Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Bitkilerin kozmik enerjileri

Bitkilerin kozmik enerjileri

Bitkilerin kozmik enerjileri, tüm varlıklarda olduğu gibi bitkilerde de enerji titreşimleri vardır, sahip oldukları enerjiyi bulundukları ortama yaymaktadır. Bitkiler zahiri ve batını yönüyle insanlığın emrine verilmiştir. Bitkiler kozmik enerjilerini ve psişik güçlerini Allah’ın en güzel sıfatlarının tezahürü olarak esmalardan almaktadır. Örneğin: Adaçayı zahiri olarak, sinirlilik, asabiyet ve stres halini bertaraf ederken, batıni yönü itibariyle de, negatif enerjilerin arındırılmasını sağlayan Ya Şafi esmasının tecellisidir.

 

Bazı bitkilerin psişik yönleri ve yaydıkları kozmik enerji vibrasyonları:

Adaçayı: Eviniz ve işyerinizde adaçayı yakarak dumanıyla tüm mekanlarınızı tütsüleyin; nazar, büyü, habis ruhlardan ve negatif enerjilerden mekanları arındıracaktır.

Anason: Birkaç parça anason bitkisini üzerinizde taşırsanız ya da evde, işyerinizde yanınızda bulundurursanız, hem size farkındalığı artıran vibrasyonlar verecek, hem de sizi negatif enerjilerden arındıracaktır.

Ardıç Tohumu: Bir tutam ardıç tohumu üzerinizde taşırsanız, sevgi, aşk, muhabbet enerjisini üzerinize çekersiniz.

Dereotu: Çocukların odasına koyulan bir miktar dereotu kozmik enerji etkisiyle habis ruhları uzak tutacaktır.

Elma Kurusu: Birkaç tutam elma kurusu, oluşturduğu kozmik enerji etkisiyle, aşk ve şans enerjilerini, bulunduğu ortama çekecektir.

Fesleğen: Evinizde, işyerinizde ve cüzdanınızda bulundurursanız, bereket enerjisi getirecektir.

Kaktüs Çiçeği: Elektronik cihazlardan yayılan radyosyonu emerek zararlı etkilerini azaltmaktadır.

Katır Tırnağı: Auranızı geçmiş ruhsal ve enerjisel arındırıcı özellikleri vardır. Yapmanız gereken sadece, bu bitkinin kurutulmuş yaprakları ve minik dallarını yakarak, çıkan dumanı ile bedeninizi tütsülemek olacaktır.

Karanfil: Kurutulmuş karanfil yapraklarını mor bir kese içerisine koyarak keseyi dikin. Kese şifa enerjisi verecektir.

Kimyon: Kişinin üzerinde taşıyacağı bir miktar kimyon, kişide sevgi titreşimleri kurarak cazibe etkisi oluşturacaktır.

Kişniş: Koruyucu frekanslar oluşturan bir bitkidir. Evinizin giriş dış kapı üst kısmına bir miktar koyabilirsiniz.

Melekotu: Bulundurulduğu mekanları tüm metafizik varlıkların, nazar ve musallat saldırısından uzak tutacaktır. Çok güçlü koruma enerjisi oluşturur.

Nar Kabuğu: Bir miktar nar kabuğu evinizde, iş yerinizde ve çantanızda bulundurmanız, bolluk bereket enerjisini davet edecektir.

Nane: Gece yastık altına koyulan bir parça nane, “uyku felci” olarak nitelendirilen, halk dilinde “karabasan” diye bilinen rahatsızlığa karşı koruyucu olacaktır.

Oğulotu: Bir miktar oğulotu işyerinizde bulundurmanız ticarethanenize bol müşteri gelmesine vesile olacaktır.

Sedir Ağacı: Sedir ağacının insanın fiziki ve ruh sağlığına yararları antik çağlardan beri biliniyor. Üzerinizde teninize değecek şekilde taşıyacağınız sedir ağacı, gerginlik, korku, izolasyon hissi ve aşırı bencilliğin giderilmesinde yardımcı olacaktır.

Söğüt Ağacı: Söğüt ağacının dallarıyla bir çalı süpürgesi yapın. Süpürgeyi yerden yaklaşık 15 cm yukarıda tutarak bulunduğunuz mekanı süpürün. Yüzeyde konumlanan negatif enerjileri def edecektir.

Yasemin Çiçeği: Yanınızda taşıyacağınız bir miktar yasemin çiçeği kurusu, sizi gören gözlerde pozitif kılacak, güzellik etkisi oluşturacaktır. Yaşam enerjinizi artıracaktır.

“İlahi Enerjiler ve Metafizik Çözüm” kitabından alıntı

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir