. Bu deneyimden bana sadece iyilik ve iyi sonuçlar gelecek
  4. Güvendeyim

Eğer bu sorun küçükse 2-3 kere söylemen yeterli olacaktır. Eğer büyük bir mesele ise bunu hiç durmadan sık sık tekrarlayın.

Bunları söylemek sizi ve içsel durumunuzu sakinleştirecek ve sizin problem olarak gördüğünüz şeye İlahi Sistem, Yüce Yaradan bir çözüm getirebilecektir.

Biz bir sorunla karşılaştığımızda sorunu çözmemiz gerekmiyor. Düşünce biçimimizi düzeltmemiz gerekiyor.

Ve çözüm geldiğinde de teşekkür etmeyi hatırlamayı unutmayın.

Kaynak: Louise Hay https://ruhsalegitim.com/blogyazilari/louise-hay-ile-roportaj/

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın