Ana Sayfa / Bebek Arabası / Bebek Arabası Modelleri / Bebek Arabası Modelleri

Bebek Arabası Modelleri

Çocuklar en değerli varlıklarımız. Anneler babalar çocuklarının  rahatı, mutluluğu için ellerinden gayreti gösterirler. Yaşam tarzınıza uygun kaliteli bir bebek arabası seçimi yapmanız hem sizin hayatınızı kolaylaştıracak, hem de bebeğinizin huzurlu bebeklik hatta çocukluk dönemi geçirmesine katkı sağlayacaktır. O nedenle, doğru seçim yapmanız için bebek arabası modelleri ni ve özelliklerini bilmeniz gerekir. Aşağıda, sizler için bebek arabası modelleri ni ve özelliklerini detaylı fakat basit bir şekilde sizler için açıkladık.

Baston Bebek Arabası Modelleri

Baston bebek arabası modelleri katlandığı zaman genellikle en az yer kaplayan ve hafif bebek arabalarıdır.   Ebeveynlerin tutup ittiği kollarının baston şeklinde olması nedeni ile bu isimle adlandırılmaktadırlar. Baston şeklindeki bu kollar kullanım amacına ve ebeveynlerin boyuna göre sağa sola, yukarı aşağı ayarlanabilme özelliğine sahiptir. Genellikle baston bebek arabası modelleri 4 tekerlekli ve klasik bir görünüme sahiptir. Kullanımı pratik, kolay ve az yer kaplayan bebek arabası modelleri dir.

bebek arabası modelleri

Travel Sistem Bebek Arabası Modelleri:

Travel sistem bebek arabaları özellikle bebeğin doğumundan itibaren kullanılabilen taşıma koltuklarının, ana kucaklarının da monte edilmesiyle ortaya çıkmış olan bebek arabası modelleri dir. Ana kucağı adlandırılan bebek taşıma koltuklarını, istediğiniz zaman bebek arabanızdan ayrı olarak otomobilinizde oto güvenlik koltuğu olarak ya da evinizin içerisinde sallanır veya sabit pozisyonda ana kucağı olarak da rahatlıkla kullanma imkanınız olur.

bebek arabası modelleri

Jogger Tipi Bebek Arabası Modelleri:

Jogger tipi bebek arabası modelleri, ön tekerlekleri tek ve genellikle büyüktür. Hamilelikten sonra annenin form tutması amacıyla üretilmiş olan bebek arabaları olarak da nitelendirilmektedir. Bu model bebek arabaları uzaktan bakınca gayet şık görünümlü olsalar da kullanımları pek de rahat değildir. Jogger tipi bebek arabası modelleri  mutlaka iki el kullanılarak ve olduğu yerde, yere doğru kapatılarak katlanır, katlaması pratik değildir. Katlanan bölümleri sadece ayaklarıdır, oturma puseti aynı boyutlarını korur. Kısacası, katlandığı zaman da çok yer kaplar. Çoğu jogger tipi bebek arabaları modelleri üçgen koltuk yapısına sahiptir, bundan dolayı bebekler ayaklarını sürekli bitişik tutmak zorunda kalır, bu da bebeğin konforu için pek uygun değildir. Bebeklerin, 4 tekerlekli arabalarda olduğu gibi ayaklarını rahat rahat açıp oturamazlar. Jogger tipi bebek arabasının sürüş kolaylığı olduğu belirtilmektedir ki bu aynı fiyat aralıklarındaki hemen hemen tüm bebek arabası modellerinde mevcuttur.

bebek arabası modelleri

Örümcek Ayaklı Bebek Arabası Modeller:

3 tekerlekli jogger tipi bebek arabası modellerinde olduğu gibi bu model bebek arabaları da de şıklıkları ile göz doldurmaktadır. Yeni nesil görünümleri ile teknoloji harikası etkisi yaratan bu tip bebek arabaları anne babalarının yaşam tarzına göre tercih edilebilir. Bu tür bebek arabalarının fiyatları yüksektir, lüks markalar  (stokke) tarafından üretilir, bebeğin oturduğu yüksekliğin bile ayarlanabilir. Bu model bebek arabalarının en iyi üreticisi Stokke markadır. Stokke Bebek Arabası, her türlü şıklığına ve özelliklerine rağmen apartman hayatı yaşayanlar için ya da  fazlalıkları koyacak deposu, özel garajı olmayan insanlar için pek uygun değildir.  Stokke bebek arabaları, zor katlanan, katlansa da geniş yer kaplar.

bebek arabası modelleri

Umarız, yukarıda paylaşmış olduğumuz bilgiler yeteri kadar aydınlatıcı olmuştur, yorumlarınızı yazarsanız seviniriz. Satın alacağınız bebek arabasının modeline karar verdikten sonra yapmanız gereken, hangi marka bebek arabası alacağınıza karar vermek. Bebek arabası modelleri ile ilgili bu yazımızdan sonra kaliteli bir bebek arabası markasında olması gereken özellikler başlık yazımızı okumanızı ona göre son kararınızı vermenizi önemle tavsiye ederiz, okumak için tıklayın.

Hakkında admin

Bir yorum

  1. Bebek arabası bebeğinizin sağlıklı, güvenli ve konforlu bir şekilde seyahat etmesini sağlar. Hayat standardınıza en uygun bebek arabasını seçmeye özen göstermelisiniz. Evinizin konumu, arabanızın arka koltukları ve bagaj genişliği, apartmanınızda asansör bulunması ve toplu taşıma araçlarında bebek arabasıyla seyahat etme gereksiniminiz bebek arabası alırken göz önünde bulundurmanız gereken noktalardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın