Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Cildinizdeki Delikleri Yok Eden, Sıkılaştıran Ev Yapımı Mucizevi Yüz Maskeleri

Cildinizdeki Delikleri Yok Eden, Sıkılaştıran Ev Yapımı Mucizevi Yüz Maskeleri

Doğal Yüz Maskeleri mi Kozmetik ürünleri mi? Cildinizi sıkılaştıran, delikleri yok eden, pek çok kozmetik ürününü piyasada bulabilirsiniz. Bu kozmetik ürünler hem çok pahalıdır, hem de cildinize geçici iyileştirme sağlasa da uzun vade de bazıları zarar veren kimyasallar içerebilmektedir.

Aşağıda sizler ile paylaşacağımız ev yapımı doğal yüz maskeleri ile cildinizde mucizevi iyileşmeyi kısa süre içerisinde fark edeceksiniz.

yüz maskeleri

Evde Yapılan Doğal Yüz Maskeleri

  • Karbonat:

Ciltteki lekeleri ortadan kaldırmak, cildi sıkılaştırmak için kullanabileceğiniz en iyi ve doğal madde karbonattır. 1 tatlı kaşığı karbonat içerisine birkaç damla su ve limon damlatarak macun haline getirip, cildinize sürdükten sonra 15 dakika bekletip, ılık su ile yıkamalısınız.

  • Yumurtanın Beyazı ve Limon Suyu

1 yumurtanın beyazının içerisine birkaç damla limon suyu damlatıp güzelce karıştırın ve yüzünüze sürün. Cildinizde kuruyana kadar yaklaşık 15 dakika kadar beklettikten sonra, ılık su ile yıkayın. Bu şekilde cildinizdeki deliklerin yok olduğunu, cildinizin sıkılaştığını, cildinizdeki aşırı yağlanmanın ortadan kalktığını, ve ölü derilerin atıldığını göreceksiniz.

  • Salatalık, Limon ve Gülsuyu

Yarım salatalığı rendeleyin ve güzelce ezin. İçerisine birkaç damla limon suyu ve gülsuyu ilave edip karıştırın. Yüzünüze maske halinde sürün, 10-15 dakika beklettikten sonra yüzünüzü soğuk su ile yıkayın.

  • Limon ve Ananas Suyu

Çeyrek fincan ananas suyu ve limon suyunu karıştırıp cildinize sürün, 5-10 dakika beklettikten sonra yüzünüzü soğuk su ile yıkayın.

Umarız yukarıda sizler ile paylaştığımız ev yapımı doğal yüz maskeleri ile cildinizde mucizevi iyileşme sağlar, sağlıklı, pırıl pırıl bir cilde sahip olursunuz.

Please follow and like us:

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

21